Yavaş'ın O Sözlerine Tepki Gösterdi - Haberler
Haberi Paylaş

Yavaş'ın O Sözlerine Tepki Gösterdi

Yavaş'ın O Sözlerine Tepki Gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın 'hayvanları dindarların çocukları katlediyor' sözüne sert tepki göstererek, "Dindarlar hayvanları katletmez" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın 'hayvanları dindarların çocukları katlediyor' sözüne sert tepki göstererek, "Dindarlar hayvanları katletmez" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Başkanlığının toplantısında konuştu. CHP ve İYİ Parti adayı Mansur Yavaş'ın 'Dindarlar hayvanları katlediyor' sözüne tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'deki skandal görüntülere de sert cevap verdi. Erdoğan, teröristlerin Kuzey Irak'taki saldırısını da uçakların dağıttığının altını çizdi.

"NEREDE ÖLDÜRDÜĞÜM AKADEMİSYENLER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere'deki skandal gösteriye değinerek, "İçerde ve dışarıda 7 düvel AK Parti'ye karşı birleşmiş durumdalar. ve bunun içinde her türlü yollara başvuruyorlar. İngiltere'de ışıklı gösteride benim akademisyenleri öldürdüğümü bahsediyorlar. Neredeyse bu öldürdüğümüz akademisyenler, bizde diyoruz ki, zalimler için yaşasın cehennem" dedi.

"ATATÜRK SAĞ OLSA BUNLARI HESABA ÇEKER"

Atatürk üzerinden istismar yapıldığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz hizmet ve hizmetle beraberde İnanıyoruz ki halka hizmet hakka hizmettir. Bu konuda bizim belediye başkan adaylarımızın bugüne kadar 16 yıldır eğer halkımızın biz teveccühünü kazanıyorsak, halkımız kendisine hizmet eden halkımız AK Parti kadrolarımıza hiçbir zaman sırt çevirmemiştir ve sürekli olarak yanımızda olmuştur. 1994'te İstanbul'da Belediye Başkanı oldum. O süreç güçlenerek devam etti. Bununla beraber partimiz büyüdü. İstikrar çizgimizi yükselterek devam ettik. Biz Atatürk'ün partisiyiz diyenler, Atatürk'ü istismardan başka bugüne kadar başka bir şey yapmadılar. Zaten sağ olsa her halde bunlara hesaba çeker. Gaziantep bugün başlayan ve 31 Mart gecesi sandıkların açılmasıyla sona erecek bu seçim maratonunu inşallah partimize ve Cumhur İttifakı'na yaraşır bir şekilde sürdürmemiz gerekiyor. Her arkadaşıma bu noktada güveniyorum. 2014 seçimlerinde FETÖ'nün montajları ve şantajlarıyla yolumuzu kesmeye çalışanlar bu seçimde de boş durmayacaklar. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde bölücü terör örgütünü üzerimize salanlar hiç şüphesiz bu seferde başka hususlar üzerinden bizleri vurmayı deneyecekler. Yerel seçimlerin kendisine has dinamikleri var. Bazı çevrelerin iştahını bu kabartıyor. Bunlar Gazi Mustafa Kemal, andımız Suriye, ekonomi ve mülteciler gibi hassas başlıklar üzerinden alevlendirilmek istenen gerilimler önümüzdeki günlerde bizlerin nelerin hangi tür senaryoların beklediğinin işaretidir" şeklinde konuştu.

"KUZEY IRAK'TA SALDIRMAYA KALKAN TERÖRİSTLERİ UÇAKLARIMIZ DAĞITTI"

Teröristlerin Kuzey Irak'taki saldırı girişimine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunun yanında güvenlik güçlerimizin son haftalarda bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlarda ele geçirdiği malzemelerde örgütün seçim dönemini kana bulamak için ciddi hazırlıklar içerisinde olduğunu gösteriyor. Biz bunları Cudi'de mağaralarda duman ettik, Gabar'da duman ettik, Tendürek'te, Kandil'de duman ettik. İşte bugün yine Irak tarafında saldırmaya kalktılar. Uçaklarımız kalktı. Silahlı hava araçlarımız kalktı ve ondan sonra hepsi dağılma durumunda kaldı. Artık bunları inlerinde boğacağız. Bizim huzurumuza kast edenlere hayat hakkı tanımayacağız. İçerde ve dışarıda ağır darbe alan terör örgütü 31 Mart seçimlerine adeta hayat memat meselesi olarak bakıyor. Örgüt çevreleri kayyumların atanmasıyla kaybettikleri teftiş, baskı ve haraç imkanlarını yeniden elde etmenin hesabını yapıyor. CHP ve yedeğine aldığı partide sırf bize zarar verebilmek için maalesef terör örgütünün bu kirli emellerine bilerek alt oluyor. Geçtiğimiz günlerde CHP'li bir parti meclisi üyesinin yaptığı "Milli olmak HDP ile ittifak yapmaktır" açıklaması bunların nasıl bir ruh halinde olduklarını, nasıl bir zihniyete sahip olduklarının gayet açık net ortaya koymuştur" ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ'A TEPKİ

CHP ve İYİ Parti adayı Mansur Yavaş'ın 'dindarların çocukları hayvanları katlediyor' sözüne tepki gösteren Erdoğan, "Biriside Ankara'da 'dindarlar hayvanları katlediyor' diyor. Yahu dindarların böyle bir şey yapması mümkün mü, onu sen yapabilirsin, senin cibilliyetindekiler yapabilir. Ama dindarlar yapamaz. Biz peygamberimizin özellikle hayvanlara karşı olan tutumundan nasibini almış bir nesiliz. Biz bu kültür ile bu terbiyeyle yetişmiş bir nesiliz. Eğer bugün hayvanlarla ilgili bir yasa çalışması varsa bunun içindir. Ama CHP'nin böyle bir hassasiyeti böyle bir kültürü yok. Onun için oylarınıza dikkat ediniz" ifadelerine yer verdi.

"BUNLAR ŞER ODAKLARIYLA KOL KOLA YÜRÜYOR"

Muhalefetin şer odaklarıyla kol kola yürüdüğüne ifade eden Başkan Erdoğan, "Aynı şekilde bunlar Suriye meselesinde zalim Esad ile Gezi olaylarında sokak çeteleriyle, 17-25 Aralık sürecinde FETÖ'cü alçaklarla, 15 Temmuz'da da darbecilerle kol kola yürümekten asla çekinmemişlerdir. Bay Kemal Ankara'dan İstanbul'a terör örgütlerinin mensuplarıyla yürüdü. AK Parti ve Cumhur ittifakı ülkemizin istiklalinin teminatıdır. Pensilvanya ve Kandil'in güdümündeki bu yıkım ittifakının belediyeler üzerinden ülkemize musallat olmasının engellemek herkesten önce bu kadronun işidir. Son beş yıldır ardı ardına maruz kaldığımız saldırılar, AK Parti ile ülkemizin kaderini adeta birleştirmiştir. AK Parti'nin tökezlemesi demek Türkiye'nin sarsılması sıkıntıya uğraması demektir. Cumhur ittifakı'nın sendelemesi demek ülkemizin bekasının tehlikeye girmesi demektir" ifadelerine yer verdi.

"CUMHUR İTTİFAKI PAZARA KADAR DEĞİL MEZARA KADARDIR"

Cumhur İttifakı'nı değerlendiren Başkan Erdoğan, " Nasıl AK Parti 2001 yılında milletimizin 21. yüzyılda özellikle yaptığı umut ışığı olarak doğmuşsa, cumhur ittifakı da 15 Temmuz ihanet sırasında meydanlarda darbecilere karşı kurulmuştur. Bu bir çıkar ittifak değildir. Bizim ki bir beka ittifakıdır. Bu bir menfaat birliktelik değil, ilke ve prensip birlikteliğidir. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi ile azemi müştereklerimiz var. Aynı şekilde CHP'nin yanındakiler de bir Şer ittifakıdır. Bunu özellikle böyle bilmemiz lazım. İttifakımız pazara kadar değil, mezara kadardır. İttifak sürdürürüz bunu da vatandaşlarımızın gönüllerine dokunarak gerçekleştireceğimize inanıyorum. Her zaman ifade ettiğim gibi, kapısı çalınmadık ev hane hatta sıkılmadık vatandaş bırakmamalıyız Dün Erzurum'daydım gerçekten muhteşem bir aday tanıtım yaptık. Gaziantep hakikaten muhteşem bir aday tanıtım yaptık. Yarın Allah nasip ederse Antalya'da olacağım. Orada da yine aday tanıtımı törenimiz var ve hafta içinde de manifestomuzu açıklayarak süreci bitireceğiz. Kardeşlerim belediyecilik bizim işimiz. Muhalefet partileri ne bakın, belediyecilik olarak ne yaptılar, ama sizler Gaziantep'te başta büyükşehir belediyemiz olarak ilçe belediyelerimizin neler yaptığını zaten yaşayarak görüyorsunuz" sözcüklerini kullandı.

"KAYYUMLAR BÖLGEYİ KALKINDIRDI"

Kayyum belediyeler hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Biz terör bağlantılı belediyeleri kayyuma teslim ettikten sonra bir anda Diyarbakır gelişti. Şu an Diyarbakır bir görün ya bunun batı şehirlerinden hiçbir farkı yok. Dört gidiş, dört geliş yollar yapıldı. Muhteşem sur, Dicle muhteşem, binalarda yaptığımız restorasyondan başka orada tarih yeniden ayağa kalktı. Şırnak öyle, Siirt öyle, Van öyle daha önce bunlar oradaydı, bunların belediyeciliği oradaki halkı mahvetti. Oraları çukur yaptı. Ben İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman İstanbul'a üç kelimeyle gittim çöp, çukur, çamurlu girdim ve seçimi de öyle kazandım. İstanbul'da çok kötüydü çöp dağları her taraf çukur ve her taraf çamur, böyleydi ve aldık bambaşka bir İstanbul inşa ettik. Gaziantep öyle değil miydi, Gaziantep kimden aldık biz, CHP'den aldık. Ama Gaziantep her yönüyle ayağa kalktı. Gerek Fatma kardeşim, gerekse Asım Güzelbey buralarda başarılı çalışmalar yaptı. Merkezi yönetim olarak buralara ciddi yatırımlar yaptık. Bakın bütün bu süre içerisinde bizim buraya yaptığımız yatırımların tutarı 35 katrilyon dikkat edin 35 katrilyon biz buraya yatırım yaptık. Bizden önceki iktidarların böyle bir yatırımı olmadı. Tabii ki bir de büyükşehir belediyesinin hakikaten vasıflı kaliteli ilçe belediyeleri ile el ele verdiği zaman durum tabi farklı oldu. Şehitkamil, Şahinbey farklı bir belediyecilik var şimdi. Biz hakikati söyleyelim ki, muhalefetin iddiaları kafaları bulandırmasın. Tek seçim stratejisi gerilim yalan iftira ve kara çalma üzerine olur. Bu süreci karşısında bizim yapmamız gereken ise, bıkmadan, usanmadan insanlarımıza doğruları hatta mutlaka yaptığımız hizmetleri hatırlatmaktır. Her bir dava arkadaşımız için 31 Mart'ın ülkemiz ve milletimiz için taşıdığı ehemmiyeti uygun bir şekilde çalışması lazım. Bizim davamızda nasıl karamsarlığa ümitsizliğe yer yoksa rehavete gevşemeye de yer yok. Hele hele ki bir gurur büyüklenme kendini sırça köşklerine hapsetme bize asla yakışmaz" diye konuştu.

(İHA)

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi, Mansur Yavaş, İYİ Parti, Asker, Güncel, Haber

title