Yattara Da Türk Oluyor

Trabzon (dha) Fenerbahçe'nin Brezilyalı Oyuncusu Marco Aurelio'yu Türk Vatandaşı Yapması Ve Ardından Bu Oyuncunun Milli Takıma Seçilmesinin Yanısıra Beşiktaş'ın Da Nobre İçin Başvuru Yapması Trabzonspor'un İştahını Kabarttı. Yattara'nın Türk Vatandaşlığına Geçme Önerisine Sıcak Bakması Üzerine Yö...

Yattara Da Türk Oluyor


TRABZON (DHA) Fenerbahçe`nin Brezilyalı oyuncusu Marco Aurelio`yu Türk vatandaşı yapması ve ardından bu oyuncunun milli takıma seçilmesinin yanısıra Beşiktaş`ın da Nobre için başvuru yapması Trabzonspor`un iştahını kabarttı. Yattara`nın Türk vatandaşlığına geçme önerisine sıcak bakması üzerine yönetimde bu konuda çalışma hazırlığı başladı.

Yattara`nın geçtiğimiz günlerde yerel bir gazeteye yaptığı açıklamada, ¨Türk olmayı isterim. Burası benim yuvam gibi oldu¨ demecini değerlendiren Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, ¨Yattara uzun süredir Türkiye`de. O bizden biri, bizim İbrahim. Zamanı gelince neden Türk vatandaşlığına geçmesin? O bunu istiyorsa biz de hemen gerekli işlemleri başlatırız. Yattara takıma faydalı ve her geçen gün kendisini geliştirmeye çalışan profesyonel bir oyuncu. Bu nedenle Türk vatandaşlığına geçmek istemesi çok sevindirici¨ dedi.

GİLBERTO BİTİYOR
Trabzonspor, Marcelinho`nun transfer edildiği Hertha Berlin`in diğer Brezilyalı oyuncusu Gilberto için girişimlerini son aşamaya getirdi. Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Gilberto ile anlaştıklarını ve Hertha Berlin` in bonservis konusunda izleyeceği yolu beklediklerini söyledi. Gilberto`nun bonservisi için 6 milyon Euro fiyat biçen Hertha Berlin`in yapılan pazarlıklar sonrası bu rakamı 4.5 milyon euroya kadar indirdiği ve pazarlıkların sürdüğü ifade edildi. Marcelinho`nun da Hertha Berlin` den takım arkadaşı Gilberto`nun Trabzonspor` a gelmesini çok istediği ve Brezilyalı oyuncunun ikna edilmesi konusunda büyük katkısı olduğu vurgulandı. Trabzonspor yönetiminden bir kişinin önümüzdeki günlerde Almanya` ya giderek Hertha ile bonservis pazarlığı yapacağı ve Alman kulübüne Marcelinho`ya verilen fiyat olan 2 milyon 250 bin Euro teklif edeceği öğrenildi.