Yatırım Haberleri

Yatırım haber, Yatırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yatırım - 17.07.2021
BAŞKAN SEÇİME DEĞİL BODRUM'A ÇALIŞIYOR
BAŞKAN, 2, 5 YILDA BİR METRE ALANI BİLE İMARA AÇMADI Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, son 2, 5 yılda Bodrum'da 1 metre bir alanı bile imara açılmadığını ve iki yılda 465 adet kaçak yapının yıkıldığını belirterek, tekrar seçilemeyeceği riskiyle karşı karşıya kalsa bile kentin korunması için kararlılığını sürdüreceğini kaydetti. Aras, ayrıca bayramda yaşanabilecek sorunlara karşı personelle birlikte 7/24 sokakta olacağını ifade etti. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kurban Bayramı öncesi düzenlediği basın toplantısında; bayram için aldıkları önlemleri ve belediyenin çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Müsgebi Mahallesi Ortakent Belediye Kafe'de gerçekleştirilen toplantıya başkan yardımcıları Önder Batmaz ve Tayfun Yılmaz, belediye birim müdürleri ile çevredeki vatandaşlar katıldı. Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayın yapılarak gerçekleştirilen toplantıda, Kurban Bayramı tatili boyunca 2 bin 500 kişilik belediye personeli ile 7/24 sahada olacaklarına vurgu yaparak konuşmasına başlayan Başkan Ahmet Aras, "Bodrum'umuzu iyi ve doğru yönetebilmek için o kenti paylaşan her kesimin, her vatandaşın güçlü aidiyet duygusundan yararlanmamız gerekir" diyerek her adımı bu anlayışla atmaya özen gösterdiklerini söyledi. HEDEF: TEMİZ VE ÇEVRE DUYARLI BİR KENTBodrum'un daha sürdürülebilir, temiz ve çevreye duyarlı bir kent olmasını hedeflediklerini kaydeden Başkan Aras, bir yandan enerji verimliliği uygulamaları, Bilim Merkezi, Akıllı Ofis, Biyogaz Tesisi, Güneş Enerji Sistemi (GES) uygulamaları gibi konularda projeler hazırlarken, öte yandan da kentin gürültü ve görüntü kirliliğine karşı etkin çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi. 2020 yılında Bodrum Belediye Başkanları Küresel İklim ve Enerji Sözleşmesi'ni imzaladıklarını hatırlatan Aras, kıyı denetimlerini denizden yapmayı hedefleyen "Denizden Bakış" projesi, Belediye ve Bodrum Kent Konseyi iş birliğinde gerçekleşen çalışmalar sonunda 27 işletme hakkında işlem yapıldığını bildirdi. TEMİZLİKTE FARKINDALIK YARATILIYOR "Mis gibi Bodrum" sloganı ile Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan temizlik seferberliğinin 'Çöpüne Sahip Çık Vakfı' iş birliği ile devam ettiğini hatırlatan Başkan Aras, bu anlamda etkili çalışmalar yaptıklarına işaret ederek "Projelerimizle, yatırımlarımızla, etkinliklerimizle temizlik konusunda farkındalık yaratmaya devam ediyoruz.
Yatırım - 17.07.2021
Teknosa yeniden Akmerkez'de hizmet vermeye başladı
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, kapsamlı müşteri deneyimi sunmak için mağaza yatırımlarında hız kesmiyor.
Yatırım - 17.07.2021
İznik Çakırca'da altyapı yenileniyor
Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü'nün Orhangazi-İznik yolu üzerinde yer alan Çakırca Mahallesi'nde gerçekleştireceği asfaltlama çalışması öncesi, BUSKİ ekiplerinin kanalizasyon hattı imalatlarına başladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bursa merkezde iyi bir noktaya gelen altyapı çalışmalarımızın aynısını ilçelerimizde de gerçekleştirmenin yoğun çabası içerisindeyiz. Bunun en yeni örneklerinden birini, İznik'in Çakırca Mahallesi'nde veriyoruz. Çakırca'da 1 milyon TL'lik yatırımla, 2 kilometrelik güzergahtan oluşan kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatı başlattık.
Yatırım - 17.07.2021
Predica AI, yatırım tanıtımını gerçekleştirdi
Yapay zeka alanında Hollanda'da çalışmalarına başlayan ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden (ODTÜ) akademisyen Dr.
Yatırım - 17.07.2021
Son dakika haber! Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü Ceyhun Kazancı oldu
Gelen son dakika haberine göre Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine Ceyhun Kazancı getirildi.
Yatırım - 17.07.2021
Son dakika haberi... Yatırımcı rehberi (9)
Son dakika gelişmesine göre Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: HisselerKapanış FiyatıHaftalık Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)İş Bankası (A)260.200,0027,98İş Bankası (B)33.
Yatırım - 17.07.2021
Son dakika haberleri! Yatırımcı rehberi (8)
Son dakika ekonomi haberi: Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: HisselerKapanış FiyatıHaftalık Getiri (%)Yıl Başına Göre Getiri (%)A.V.O.
Yatırım - 17.07.2021
Son dakika haber... Yatırımcı rehberi (5)
Edinilen son dakika haberine göre Bu hafta en fazla kaybettiren yatırım fonu yüzde 7,73 ile "Ak Portföy Alternatif Enerji Yab. His. Sen. Fonu" oldu.
Yatırım - 17.07.2021
Yatırımcı rehberi (3)
Bu hafta yatırım fonları ortalama yüzde 0,06, BES fonları yüzde 0,04 değer kaybetti.
Yatırım - 17.07.2021
Yatırımcı rehberi (4)
Bu hafta en fazla kazandıran yatırım fonu yüzde 0,72 ile "Kare Portföy Bir. Borç. Araç. Fonu" oldu.
Yatırım - 17.07.2021
Son dakika haberleri... Yatırımcı rehberi (2)
Son dakika haberler: Kapalıçarşı'da işlem gören altın türleri ile serbest piyasada alınıp satılan bazı yabancı para birimlerinin, TL bazında geçen hafta ve bu hafta sonu fiyatları ile haftalık bazda ve geçen yılın sonuna kıyasla değişim oranları (yüzde) şöyle: TLYatırım Aracı Adı2020 Sonu FiyatıGeçen Hafta...
Yatırım - 17.07.2021
Son dakika haber... Yatırımcı rehberi (1)
Gelen son dakika haberine göre Bu hafta, yatırım araçlarından borsa, altın ve döviz kaybettirdi.
Yatırım - 17.07.2021
FLO Akademi, yeni nesil ayakkabı profesyonellerini sektöre kazandıracak
Markadan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'den çıkacak 10 global markadan biri olmak amacıyla yatırımlarına devam eden FLO Mağazacılık, ayakkabı perakendesinde ortak bir kültür oluşturma vizyonu ile çalışanının bireysel gelişimi ve kariyer hedeflerine katkı sağlamak amacıyla 2020 yılı Mart ayında FLO Akademi'yi kurdu.
Yatırım - 17.07.2021
Özelleştirme kapsamındaki bazı taşınmazların satışı onaylandı
Türkşeker adına kayıtlı Edirne-İpsala, Kapucu Mahallesi'ndeki bir taşınmazın 2 milyon 332 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren Arman Proje Yatırım ve Ticaret AŞ'ye satılmasının onaylanması kararlaştırıldı.
Yatırım - 17.07.2021
Sakarya Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendiriyor
Yüce, burada yaptığı konuşmada, SASKİ bünyesindeki 416 araca 3 yeni araç daha eklediklerini, 2 milyonluk yatırımla 2 kepçe ve 1 ekskavatörün bugün itibarıyla arazide çalışmaya başlayacağını bildirdi.
Yatırım - 17.07.2021
Son Dakika | Rusya ve İslam ülkelerinin ekonomi temsilcileri Kazan Zirvesi'nde buluşacak
Anadolu Ajansının "Global İletişim Ortağı" olduğu zirve, uluslararası kuruluşlar, kamu ve finans kurumlarının temsilcileri, büyükelçilik yetkilileri, politikacılar, yatırımcılar ve iş insanlarını buluşturacak.
Yatırım - 17.07.2021
APEC liderlerinden Kovid-19 aşılarına adil erişimin hızlandırılması taahhüdü
Avustralya, Brunei, Kanada, Endonezya, Japonya, Malezya, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Tayland ve ABD tarafından 1989'da kurulan APEC, bölgedeki ticaret ile yatırımları serbestleştirme ve ekonomilerin entegrasyonunu sağlamak üzere ticari bağlantıların kolaylaştırılmasını amaçlıyor.
Yatırım - 17.07.2021
Balıkesir'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı
Yücel Yılmaz: "15 Temmuz'da demokrasi ve cumhuriyetimiz rüştünü ispatladı" 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamalarında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Demokrasimizde cumhuriyetimiz de 15 Temmuz'da rüştünü ispatladı. Hain darbe girişimine karışan herkesi derdest etti, sistemini güçlü bir şekilde tuttu, muasır medeniyetler seviyesine yatırımlarını devam ederek gidiyor, bizler burada yerel yöneticiler olarak kalkınmaya devam ediyoruz.
Yatırım - 17.07.2021
"Bankacılıkta yedek sistemin test edilmesi çok önemli"
Bankacılık siteminde yaşanan kesinti ya da aksamalar yatırımcıları büyük zararlara uğratabiliyor.
Yatırım - 17.07.2021
Bayramda elektrikli şarj istasyonları Türkiye genelinde hizmet verecek
Zorlu Enerji'nin yeni nesil teknolojileri hayata geçirmek amacıyla yaptığı en büyük yatırımlardan biri olan elektrikli şarj istasyonu ağı Zorlu Energy Solutions (ZES), elektrikli araçlar için şarj istasyonu sayısını ülke geneline yaymaya devam ediyor.
Yatırım - 17.07.2021
Iğdır'da 400 kişiye istihdam sağlayacak 2 milyon euroluk tesisin temelleri atıldı
"Yatırımcı olan herkese biz burada yardımcı olmakla mükellefiz" Temel atma töreninin açılış konuşmasını yapan Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim, "Turaç Tekstil'in bugün burada temelini atmaya başlayacağı ve yaklaşık 350-400 kişiye istihdam sağlayacak tesisin temel atma törenine hepiniz hoş geldiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yatırım Haberleri | Yatırım Haber - Haberler - Sayfa 8 - Yatırım haberleri, son dakika yatırım haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Rize afet bölgesi ilan edilecek..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 15:50:45. #1.16#

title