Yatırım Haberleri

Yatırım haber, Yatırım son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yatırım - Dün
Suudi Arabistan-Pakistan ilişkileri ısınıyor
Pakistan hükümeti Körfez'deki ekonomik canlılığın sürmesi halinde yakın gelecekte Pakistan'ın işçi dövizlerinin 40 milyar dolara ulaşacağını tahmin ediyor. İşçi dövizleri dışında Pakistan Körfez'den önemli miktarda hükümet yardımı ve doğrudan yatırım çekiyor.
Yatırım - Dün
Trabzon İçme Suyu İsale Hattı ve İçme Suyu Arıtma Tesisi projelerinde çalışmalar sürüyor
Trabzon'un en önemli yatırımlarından biri olan Trabzon İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatı hakkında da bilgiler veren Yıldız, "Trabzon ilimizin içme suyu sorununu ortadan kaldırmak ve vatandaşlarımıza memba kalitesinde su sağlamak amacıyla İçme Suyu İsale Hattı işimize paralele olarak arıtma tesisi inşaatımızda devam etmektedir.
Yatırım - Dün
Oyak Renault ile Karsan arasında "Megan üretiminde iş birliği anlaşması" imzalandı
Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret AŞ, Oyak Renault ile varılan anlaşma sonucunda Renault Megane Sedan markalı araçların üretiminin Karsan tesislerinde yapılması için planlanan yatırım tutarının 210 milyon lira olduğunu duyurdu.
Yatırım - Dün
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Yalova'da
Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa VARANK, çeşitli açılış ve programlara katılmak üzere Yalova'ya geldi. Yalova ziyareti esnasında Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa VARANK'a Valimiz Muammer EROL, Bakan Yardımcısı Hasan BÜYÜKDERE, AKPARTİ Milletvekili Ahmet BÜYÜKGÜMÜŞ, AKPARTİ Milletvekili Meliha AKYOL, Yalova Belediye Başkan V. Mustafa TUTUK, AKPARTİ İl Başkanı Muğlim BAĞATAR, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış YENİÇERİ, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih TURAN, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet ÖZYİĞİT, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Mustafa BAKÇEPINAR, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin ORAL, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat SİLPAGAR, Taşköprü Belediye Başkanı İsmail ARSLAN ve il protokolü eşlik etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa VARANK, Yalova programına ilk olarak Altınova Belediyesi tarafından yapılacak olan Altınova Doğal Ürünler Üretim Çarşısı'nın temel atma törenine katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin ORAL ve AKPARTİ Milletvekili Meliha AKYOL protokol konuşmalarını gerçekleştirdiler. Yalova'da kadın istihdamını ve girişimciliğini artıracak projeleri hayata geçirdiklerini ve desteklediklerini ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa VARANK; "Bugün yatırım, üretim ve istihdam gündemiyle; temel atma törenleri ve açılışlar yapmak üzere Yalova'dayız.
Yatırım - Dün
İbrahim Bodur Sosyal Girişimcilik Ödülü başvuruları başladı
Kurucusu merhum İbrahim Bodur'un 64 yıl önce Anadolu'nun küçük bir kasabasında dünyaya ve insanlara iyi bakarak yerel kalkınma ve sosyal fayda yaratmaya odaklandırdığı Kale Grubu, pozitif etki yaratan döngüsel projelere yatırım yapmaya her zaman öncelik ve değer veriyor.
Yatırım - Dün
İnegöl Olukman Tekke Göleti sulaması çalışmaları devam ediyor
DSİ'den yapılan açıklamaya göre, Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yaptığı yatırımlarla Bursa'nın mümbit topraklarını suyla buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.
Yatırım - Dün
Akhisar'da Grup Yolunda Çalışmalar Hız Kazandı
"Cengiz başkan, her zaman vatandaşın yanında" Yapılan çalışmalar nedeniyle mahalle muhtarlarının memnuniyetini dile getirdiğini belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Doğan Ensivri, "Muhtarlar memnuniyetini dile getiriyor. Bunlar çok ciddi yatırımlar.
Yatırım - Dün
Seyidoğlu Gıda, yeni yatırımlarına devam ediyor
İstanbul Hadımköy'deki yeni fabrikasını devreye sokan firma büyüme planları kapsamında Bursa'da bir tahin üretim tesisini satın aldı.
Yatırım - Dün
Başkan Çolakbayrakdar'ın hizmetleriyle Beyazşehir de güzelleşiyor
Kocasinan'ın çehresini değiştirecek projelere imza atan Başkan Çolakbayrakdar, Beyazşehir Mahallesi'ni ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Saha incelemesi gerçekleştiren Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların daha güzel bir ilçede yaşamaları için yoğun gayret sarf ettiklerini söyledi. Kocasinan'ı günden güne daha konforlu bir ilçeye dönüştürdüklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, "Doğası ve mahallelerin farklı özellikleriyle eşsiz bir güzelliğe sahip olan Kocasinan'ımıza, yapılabilecek her ne varsa en iyisini yapabilmenin çabası içerisindeyiz. İlçe sakinlerimizin sosyal hayatını daha da zenginleştirmek ve onları daha da mutlu etmek için birbirinden önemli yatırımları hayata geçirmeye devam ediyoruz.
Yatırım - Dün
BUSKİ yerleşkesindeki riskli bina yıkıldı
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin altyapı yatırımlarında büyük rol oynayan BUSKİ Genel Müdürlüğü, Acemler yerleşkesindeki riskli yapıları ortadan kaldırarak çalışanlara ve abonelere daha rahat ve güvenlik ortamda hizmet imkanı sunuyor.
Yatırım - Dün
Bakan Varank'ın açılışını yaptığı fabrika temiz oda sistemlerinde ithalatı azaltmayı hedefliyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yalova'da hastanelerde, laboratuvarlarda, ilaç üretimi yapılan tesislerde ve savunma sanayiinde sıklıkla kullanılan temiz oda sistemleri üretilecek fabrikanın açılışını yaptı. Türkiye'nin temiz oda malzemelerinde ithalat oranının yüksek olduğunu belirten Bakan Varank, cari açığın yüksek olduğu sektörlerde yapılan yatırımlara büyük önem verdiklerini vurguladı.
Yatırım - Dün
Son dakika! Bakan Varank, Altınova Yöresel Ürünler Merkezi'nin temelini attı
Hamdolsun biz geldikten sonra seri bir şekilde atılımlarımızı gerçekleştirdik. Bugün Yalova'da, projesi devam edenlerle birlikte 5 OSB var. Yalova, AKSA, AKKİM ve DOWAKSA gibi dünya çapında firmalara ev sahipliği yapıyor. Tabi işin bir de istihdam tarafı var. Şu anda OSB'lerimizde yaklaşık 3 bin 500 emekçimiz çalışıyor. İnşallah tüm parsellerin yatırıma açılmasıyla beraber bu sayı 20 binleri aşacak.
Yatırım - Dün
Gurbetçiler esnafın işlerine hareket getirdi
Gurbetçilerin geçen yıl aldıkları altınları düğünler ertelendiği için takamadıklarını fakat satışların normal düzeyde ilerlediğini söyleyen Sarraf Mustafa Zağlı, "Altın fiyatları son 2-3 aydan itibaren normal bir seyirde. Çeyrek altın 825 TL'den satılıyor ama 5 TL de olsa ara ara inip çıkarak devam ediyor. Altın uzun vadede bir yatırım aracıdır.
Yatırım - Dün
Büyükşehir destekliyor, çiftçi kazanıyor
"Yatırımlara devam edeceğiz" İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl'ün sanayisiyle anıldığı kadar artık tarımıyla da anılmaya başladığını vurguladı.
Yatırım - 01.08.2021
Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi Başkanı Naci Tanık güven tazeledi
Yapılan yatırımlar, finansal durum ve 2022 hedefleri genel kurula katılan kooperatif ortakları ile paylaşıldı.
title