Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı Başladı - Haberler Ekonomi
Haberi Paylaş

Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı Başladı

AA - Haberler | Ekonomi
Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı Başladı

Türkiye'de yatırım ortamının iyileştirilmesi ve uluslararası yatırımcıların ülkeye gelmesini sağlamak amacıyla düzenlenen 9. Yatırım Danışma Konseyi (YDK) Toplantısı İstanbul'da başladı.

Türkiye'de yatırım ortamının iyileştirilmesi ve uluslararası yatırımcıların ülkeye gelmesini sağlamak amacıyla düzenlenen 9. Yatırım Danışma Konseyi (YDK) Toplantısı İstanbul'da başladı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde gerçekleştirilecek toplantı öncesi YDK üyeleri ve Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kahvaltıda bir araya geldi. Canikli, basına kapalı gerçekleştirilen kahvaltıda YDK üyelerine hitap etti.

Yıldırım'ın katılımı ile basın mensuplarına toplu görüntü verilmesinin ardından Konsey Toplantısı'nın birinci oturumuna geçilecek. Basına kapalı gerçekleştirilecek oturum, Başbakan Yıldırım'ın konuşması ile başlayacak. Oturumda daha sonra YDK üyeleri, yuvarlak masa düzeninde Türkiye'nin yatırım ortamına ilişkin görüşlerini paylaşacak.

Yine basına kapalı gerçekleştirilecek Konsey Toplantısı'nın ikinci oturumunda ise YDK üyeleri tarafından imzalanacak sonuç bildirisi hazırlanacak.

Başbakan Yıldırım ve YDK üyelerinin katılımıyla saat 16.30-17.30'da, toplantı sonuç bildirisinin kamuoyuyla paylaşılması amacıyla basın toplantısı düzenlenecek.

Toplantıya 14 farklı ülkeden CEO'lar katılıyor

9. Yatırım Danışma Konseyi Toplantısı'na 14 farklı ülkeden, 10 ayrı sektörde yer alan ve toplam ciroları 666 milyar dolar, toplam istihdamı da 1,5 milyon olan konsey üyeleri katılıyor.

Toplantıya Dünya Bankası Başkan Yardımcısı Cyrill Muller, Alstom Başkanı ve CEO'su Henri Poupart Lafarge, Alzahid Group Holding CEO'su AbdulRahman Alzahid, APM Terminals Kıdemli Başkan Yardımcısı Teimen Meester, Bank of China Kıdemli Başkan Yardımcısı Qiang Liu, Bombardier Başkanı Laurent Troger, BP CEO'su Tufan Erginbilgiç, Burgan Bank CEO'su Eduardo Eguren, Gemalto Kıdemli Başkan Yardımcısı Tommi Nordberg, Khazanah Nasional Berhad İcra Direktörü Dato'Noorazman Abdul Aziz, Microsoft Bölge Başkanı Ali Faramawy, Mitsui&Co.Europe CEO'su Atsushi Kume, Mumtalakat CEO'su Mahmood Hashim Al Kooheji, Nesma Yönetim Kurulu Başkanı Saleh Al-Turki, Katar First Bank Yönetim Kurulu Başkanı Abdulla Fahad Ghorab Al Marri, Renault Başkan Yardımcısı Denis Le Vot, Sberbank CEO'su Herman Gref, Sojitz Avrupa CEO'su Shigeya Kusano, United Technologies Corporation Başkan Yardımcısı David Hess, ZTE Corporation CEO'su Zhang Renjun ve Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray katılıyor.

AA - Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title