Yatağan'da Eğitim ve Spor Yararına Deve Güreşleri Düzenlendi (fotoğraflı

Yatağan'da Eğitim ve Spor Yararına Deve Güreşleri Düzenlendi (fotoğraflı

Yatağan'da Eğitim ve Spor Yararına Deve Güreşleri Düzenlendi (fotoğraflı
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Muğla'nın Yatağan İlçesinde Yatağanspor ve Yatağan Meslek Yüksek Okulu Yararına Deve Güreşleri Düzenlendi

Muğla'nın Yatağan ilçesinde Yatağanspor ve Yatağan Meslek Yüksek Okulu yararına deve güreşleri düzenlendi.

Yatağan-Kavaklıdere Kavşağı yakınındaki boş arazide bu yıl 11'cisi düzenlenen deve güreşlerine, Ege Bölgesi'nden 140 deve katıldı. Vatandaşlar güreş alanının çevresine platformlar kurarak, güreşleri izledi. Alanın dışına çıkarak izleyicilerin üzerine giden develer, görevlilere zaman zaman zor anlar yaşattı. Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, güreşlerden elde edilecek gelirin Yatağan Meslek Yüksek Okulu ve Yatağanspor yararına kullanılacağını söyledi. Deve güreşlerinin bir Yörük kültürü olduğunu belirten Işık, 'Güreşlerle kardeşlik, dostluk ve barışı yaşatmayı amaçlıyoruz. Dostluğa gerçekten de ihtiyacımız var. Katılan herkese ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Güreşlerimiz kadın ve çocuklara ücretsizdir. Gelecek yıllarda tamamen ücretsiz yapmayı planlıyoruz' dedi.

Bu arada güreşler sırasında Türk Hava Kurumu tarafından paraşüt gösterisi yapıldı. Gösteri sırasında paraşüt pilotunca açılan Türk Bayrağı ilgi çekti. Güreşleri Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Muğla milletvekilleri Ali Arslan, Fevzi Topuz, MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun da izledi.

(FA-GY-EAY) - MUĞLA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title