Yassıcaada yaza hazır

Yassıcaada yaza hazır

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Grand Plaza şirketinin Urla açıklarındaki Yassıcaada'da işlettiği tesisler, 23 Haziran Cumartesi gününden itibaren yaz sezonu için açılıyor.

Yassıcaada yaza hazır

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Grand Plaza şirketinin Urla açıklarındaki Yassıcaada'da işlettiği tesisler, 23 Haziran Cumartesi gününden itibaren yaz sezonu için açılıyor. Günübirlik tatilcilere deniz ve güneşle buluştukları keyifli bir gün sunan adanın seferlerine 2005 yılından bu yana zam yapılmadı. Yassıcaada keyfi, bu yıl da 7.5 YTL olacak ve 0-7 yaş grubundan yine ücret alınmayacak. Yassıcaada misafirlerinin rahat yolculuk yapabilmesi amacıyla her vapur 500 yolcu alacak. Bilet satışları, bir önceki gün gece 22.00'ye kadar olacak.

Geçen yıllarda olduğu gibi adaya pazartesi hariç her gün gidilebilecek. Vapurlar saat 08.30'da Karşıyaka İskelesi'nden, saat 09.00'da Konak İskelesi'nden hareket edecek. Cumartesi ve pazar ise Karşıyaka ve Konak'tan birer olmak üzere iki vapur saat 09.00'da kalkacak. Dönüşte adadan saat 18.00'de hareket edilecek. Geçen yıl 43 bin 106 kişinin yararlandığı Yassıcaada'ya 84 ücretli sefer düzenlenmiş ve 2 bin 700 mile yakın denizyolu katedilmişti. Ayrıca İzmir'de yaşayan engelli vatandaşların da adadan yararlanabilmesi için dört sefer düzenlenerek, aileleriyle birlikte ücretsiz gitmeleri sağlanmıştı. 2001 yılında turizme açılan Yassıcaada'yı bugüne kadar yaklaşık 300 bin kişi ziyaret etti.