Yaşlılar Haftası Kutlamaları

Yaşlılar Haftası Kutlamaları

AK Parti İl Teşkilatı Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Halim Yorulmaz, Yaşlılar Haftası Nedeniyle Yayınladığı Mesajda, AK Parti Hükümeti Tarafından Kurulan Yaşlılar Koordinasyon Merkezi'nin Çok Büyük Bir Boşluğu Doldurduğunu Belirtti.

Yaşlılar Haftası Kutlamaları

AK Parti İl Teşkilatı Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Halim Yorulmaz, Yaşlılar Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda, AK Parti hükümeti tarafından kurulan Yaşlılar Koordinasyon Merkezi'nin çok büyük bir boşluğu doldurduğunu belirtti.

Yorulmaz yaptığı yazılı açıklamada, 22 Temmuz 2004 tarihinde Türkiye'de bir ilki gerçekleştirip AK Parti çatısı altında Yaşlılar Koordinasyon Merkezini kurduklarını belirterek, "Açılışın sonrasında yaptığımız tespit ve çalışmalarda gördük ki ülkemizde yaşlılara yönelik böyle bir merkeze acil ihtiyaç var ve yine gördük ki merkezimiz, açılışıyla büyük bir boşluğu dolduruyor. Ülkemizde yaşlı nüfusumuz sürekli artmaktadır. 1990 yılında 60 yaş üzeri nüfusun, genel nüfusa oranı yüzde 7.14 iken, 1995 yılında bu oran yüzde 7.63'e çıkmıştır. Yapılan değerlendirmeler ve istatistiklere göre, 2004 yılında 6 milyon olan 65 yaş ve üzeri yaşlı nüfusun 2025 yılında 12 milyon olacağı ileri sürülmektedir. Bahsettiğim rakamlar, önümüzdeki günlerde oranı iyice artacak yaşlı nüfusumuza ömürlerinin geri kalan kısmında yaşamlarını en iyi şekilde sürdürmelerini sağlayacak çalışmalar yapılmasını, sosyal devlet olmanın bir gereği olarak karşımıza çıkarmaktadır" dedi.

AK Parti olarak siyasi hayata başladıkları günden bu yana, yaşlılara özel bir ilgi gösterdiklerini vurgulayan Yorulmaz, sözlerini şöyle tamamladı: "Söz konusu yaklaşım parti programımıza da yansımış ve yaşlılarımızı terk edilmişlik ve kimsesizlik duygusundan uzaklaştırmak için özel programlar oluşturularak, sosyal devlet anlayışının kaçınılmaz olduğu vurgulanmıştır. Bütün bu duygu ve düşüncelerle, yaşlılarımızın Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, bir gün değil bir ömür boyu saygı ve sevgiyle anılmalarını diliyorum".

(SE-GS-ÖK-Y)

Kaynak: İHA