Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası

AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Şükrü Ünal, D.mehmet Kastal ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile Öğrenciler, Yaşlılar Haftası Dolayısıyla Özden Huzurevi'ni Ziyaret Etti.

Yaşlılar Haftası

AK Parti Osmaniye Milletvekilleri Şükrü Ünal, D.Mehmet Kastal ve İl Yönetim Kurulu üyeleri ile öğrenciler, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Özden Huzurevi'ni ziyaret etti.

İl Başkanı Ali Binboğa ve yönetim kurulu üyeleri, yaşlılara çiçek, pasta ve meyveli süt ikram ederken, milletvekilleri de yaşlılarla sohbet ederek, istekleri olup olmadığını sordu. Ziyareti Yaşlılar Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiklerini belirten İl Başkanı Binboğa, "Sizleri daha önce de ziyaret etmiştim. Ancak bugün sizin haftanız nedeniyle buradayım. Sizler bizlere bugüne kadar hizmet ettiniz, artık bizler sizlere hizmet edeceğiz. Unutmayalım ki, bugünün gençleri yarının yaşlıları olacaktır. Bizler de yaşlanacağız. Dolayısıyla bizler sizlere iyi hizmet edelim ki, yarın da biz yaşlandığımızda bizlere iyi hizmet edilsin. Bizler her zaman yanınızda olacağız" dedi.

AK Partililer'in yanı sıra, Düziçi Atatürk İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleri de huzurevinde kalan yaşlıları ziyaret etti. Yaşlılara hediyeler veren öğrenciler, yanlarında getirdikleri yiyecekleri ikram etti.

Okul Müdürü İbrahim Şahin, her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık döneminin, hayatın çok özel bir dönemi olduğunu belirterek, "Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir. Bu aynı zamanda bir minnet borcudur. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınması gerekir. Devletimizin çalışmaları, yaşlılarımızın sorunlarının çözümü ve toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda tek başına yeterli değildir. Toplumda bu bilincin yerleşmesi, bugüne kadar olduğu gibi gönüllü kuruluşlarımızın ve hayırsever insanımızın katkıları ile yaşlılarımıza daha iyi yaşama şartları sağlayabiliriz. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak, insanlık ve vatandaşlık görevimizdir. Unutmayalım ki, bir gün herkes yaşlanacaktır" diye konuştu.

Öğrencilerin ziyareti, Düziçi ilçesinden gelen müzisyen Yaşar Türkoğlu'nun sunduğu müzik ziyafetiyle son buldu.

(ACK-MT-Y)

24.03.2007 12:23 TSİ