Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu Başladı

Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu Başladı

Manisa'nın Salihli İlçesinde Halk Eğitim Merkezi ve Belediye İşbirliği ile Düzenlenen Yaşlı ve Hasta Bakımı Kursu, 20 Kursiyerin Katılımıyla Başladı. Salihli Belediyesi Seminer Salonu'ndaki İlk Ders, 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni Ümmü Ergül Verdi.

Yaşlı ve Hasta Bakım Kursu Başladı

Manisa'nın Salihli ilçesinde Halk Eğitim Merkezi ve Belediye işbirliği ile düzenlenen Yaşlı ve Hasta Bakımı Kursu, 20 kursiyerin katılımıyla başladı. Salihli Belediyesi Seminer Salonu'ndaki ilk ders, 70. Yıl Sağlık Meslek Lisesi Meslek Dersi Öğretmeni Ümmü Ergül verdi. Toplam 150 saati kapsayan kurs da, 23 farklı konu ele alınacak. Açılış dersine Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muammer Şakar, Belediye Meclis Üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Kursun düzenleniş amacı hakkında bilgi veren Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Muammer Şakar, "Yaşlı ve hasta bakımı konusunda Salihli'de gerek teorik gerekse uygulama aşamasında ciddi bir boşluk vardı. Açılan bu kurs sayesinde bu boşluğu dolduracağız. Bu kurs da sizlere yaşlılığın tanımı, günlük bakım, beslenme ve ilaç teknikleri, kanamalar esnasında ilk yardım, suni tenefüs, kalp masajı gibi önemli konular hakkında bilgi verilecek. Kursumuza çok büyük bir ilgi gösterildi. 2. haftadan itibaren 2. kursumuzda başlayacak." dedi.

70. Yıl Sağlık Meslek Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Ümmü Ergül de, "Salihli'de yaşlı ve hasta bakıcısı alanında büyük bir boşluk vardı. Bizler her zaman böyle bir kursun açılmasını bekliyorduk. Burada alacağınız eğitim sayesinde yaşlı ve hastalara daha bilinçli bir şekilde müdahale edilebileceksiniz."şeklinde konuştu.


reklam