Yaşlı Nineye Avcılardan Yardım Eli

Yaşlı Nineye Avcılardan Yardım Eli

Kaz Dağları'nda Avlanan Edremitli Avcılar, Sırtında Odun Taşırken Gördükleri 85 Yaşındaki Ayşe Bakır'a Yardım Eli Uzattı.

Yaşlı Nineye Avcılardan Yardım Eli

Kaz Dağları'nda avlanan Edremitli avcılar, sırtında odun taşırken gördükleri 85 yaşındaki Ayşe Bakır'a yardım eli uzattı.

Hafta sonları bir araya gelen ve son gittikleri sürek avı esnasında Yaşyer Köyü yakınlarında karşılarına çıkan Ayşe nineyi gören yaklaşık 20 avcı, avı bırakıp Ayşe nine ile ilgilendi. Sırtında, kendi kilosundan fazla odun taşıyan Ayşe nine ile sohbet edip, odunları köydeki evine kadar taşıyan avcılar, yardımcı olabilmek için ellerinden geleni yaptı. Maddi, manevi sıkıntı içinde olduğunu söyleyen 85 yaşındaki Ayşe Bakır için harekete geçen avcılar, www.avlak.com adlı avcıların uluslararası buluşma sitesinde yardım kampanyası başlattı.

Yaklaşık 2 haftadır süren ve "Yükünü Biz Taşıyalım Anam" sloganlı yardım kampanyasında toplanan 1 YTL civarındaki nakit ile birlikte giyim eşyaları ve bol miktarda gıda maddesi Ayşe nineye teslim edildi. Yardımları, Ayşe nineyi evinde ziyaret ederek bizzat teslim eden yaklaşık 20 avcı, duygulu anlar yaşadı. Kendilerinin hayvan katili olarak gösterildiğini, fakat işin aslının hiç de söylendiği gibi olmadığının altını çizen avcılar, "Biz doğa ve hayvan dostu, insana değer veren kişileriz. Başlattığımız kampanyayla Ayşe ninemizin hayat şartlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Bu kampanyamız sürecek. Bağış yapmak isteyenler web sitemizden bize ulaşabilir" dedi.

(SŞ-MŞ) 19.03.2008 15:43 TSİ