Yasin Kurnaz Haberleri

Yasin Kurnaz haber, Yasin Kurnaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yasin Kurnaz - 15.06.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Mahkeme salonunda tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, 37 tutuksuz sanıktan 33'ü ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Yasin Kurnaz - 24.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın sekizinci oturumuna, sanıklar Soma Kömürleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, Teknik Müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz 37 sanıktan 28'i ile tarafların avukatları katıldı.
Yasin Kurnaz - 22.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan vardiya amirleri Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın avukatı Murat Balcı, müvekkillerinin dosyadaki üzerilerine atılı kusurları işlemeleri halinde kendi can güvenliklerini de tehlikeye alacaklarını savunarak, "Yer altındaki kişi kendisiyle birlikte yüzlerce kişinin ölmesini göze alarak böyle bir şey yapabilir mi? Müvekkillerimin üzerine atılı suçlamaları kabul etmiyoruz" dedi.
Yasin Kurnaz - 22.04.2015
Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği 45 Sanıklı Davada, Yedinci Duruşma (3)
Sanıklardan Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık'ın avukatı Murat Balcı ikisi adına yaptığı ortak savunmasında, "Müvekkillerim maden şehitleri gibi maden içinde çalışan kişilerdir.
Yasin Kurnaz - 22.04.2015
Sanık Avukatından Orhan Veli Şiiri ile Savunma
Manisa'nın Akhisar ilçesinde görülen 45 sanıklı Soma davasında sanık avukatlarının ek savunmaları devam ediyor. Duruşmada, tutuklu sanıklar İsmail Adalı, Ertan Ersoy, Mehmet Ali Günay Çelik, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık ile tutuksuz sanıklar Serkan Kocaman, Harun Güneş, Ergün Yılmaz, Yalçın Erdoğan ve Fuat Ünal Aydın'ın avukatları ek savunmalarını yaptı.
Yasin Kurnaz - 22.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıklardan İsmail Adalı'nın avukatı Faruk Çalışkan, bilirkişi heyetinin raporunu olay yerine tam olarak gitmeden hazırladığını ve bunu da açık açık raporunda belirttiğini ifade ederek, "Bu rapor bilimsel bir rapor değil ancak kahinler, müneccimler raporu olur. Tahmin ceza hukuku ile bağdaşacak bir şey değildir" dedi.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın yedinci oturumuna, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ile tutuksuz 37 sanıktan 33'ü ve tarafların avukatları katıldı.
Yasin Kurnaz - 21.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve 13 Nisan Pazartesi günü görülmeye başlanılan davanın altıncı celsesinde, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Mühendis Ertan Ersoy, Teknik Müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 28'i ile mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Yasin Kurnaz - 20.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın 5'inci oturumuna başlandı.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan ve 13 Nisan Pazartesi günü görülmeye başlanılan davanın beşinci duruşmasına tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 31'i ile mağdur aileleri ve tarafların avukatları katıldı.
Yasin Kurnaz - 19.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik ve tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve tarafların avukatlarının katıldığı oturumlarda, tutuklu sanıklar ile 4 tutuksuz sanığın ifadelerinin alınması işlemi tamamlandı.
Yasin Kurnaz - 17.04.2015
Derleme - Gün İçinde Geçilen "Soma'daki Maden Faciası Davası" ile İlgili Haberlerimizi Derleyerek...
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davada, tutuklu sanıkların savunması tamamlandı.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 tutuklu, 37 tutuksuz sanık hakkında Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada 13 Nisan Pazartesi günü başlayan ilk duruşmada dördüncü oturum yapıldı.  Duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Yasin Kurnaz - 17.04.2015
Soma Davası Sürüyor
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Soma davasının 1. duruşmasının 4. oturumunda tutuklu sanıklardan vardiya amiri maden mühendisi Yasin Kurnaz’ın savunması alındı.
Yasin Kurnaz - 17.04.2015
Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği 45 Sanıklı Davada, Dördüncü Duruşma Başladı (3)
'yalan' İFADE İSYANI Manisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanıklı Akhisar'da görülen davanın dördüncü oturumunda iş güvenliği uzmanı olan ve aynı zamanda da vardiya amirliği yapan Yasin Kurnaz'ın da ifadesi alındı.
Yasin Kurnaz - 17.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın sanıklarından iş güvenliği uzmanı ve vardiya amiri Yasin Kurnaz, "Sorumluluğumdaki risk analizlerinde, üzerime düşeni yaptım. Kazanın yaşandığı vardiya, benim vardiyam değildi.
Yasin Kurnaz - 17.04.2015
Soma Davasında İlk Duruşmanın Dördüncü Oturumu Başladı
Duruşmada tutuklu sanıklar Soma Kömürleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Genel Müdür Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, Teknik Müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Yasin Kurnaz - 17.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, teknik müdür İsmail Adalı, teknik nezaretçi Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 27'si ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları hazır bulundu.
Yasin Kurnaz - 16.04.2015
Derleme - Gün İçinde Geçilen "Soma'daki Maden Faciası Davası" ile İlgili Haberlerimizi Derleyerek...
Duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, teknik müdür İsmail Adalı, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz 37 sanıktan 25'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Yasin Kurnaz - 16.04.2015
Soma Davasında İddianamenin Okunması Bitti, Sorgu Başlayacak
Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşmasının 3. celsesinde 235 sayfalık iddianamenin okunması tamamlandı. Duruşmaya ara verilirken öğleden sonraki bölümde sanıkların sorgusu yapılacak. Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, tutuklu sanıklar Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Kömür İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Ramazan Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy, maden mühendisi, emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik, tutuksuz sanıklar, şehit madencilerin yakınları, mağdurlar ve tarafların avukatları hazır bulundu.
Yasin Kurnaz - 16.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi için Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi'nde oluşturulan oluşturulan salonda yapılan duruşmaya, tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Mehmet Ali Günay Çelik ve İsmail Adalı, tutuksuz 37 sanıktan 25'i ile mağdur aileleri ve sanıkların avukatları katıldı.
Yasin Kurnaz - 15.04.2015
Soma Davasında Tutuklu Sanıkların İddianameleri Okundu
Manisa'nın Soma ilçesinde, geçen yıl 13 Mayıs tarihinde 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasına ilişkin açılan davanın ertelenen ilk duruşması, Akhisar ilçesinde kültür merkezi iken mahkemeye çevrilen özel bir salonda görülmeye devam etti. Tutuklu 8 sanık ve tutuksuz yargılanan 37 sanıktan 19'u duruşmada bulundu. Mahkemede, tutuklu bulunan Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Ertan Ersoy; Soma Kömür İşletmeleri A.
Yasin Kurnaz - 15.04.2015
Soma Davasının Bir Numaralı Sanığı 'Gelirim Yok' Dedi
Manisa’nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan maden faciasında sorumlulukları bulunduğu iddiasıyla sekizi tutuklu 45 sanığın yargılamasına, bir günlük aranın ardından Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Mahkeme Başkanı Aytaç Ballı'nın, geçen pazartesi günkü celsede sanıkların duruşmada hazır edilmeleri yönündeki kararının ardından Aliağa Şakran Cezaevinde tutuklu bulunan sanıklar Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan, Genel Müdür Doğru, İşletme Müdürü Akın Çelik, İşletme Müdür Yardımcısı İsmail Adalı, maden mühendisleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık ve Ertan Ersoy, maden mühendisi ve emniyet teknikeri Mehmet Ali Günay Çelik, geniş güvenlik önlemleri altında duruşma salonuna getirildi.
Yasin Kurnaz - 15.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Aylık gelirlerine ilişkin diğer tutuklu sanıklar Ramazan Doğru 37 bin, Akın Çelik 12 bin, İsmail Adalı 7 bin, Ertan Ersoy 5 bin, Mehmet Ali Günay Çelik 3 bin 200, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazık ise 2 bin 800 lira beyanda bulundu.
Yasin Kurnaz - 15.04.2015
Soma Davası Devam Ediyor
AYLIK GELİRLERİ TEPKİ ÇEKTİ Sanıklardan maden mühendisi ve işletme müdürü Akın Çelik aylık gelirinin 12 bin TL, maden mühendisi ve işletme müdür yardımcısı İsmail Adalı 7 bin TL, maden mühendisi Erkan Ersoy 5 bin TL, maden teknikeri Mehmet Ali Gürsoy Çelik 3 bin 200 TL, maden mühendisi Yasin Kurnaz 2 bin 800 TL ve maden mühendisi Hilmi Kazık da 2 bin 800 TL olduğunu belirtti.
Yasin Kurnaz - 15.04.2015
Soma'daki Maden Faciası Davası
Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde, Soma'daki maden faciasına ilişkin 8'i tutuklu 45 sanığın yargılandığı davanın görülmesine, pazartesi günü verilen aranın ardından yeniden başlandı.  Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 8 tutuklu, 37 tutuksuz sanık hakkında Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada, 13 Nisan Pazartesi günü yapılan ilk duruşmaya verilen 1 günlük aranın ardından devam edildi.  Duruşmada, mahkeme heyetinin aldığı ara karar gereği, daha önce SEGBİS aracılığıyla sorgulamaları yapılması kararlaştırılan tutuklu sanıklar Soma Kömürleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, genel müdür Ramazan Doğru, işletme müdürü Akın Çelik, mühendis Ertan Ersoy, vardiya amirleri Yasin Kurnaz, Hilmi Kazık, Mehmet Ali Günay Çelik ve İsmail Adalı da hazır edildi.
Yasin Kurnaz - 15.04.2015
Soma Davasında 8 Tutuklu Sanık, Duruşmanın Yapılacağı Salona Getirildi
Akhisar Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi'nde Pazartesi günü başlayan davaya, 8 tutuklu sanığın duruşma solunana getirilmesi için bir gün ara verilmişti. Bir gün aradan sonra dava bugün Bülent Ciğeroğlu Kültür Merkezi'nde tekrar görülecek. Soma Kömür İşletmeleri AŞ Genel Müdürü Can Gürkan, Ramazan Doğru, Akın Çelik, İsmail Adalı, Ertan Ersoy, M. Ali Günay Çelik, Yasin Kurnaz ve Hilmi Kazı, sabah erken saatlerde geniş güvenlik önlemleri altında İzmir Aliağa Şakran Cezaevi'nden Akhisar'a getirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yasin Kurnaz Haberleri | Yasin Kurnaz Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Yasin Kurnaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yasin Kurnaz kimdir, hayatı ve biyografisi. Soma'da 301 Madencinin Can Verdiği Facia Davası Yine Ertelendi (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 07:25:45. #1.16#
title