YAŞAR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Yaşar Üniversitesi Haberleri

Yaşar Üniversitesi haber, Yaşar Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaşar Üniversitesi - 26.6.2019
Serebral palsi hastası öğrenci üniversiteden birincilikle mezun
Yaşar Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre klavyeyi burnuyla, fareyi ise sol ayağıyla kullanan Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencisi 24 yaşındaki Türkkahraman, 4 üzerinden 3,99 not ortalamasıyla öğrenimini tamamladı.
Yaşar Üniversitesi - 26.6.2019
Alkışlar üniversite birincisi Şeyda Melis için -1
DOĞUMU sırasında yaşadığı sorun nedeniyle serebral palsi hastası olarak dünyaya gelen, bu nedenle elleri ve ayaklarını tam olarak kullanamayan Şeyda Melis Türkkahraman, büyük bir başarıya imza atarak Yaşar Üniversitesi'ni birincilikle bitirdi.
Yaşar Üniversitesi - 26.6.2019
DHA YURT BÜLTENİ-11
'SUYUN YÜZDE 70'İ TARIMDA KULLANILIYOR' Kazancıgil, Türkiye'de kişi başına düşen su miktarının bin 519 metreküp olduğunu söyleyerek, TÜİK verilerine göre, Türkiye nüfusunun 2030 yılında 100 milyona ulaşacağını öngördüklerini kaydetti. Bu durumda, kişi başına düşen su miktarının yılda bin 120 metreküp olmasının beklendiğini kaydeden Kazancıgil, şöyle konuştu: "Nehirler ve yeraltı su kaynaklarından elde edilen tatlı suyun yüzde 70'i tarımsal sulamalarda, yaklaşık yüzde 10'u kişisel ihtiyaçlar için evlerde, kalan yüzde 20'si ise sanayide kullanılmaktadır. Kullanılabilir suyun dengeli dağıldığını ise söylemek çok zordur. Et üretimi için sebzelerden çok daha fazla suya ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin, 1 kilo et üretmek için 5 bin ila 20 bin litre, 1 kilo buğdayın ekmek olarak soframıza gelmesi için bin 500 litreden fazla su gerekir. Bu rakam 1 kilo peynir için 378 litre, 250 milim süt içinse 255 litre olarak hesaplanmaktadır. Suyun geleceğimiz için en değerli varlıklarımızdan biri olduğunu bilmek yetmiyor, artık onun giderek tükenen, sınırlı bir kaynak olduğunu da içselleştirmemiz gerekiyor." Görüntü Dökümü: ----------------------- -Toplantıdan görüntü -Kazancıgil'in konuşması -Detay Haber-Kamera: Haluk KARAASLAN/ANKARA,- ========================================================= 7)ALKIŞLAR ÜNİVERSİTE BİRİNCİSİ ŞEYDA MELİS İÇİN DOĞUMU sırasında yaşadığı sorun nedeniyle serebral palsi hastası olarak dünyaya gelen, bu sebeple elleri ve ayaklarını tam olarak kullanamayan Şeyda Melis Türkkahraman, büyük bir başarıya imza atarak Yaşar Üniversitesi'ni birincilikle bitirdi.
Yaşar Üniversitesi - 20.6.2019
"Umut Otobüsü"nün down sendromlu gençleri sahne aldı
Yaşar Üniversitesi Salonu'nda oyunlarını sahneleyen gençler, bir gencin ormanda kaybolmasını ve umuda yolculuğunu Selda Uzunkaya'nın kaleminden anlatan öyküyle izleyicilerden alkış aldı.
Yaşar Üniversitesi - 18.6.2019
"Umut otobüsü" yola çıkıyor
ÖNCE TÜRKİYE, SONRA İTALYA… Uzun emekler sonucu hazırlanan "Umut Otobüsü" adlı oyun önce İzmir'de sahnelenecek. Özel Çocuklar, 20 Haziran'da Yaşar Üniversitesi'nde seyirci karşısına çıkacak.
Yaşar Üniversitesi - 13.6.2019
İzmir'de Lüksemburg Milli Günü resepsiyonu
Resepsiyonda, Yaşar Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu caz grubu konser verdi.
Yaşar Üniversitesi - 11.6.2019
Kent söyleşilerine rektörler konuk oluyor
Medical Park İzmir Hastanesi ve bir otelin sponsorluğunda her ay önde gelen isimlerin İzmirliler ile buluştuğu kent söyleşileri devam ediyor. Dr. Zeki Hozer tarafından projelendirilen, sanat, iş ve bilim dünyasının sevilen isimlerinin ağırlandığı söyleşinin bu ay ki konukları; İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Aşkar, Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof.
Yaşar Üniversitesi - 25.5.2019
Genç beyinlerin projeleri yatırımcılarla buluştu
8. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisinde Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi yer aldı.
Yaşar Üniversitesi - 23.5.2019
Genç Beyinler Firmalarla Buluşacak
8. Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisinde Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi yer alacak.
Yaşar Üniversitesi - 6.5.2019
Yavru Vatana "Film Terapi" Desteği
Yaşar Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Yönetmen Kerem Kaban, engelli bireylerin bilişsel-davranışsal yaklaşımlarını desteklemek için kullanılan film terapiyi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) taşıdı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Yaşar Üniversitesi Haberleri | Yaşar Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 5 - Yaşar Üniversitesi haberleri, son dakika yaşar üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin cinsiyete göre özçekim haritasını çıkardılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 13:17:39. #1.14#
title