Yaşar Üniversitesi 'Kalite'de Çıta Yükseltti

Yaşar Üniversitesi 'Kalite'de Çıta Yükseltti

24.04.2019 12:39 | Son Güncelleme: 24.04.2019 12:39
Yaşar Üniversitesi 'Kalite'de Çıta Yükseltti

TÜRK Standartları Enstitüsü (TSE) ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesini 2016 yılında kazanan ilk üniversite olan Yaşar Üniversitesi, 3 yıl içinde 'tüm faaliyet alanlarında enerji performansını sürekli iyileştirme' taahhüdünü yerine getirerek bu belgeyi yeniden almaya hak kazandı.

TÜRK Standartları Enstitüsü (TSE) ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesini 2016 yılında kazanan ilk üniversite olan Yaşar Üniversitesi, 3 yıl içinde 'tüm faaliyet alanlarında enerji performansını sürekli iyileştirme' taahhüdünü yerine getirerek bu belgeyi yeniden almaya hak kazandı. Doğaya saygı ve uyum, üretirken daha az tüketmek için yola çıkan üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, "Türkiye'de bu belgeyi alan ilk ve tek üniversite olmak kurumumuzun vizyonunu, ufkunu ve öngörüsünü gösteriyor. Enerjiyi verimli ve bilinçli kullanmayı bir kültür olarak benimseyip yeniden bu belgeyi aldığımız için mutluyuz. Bu kültürü tüm toplumda oluşturmak adına da adımlar atıyoruz" dedi.

BÖLGESİNDEKİ EN GÜVENLİ ÜNİVERSİTE Üniversite bilgi güvenliğine yönelik uluslararası bir standart olan ve bilgi varlıklarının gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini güvence altına almak için oluşturulan ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesini de almaya hak kazandı. Bu belgeyi Ege Bölgesi'nde alabilen ilk üniversite oldu. Yaşar Üniversitesi Bilgi İşlem Müdürü Erkan Tunç, "Sertifikasyon sürecinde; bilgi varlıklarının güvenliği, bütünlüğü ve doğruluğu garanti altına alınıyor. Bunlara yönelik olası tehlikeler ve tehditler analiz edilerek risk değerlendirmesi yapılıp, uygulanacak kontroller ve riskleri minimize edecek faaliyetler belirleniyor. Bunlar sürekli güncel tutularak bilginin güvenli bir şekilde sürekliliğinin sağlanması hedefleniyor. Çalışmalar kapsamında, gerekli altyapı yatırımlarının yanı sıra kurumsal bilgi güvenliğinin sağlanması, bilgi varlıklarının korunması, paydaşlara güven verilmesi, yeterli ve orantılı kontrollerin sağlanması amacıyla da akademisyenlerden çalışanlara kadar 'bilgi güvenliği eğitim ve testleri' düzenliyoruz" bilgilerini verdi.

Kaynak: Hürriyet

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yaşar Üniversitesi 'Kalite'de Çıta Yükseltti - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 10:42:44. #1.15#
title