'Yaşamın İçinden Cumhuriyet ve Atatürk' Fotoğraf Sergisi Açılıyor

'Yaşamın İçinden Cumhuriyet ve Atatürk' Fotoğraf Sergisi Açılıyor

'Yaşamın İçinden Cumhuriyet ve Atatürk' Fotoğraf Sergisi Açılıyor

Forum Ankara Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İçin Bir Sergi Hazırladı. Forum Ankara, Fotoğraf Sanatçısı ve Koleksiyoner Ateş Akkor'un Koleksiyonundan Oluşan "Yaşamın İçinden Cumhuriyet ve Atatürk" Fotoğraf Sergisini Alışveriş Merkezine Taşıyor.

Forum Ankara Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü için bir sergi hazırladı. Forum Ankara, Fotoğraf Sanatçısı ve Koleksiyoner Ateş Akkor'un koleksiyonundan oluşan "Yaşamın içinden Cumhuriyet ve Atatürk" fotoğraf sergisini alışveriş merkezine taşıyor.

Atatürk'ün eski, yıpranmış fotoğraflarını bilgisayar ortamına aktarıp onaran ve renklendirip büyüten Fotoğraf Sanatçısı ve Koleksiyoner Ateş Akkor'un koleksiyonundan hazırlanan fotoğraf sergisi, devrimleri ve düşünceleriyle "Gazi"nin son 25 yılını gözler önüne seriyor. 1913-1938 yıllarına ait fotoğrafların kronolojik olarak görülebildiği sergide 150 fotoğraf ziyaretçilerle buluşuyor. Atatürk'ün tarihe birer belge olarak geçen fotoğrafları izleyenleri adeta o günlere götürüyor.

24 Ekim Cuma günü Forum Ankara'da ziyarete açılacak olan Yaşamın İçinden Cumhuriyet ve Atatürk fotoğraf sergisi 11 Kasım'a kadar görülebilir. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title