Haberler

Kanser Tedavisi İçin Gelen Vatandaşın Düşürdüğü Çanta Bulundu

Abone Ol

Ordu'nun Ünye ilçesinden Samsun'a kanser tedavisi için gelen bir vatandaş, tedavisinde kullanacağı yüklü miktarda paranın bulunduğu çantayı düşürdü. Çantayı bulan vatandaş, sahibine teslim ederek 'insanlık ölmemiş' dedirtti.

İnsanlık ölmemiş: Yolda bulduğu para dolu çantayı sahibine teslim etti

Kanser tedavisinde kullanacağı parayı teslim alan Cengiz Karayiğit, 'insanlık ölmemiş' dedirten Ergün Uzun'a sarılarak teşekkür etti

SAMSUN - Ordu'nun Ünye ilçesinden Samsun'a kanser tedavisi için gelen bir vatandaş tedavisinde kullanacağı yüklü miktardaki para bulunan çantasını düşürdü. Çantayı bulan bir vatandaş ise sahibine teslim ederek 'insanlık ölmemiş' dedirtti.

Olay, Canik ilçesinde bulunan bir özel hastanenin önünde meydana geldi. Kanser tedavisi gören Cengiz Karayiğit(45), tedavisinde kullanacağı yaklaşık 200 bin TL para bulunan çantayı düşürdü. O sırada otomobili ile seyir halinde olan Ergün Uzun (49), yolda bir çanta fark etti. Daha sonra arabadan inerek çantanın içini açan Uzun, içerisinde yüklü miktar para gördü. Çantanın sahibini arayan Uzun, İhlas Haber Ajansı tarafından yapılan haber sayesinde çantanın sahibine ulaştı.

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan ve tedavi görmek için Samsun'a gelen Cengiz Karayiğit'e parayı teslim eden Ergün Uzun, "Arabayla geçerken yolun ortasında bir çanta gördüm. Durup çantaya baktım. Adresine ulaşmaya çalıştım ancak sosyal medyadan bulamadık. Bulamayınca basına gittik. Basın da sağ olsun bizlere yardımcı oldu. Arkadaş Ünyeli olduğu için biraz gecikmeli bulabildik. En son telefon numarasını bulduk. Kendisine gece saatlerinde ulaştık ve bugün Samsun'a geleceğini söyledi. Biz de rahat olmasını ve paranın emin ellerde olduğunu söyledik. Zor durumdaydım ve Allah'ım benim paraya ihtiyacım var demiştim. Arabayı satılığa çıkardım. Satılık diye yazdıktan sonra buradan geçerken çantayı gördüm. Biraz bekledim, içini açmadım. En son baktım kimse olmayınca çevrede açtım. Allah'ım bana bir çanta para yollamış dedim. Çantanın içi euro, dolar ve Türk parası doluydu. Sonra 'ya adamın evi yanmışsa bu parayı nasıl yiyeceksin' diye düşündüm. Ondan sonra ben bu parayı yiyemem dedim. Arkadaşımız hastanede tedavi görüyormuş. Ünye'den buraya gelip gidiyormuş. Basın sayesinde arkadaşımızı bulduk. Basın videoyu yayınlayınca 200-300 kişi aramış. Bu paraya dokunmak bize yakışmaz dedik. Sahibine şimdi teslim ediyoruz. Basından da Allah razı olsun" diye konuştu.

"Kanser ve ciğerimdeki leke için bu parayı kullanacaktık"

Para dolu çantanı sahibi Cengiz Karayiğit ise "Çantayı araçtan düşürdük. Sağ olsun değerli bir abimize denk geldi. O da sağ olsun siz basının vasıtasıyla bizlere ulaştılar. Yüklü bir miktarda parayla bana ulaştı. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Kanser ve ciğerimdeki leke için bu parayı kullanacaktık" şeklinde konuştu.

Parayı teslim alan Cengiz Karayiğit, 'insanlık ölmemiş' dedirten Ergün Uzun'a sarılarak teşekkür etti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Samsun Allah Ordu Sosyal Medya Sağlık Yaşam Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title