Haberler

Diyarbakır'da deprem sonrası yıkım çalışmaları devam ediyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır'da ağır hasar gören 5 bin 442 binadan 3 bin 325'inin yıkımı gerçekleşti. Yıkım çalışmaları hızla devam ediyor.

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır'da ağır hasar gören 5 bin 442 binadan 3 bin 325'inin yıkımı gerçekleşti. Diyarbakır Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nda görevli kontrolör inşaat mühendisi Bünyamin Erten, diğer mühendis arkadaşlarıyla beraber firmaların gerçekleştirdiği yıkımların kontrolünü yaptıklarını belirterek, 'Şuanda sorumlu olduğum 732 binadan 140'ının yıkımını gerçekleştirdik. Binayı yıkarken bazen yıkım esnasında operatörümüzün makasının bina altında kalabilme ihtimalinden kaynaklı herhangi bir bom patlaması ya da hortum patlamasından kaynaklı yıkımımız biraz uzayabiliyor. Günde bir binayı yıkmaya çalışıyoruz' dedi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Diyarbakır'da 5 bin 442 bina ağır hasar gördü. Bugüne kadar 3 bin 325 binanın yıkım işlemleri tamamlanırken, ağır hasar gören binaların yıkım ve enkaz kaldırma çalışmaları, 5 yüklenici firmanın 8 etaptan oluşan planıyla sürüyor. Diyarbakır Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nda (YİKOB) kontrol mühendisi Bünyamin Erten, 'Diyarbakır'daki yıkımların kontrol mühendisiyiz. Şuan sorumlu olduğum 732 binamız var. Bu binaların 140 tanesi yıkıldı. Elimizden geldiği kadar günde bir binayı yıkmaya çalışıyoruz. Binayı yıkarken bazen yıkım esnasında operatörümüzün makasının bina altında kalabilme ihtimalinden kaynaklı herhangi bir bom patlaması ya da hortum patlamasından kaynaklı yıkımımız biraz uzayabiliyor. Yıkım esnasında da çıkan asbest tozları kanserojen madde olduğu için onlara dikkat ediyoruz. Baret ve yeleklerimiz olsun, yıkım alanımız olsun, bunları dikkatli ve disiplinli bir şekilde koordine ediyoruz. Diyarbakır'da yıkım firması olarak 5 firma var' dedi.

'VATANDAŞLARIMIZ YIKIM ALANINDAN UZAK DURSUN'

Yıkım sırasında vatandaşların alandan uzak durmaları gerektiğini belirten Erten, iş güvenliğinin çok önemli olduğunu ifade ederek, 'Yıkım alanında şeritlerimizi çekiyoruz ve yıkım alanımızda her işçimizin baret ve yeleklerine dikkat ediyoruz. Yıkım alanındaki en önemli şey iş güvenliği. Bu iş güvenliğine de başta halkımız, çevremizin de dikkat etmesini istiyoruz. Buna nasıl dikkat edebilir Çıkan asbest tozu kanserojen bir madde olduğu için bu alandan uzak durması lazım ve bina yıkım esnasında herhangi bir düşen moloz parçasının herhangi bir vatandaşımıza gelmemesi için zaten şeritlerimizi çektikten sonra uzak durmaları gerektiğini söylüyoruz. Tüm işimiz tamamen iş güvenliği olarak yürütüyoruz' diye konuştu.(DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yaşam

Kahramanmaraş Diyarbakır İnşaat Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

2. Sayfa CANLI İZLE! 4 Aralık Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa son bölümde neler oldu? Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa canlı izle! İSKİ BARAJ DOLULUK ORANI 2023: İstanbul barajlarında son durum nedir? Yağışlar barajları ne kadar doldurdu? Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (4 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title