Haberler

Depremzedelerin Düğünü Antalya'da Yapıldı

Abone Ol

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler sonrası evlenemeyen çift, Antalya'nın Kumluca ilçesinde düğünlerini gerçekleştirdi. Depremde evleri yıkılan ve aile yakınlarını kaybeden çift, UMESKO Başkanı Sebile Şavkar'ın öncülüğünde hayırseverlerin yardımıyla düğünlerini gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremleri Hatay'ın Antakya ilçesinde yaşayan ve felaketten bir ay sonra evlenen çift, erteledikleri düğünü yerleştikleri Antalya'nın Kumluca ilçesinde yaptı.

Depremden üç ay önce sözlenen, felakette evleri yıkılan ve bazı aile yakınlarını da kaybeden Sudenaz Mekikci (22), Semih Mekikci (23) çifti, afetin üzerinden bir ay geçtikten sonra sade bir nikah töreniyle evlendi.

Çiftin ertelemek zorunda kaldığı düğününü, sera işçiliği yapmaya geldikleri Antalya'nın Kumluca ilçesinde, Uluslararası Mucizevi Eller Sosyal Kooperatifi (UMESKO) Başkanı Sebile Şavkar, hayırseverlere öncülük yaparak organize etti.

Mavikent Mahallesi'ndeki Yalıpark Açık Hava Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen düğünde, Sudenaz Mekikci hayali olan gelinliği, Semih Mekikci de damatlığını giydi.

Semih Mekikci, yaptığı açıklamada, düğünlerinin yapılmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını, depremlerin ardından sade törenle evlendiklerini, kendisinin damatlık eşinin ise gelinlik giyemediğini söyledi.

Sudenaz Mekikci de yaklaşık iki yıl önce vefat eden annesinin hayattayken kendisine sürekli, "Ölmeden seni telli duvaklı gelin olarak görmek istiyorum." dediğini anlattı.

Felaketin ardından hem maddi imkansızlıklar hem de yaşadıkları travmadan dolayı düğün yapamadıklarını, bunun da içinde ukde kaldığını ifade eden Mekikci, "Depremin ardından seralarda işçilik yapmak üzere geldiğimiz Kumluca'da hayırsever insanlar bize yardımcı oldu. UMESKO Başkanı Sebile ablamız organize yaptı, çok güzel bir düğün yapıldı. Biz çok mutlu olduk, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

UMESKO Başkanı Şavkar da depremzede çiftin düğün organizasyonunun güzel olduğunu belirterek, "Gelinimizin annesi olmadığı için ben anne görevini üstlendim. Sonuçta benimde düğünüm oldu. Her genç kızın hayali olan gelinliği Sudenaz'ımıza giydirdik. Genç çiftimize ömür boyu mutluluklar diliyorum. Bize destek veren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Yaşam

Kahramanmaraş Kumluca Antalya Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title