Haberler

Aydın'da Tavuk Tüketimi Artıyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Geleneksel Türk Mutfağında en çok sevilen yiyecek türleri arasında yer alan dana ve kuzu son zamanlarda yerini tavuğa bıraktı. Aydın'da ev hanımlarına yardımcı olmak amacıyla açtığı mekanla ev ve iş yerlerine kızarmış tavuk ve tavuk ızgara servisi yapan Adem Ecevet, tavuk tüketiminin her geçen gün arttığını belirtti.

Geleneksel Tük Mutfağında en çok sevilen yiyecek türleri arasında yer alan dana ve kuzu son zamanlarda yerini tavuğa bıraktı. Aydın'da ev hanımlarına yardımcı olmak amacıyla açtığı mekanla ev ve iş yerlerine kızarmış tavuk ve tavuk ızgara servisi yapan Adem Ecevet, tavuk tüketiminin her geçen gün arttığını belirtti.

Türkiye'de kadınların çalışma alanlarındaki yoğunluğunun artması ile birlikte yemek kültüründe de ciddi değişikliklerin yaşandığı belirtildi. Eskiden kadınların önemli bir kısmı ev hanımlığı yaparken bugün pek çok kadının çalışması ile birlikte evlerde de yemek hazırlanması işi hanımlardan ziyade işletmelere kaldı. Artık çalışan kadınların yemek yapacak zaman bulamamaya başladığını belirten Adem Ecevet, günlük yemeklerin bile tesislerde hazırlanıp evlere servis edilmeye başlandığını söyledi.

Yaklaşık 10 yıl önce hanımlardan gelen talep üzerine böyle bir işe giriştiğini belirten Ecevet, "Toplum olarak et ile beslenmeyi seviyoruz. Ancak ekonomik nedenlerden dolayı et tercihleri de değişmeye başladı. Gerek besin değeri gerekse faydaları oldukça fazla olan tavuk eti Aydın'da oldukça fazla tüketilmeye başlandı. Eskiden insanlarımız tavukları kendileri alıp kesim ve temizleme işini bizzat kendileri yapıp tüketirdi. Önce hazır tavuk sektörü gelişti, arından evlere pişirilmiş tavuk servisi başladı. Şu anda pek çok ailenin evlerindeki sofralarında tavuk hazırlama işini biz yapıyoruz. Usullere uygun olarak kesip temizleyip pişirdiğimiz tavukları vatandaşların evlerindeki sofralarına bizzat biz servis ediyoruz. Yeni sistem hem kolay hem de hesaplı olduğu için çok tutuldu" diye konuştu. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Türkiye Aydın Kadın Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title