Haberler

Aydın'da Alkoliklerin Uğrak Yeri Aytepe Yolu Şehrin İmajını Sarsıyor

Abone Ol

Aydın'da bulunan Aytepe yolu, alkoliklerin ve bimekan takımı kişilerin uğrak yeri haline gelerek şehrin imajını olumsuz etkiliyor. Aytepe Giriş Kapısı önünde alkol alıp sabahlayan kişilerin bıraktığı manzara, öğrenciler ve veliler tarafından tepkiyle karşılanıyor. ADÜ Rektörü Bülent Kent, sorumluluk sahası dışında kaldıkları için müdahale edemediklerini belirterek durumdan şikayetçi oldu. Güvenlik görevlileri ise polis ve zabıtanın ciddi yaptırım uygulamasını talep etti.

Aydın'da alkoliklerin ve bimekan takımı kişilerin uğrak yeri haline gelen Aytepe yolu şehrin imajını sarsmaya başladı. Her gece Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Aytepe Giriş Kapısı önünde kalan bölgede alkol alıp sabahlayan kişilerden geriye kalan manzara adeta pes dedirtiyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı dolayısıyla bugün Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde düzenlenen sınava girmek için gelen binlerce öğrenci ve velisini bu garip manzara karşıladı. Her sınav öncesi ilgili kurum ve kuruluşlarla toplantı yapılmasına rağmen sorumluluk sahası dışında kaldığı için müdahale edemedikleri bu alandaki kötü manzaranın kendilerini de üzdüğünü belirten ADÜ Rektörü Bülent Kent, durumdan şikayetçi oldu.

ADÜ Rektörü Kent; "Okulumuzun kapısı önünde kalan bir alan, ancak sınırlarımız dışında kaldığı için bu alana biz müdahale edemiyoruz. Bölge polis ve zabıtanın sorumluluk sahasında olduğu için müdahalede de bulunamıyoruz. Ancak her geceden geri kalan kötü manzara hem bizi hem de öğrencilerimizi olumsuz etkiliyor" diye konuştu.

Üniversitenin giriş kapısında güvenlik görev yapan güvenlik görevlilerini de oldukça rahatsız eden olumsuzluğun bir türlü önlenemediği belirten görevliler, "Yasal olarak yolda oturup manzara izlemek yasak değil. Ancak halkın huzurunu bozup çevreyi rahatsız etmek yasak. Bir yandan caminin dibi, diğer yandan eğitim kurumunun kapısı, herkes gelip gece burada alkol alıyor ve atıklarını da bırakıp gidiyor. Uyardığımızda bizi tersliyorlar, polis ve zabıtanın rutin aralıklarla burayı kontrol edip çevreyi kirleten ve halkın huzurunu bozanlara ciddi yaptırım uygulamasını istiyoruz" diye konuştular. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Aydın ÖABT Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor? Kocaeli yangını hangi fabrikada? Kocaeli yangını nerede çıktı? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 9 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Ateş Kuşları Hüma diziden ayrılıyor mu? Ateş Kuşları Hüma öldü mü, ölecek mi? John Wick 4 nereden izlenir? John Wick 4 hangi platformda var, netflix'de var mı? RANDEVUSUZ PASAPORT BAŞVURUSU YAPILIR MI? Pasaport için randevu almadan gidilir mi? Nüfus Müdürlüğünden randevu almaya gerek var mı? Benzine indirim var mı? 9 Aralık Benzine indirim gelecek mi? Güncel benzin fiyatları ne kadar, kaç TL? BİM aktüel ürünler kataloğu - 9 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title