Haberler

Adana'da Çocuklar İçin Kar Amacı Güdülmeyen Bir Market Açılıyor

Son Güncelleme:
Abone Ol

Adana'da faaliyet gösteren 'Ogün Abi Derneği', çocuklar için satılan ürünlerden kar elde etmeyecekleri bir market açma kararı aldı. Market, ihtiyaç sahiplerinin yararlanması için kurulacak ve yardım yapılan aileler de ücretsiz olarak ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Adana'da faaliyet gösteren bir derneğin açacağı markette çocuklar için satılan hiçbir üründen kar alınmayacak.

Kentte faaliyet gösteren 'Ogün Abi Derneği' merkez Yüreğir ilçesine bağlı Pekmezli Mahallesi'nde ihtiyaç sahiplerinin yararlanması için market kurma kararı aldı. Bir iş yerini kiralayan dernek, tadilata başladı ve market kısa bir süre içerisinde faaliyete girecek.

Çocuklar için satılan ürünlerden kar alınmayacak

Öte yandan, dernek bünyesinde kurulan markette çocuklar için satılan çikolata, bebek bezi, mama, dondurma ve diğer ürünlerden kar alınmayacağı açıklandı. Ayrıca dernek bünyesinde yardım yapılan aileler de bu marketten ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayacak.

"Birçok ürünü geliş fiyatına satacağız"

İhlas Haber Ajansı'na konuşan derneğin kurucusu Ogün Sever Okur, 2 hafta içerisinde marketin açılacağını söyledi. Okur, "Bu marketin çocuklar için çok büyük avantajı var. Çünkü biliyorsunuz benim için çocukların değeri ve yeri çok ayrı. Onlar için derneğim var. Bu marketi de o nedenle açtım. Çocuklar için çikolatasından gofretini, dondurmasından bebek bezine kadar mama ve birçok ürünü geliş fiyatına satacağız" dedi.

"İnşallah bu market bir başlangıç olur"

'Askıda erzak' kampanyası da başlatacağını anlatan Okur, "Burada askıda erzak kampanyası düzenleyeceğim. Burası çadırlar bölgesine yakın olduğu için ihtiyaç sahiplerine kolayca erzaklar ulaşabilir. İnşallah bu market bir başlangıç olur" ifadelerini kullandı.

"Köye canlılık gelecek"

Pekmezli Mahalle Muhtarı Celal Güngördü ise marketin köye canlılık getireceğini ve katkı sunacağını söyledi. Güngördü, "Pekmezli halkı için, çocuklar için bir market, alışveriş yapılabilecek bir yer açıyoruz kısmet olursa. Şimdi burada en yakın alışveriş yeri üç kilometre uzakta. Yani en basit bir şeye ihtiyaç bile olunduğunda üç kilometre yürünmesi gerekiyor. Bu market sayesinde ise herkes istediği ürüne ulaşabilecek. Çocuklara hitap edilen ürünlerden hiçbir kar amacı güdülmeyecek" şeklinde konuştu. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yaşam

Adana kar Yaşam Haberler

Bakmadan Geçme

Erden Timur istifa etti mi? Murat Bozok kimdir? MasterChef Şef Murat Bozok kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 9 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 9 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 9 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 9 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 9 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 9 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Turabi kimdir, hangi yıllarda yarıştı? 9 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 9 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 9 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Juventus - Napoli maçı CANLI izle! Juventus - Napoli maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? Survivor 2024 kadrosu! Survivor 2024 All Star yarışmacıları belli oldu mu, kimler var? Kullanılmayan eşyalar ev ekonomisine katkı sağlayacak! Selçuklu 2. El Pazarı açıldı
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title