Yasa Denizcilik: Henüz Fidye İstenmedi

Yasa Denizcilik: Henüz Fidye İstenmedi

Somali'de Korsanlar Tarafından Kaçırılan Demir Yüklü "Yasa Neslihan" İsimli Geminin, Daha Önce 11 Geminin Götürüldüğü Eil Limanı'na Götürüleceği Belirtildi. Geminin Bağlı Bulunduğu Yasa Denizcilik A.ş'nin Hukuk Müşaviri Prof .dr. M. Fehmi Ülgener, Henüz Korsanların Kendilerinden Fidye İstemediklerini Söyledi.

Yasa Denizcilik: Henüz  Fidye İstenmedi

Somali'de korsanlar tarafından kaçırılan demir yüklü "YASA Neslihan" isimli geminin, daha önce 11 geminin götürüldüğü Eil Limanı'na götürüleceği belirtildi. Geminin bağlı bulunduğu YASA Denizcilik A.Ş'nin hukuk müşaviri Prof .Dr. M. Fehmi Ülgener, henüz korsanların kendilerinden fidye istemediklerini söyledi.

Şirket binasında gazetecilerin sorularını cevaplandırın M. Fehmi Ülgener, gemide 20 mürettebatın bulunduğunu ve kaçırılmasından bu yana geçen 48 saat içinde kimseyle temas kuramadıklarını belirtti. "Aldığımız bilgilere göre gemi Afrika'nın güneyinde Eil Limanı'na doğru seyir halinde. Korsanların daha önce kaçırdıkları 11 gemiyi de götürdükleri limana götüreceklerini tahmin ediyoruz. Henüz kimse bizimle temas kurmadı. Bazı basın ve yayın organlarında fidye istediklerine dair bilgiler var. Bunlar doğru haberler değil. Korsanlar bizimle temas kurmadılar. Fidye istenmesi söz konusu değil. NATO güçleri de gemiyi takip ediyorlar. NATO'nun herhangi bir operasyon yapması söz konusu değil. Sadece geminin bulunduğu yer hakkında bize bilgi veriyorlar." dedi.

Kaptanla birlikte gemide 20 mürettebatın bulunduğunu ifade eden Ülgener, mürettebatın aileleriyle yakın temas halinde olduklarını ve her bilgiyi paylaştıklarını sözlerine ekledi.(CİHAN)