Yaş Meyve Sebze İhracatçılarına Destek - Haberler
Haberi Paylaş

Yaş Meyve Sebze İhracatçılarına Destek

AA - Haberler | Yerel
Yaş Meyve Sebze İhracatçılarına Destek

(AKİB) ile Garanti Bankası, yaş meyve sebze ihracatçılarına desteği artırmak için protokol imzaladı.

Mersin'de kurulu Akdeniz İhracatçı Birlikleri

(AKİB) ile Garanti Bankası, yaş meyve sebze ihracatçılarına desteği artırmak için protokol imzaladı.

AKİB'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, Garanti Bankası Çukurova Bölge Müdürü Hakan Öger ve AKİB Koordinatör Başkanı Ali Kavak'ın imzaladığı protokol sayesinde, Garanti Bankası, birliğe üye yaş meyve sebze ve narenciye ihracatçısı firmalara, yatırım kredisi, TL ve döviz cinsinden ihracat hazırlık kredisi ile 1, 3, 6 ve 12 ayda bir ödemeli taksitli kredi sunacak ve teminat mektubu düzenleyecek.

Protokol çerçevesinde kullandırılacak işletme kredilerinde azami vade 12 ay, yatırım kredilerinde ise 60 ay olacak. Banka tarafından kredi talebi kabul edilen birlik üyeleri lehine tesis edilecek kredilerde, faiz indirimi yapılacak.

Yaş meyve sebze ve narenciye ihracatçısı firmaların dış ticaret işlemlerine aracılık ederek, işlemlerinin hızlı ve güvenilir şekilde yapılmasını sağlayacak protokol sayesinde firmalar, ihracat dosyalarının banka sistemindeki durumunu, Garanti İnternet Şubesi üzerinden online izleyebilecek.

- MERSİN

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title