Yarışmada Dereceye Giren İhl Öğrencileri Ödüllendirildi

Yarışmada Dereceye Giren İhl Öğrencileri Ödüllendirildi

İmam Hatip okullarının 60.yıldönümü münasebetiyle Genç Öncüler Derneği'nin Türkiye genelinde düzenlediği 'Sınıftan Sokağa İmam Hatip Sevdam' adlı deneme yarışmasının ödülleri Kocatepe Kültür Merkezi'nde dağıtıldı.

Yarışmada Dereceye Giren İhl Öğrencileri Ödüllendirildi

İmam Hatip okullarının 60. yıldönümü münasebetiyle Genç Öncüler Derneği'nin Türkiye genelinde düzenlediği 'Sınıftan Sokağa İmam Hatip Sevdam' adlı deneme yarışmasının ödülleri Kocatepe Kültür Merkezi'nde dağıtıldı.

Gençlerin ağırlıklı olduğu etkinliğe yurdun dört bir yanından yarışmacı ve aileleri katıldı. Ankara'dan ise Pursaklar Belediye Başkanı adına Başkan Yardımcısı Osman Kayaer, Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı Mehmet Doğan, Yazar Metin Önal Mengüşoğlu, Abdullah Yıldız, Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Ankara AKV Başkanı Hikmet Yıldırım, STK başkanları, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Projenin genel koordinatörü Metin Mahitapoğlu, "Geleceğin yazarlarını, düşünürlerini keşfetmiş olduk. Bizler her zaman diyoruz ki okuyun, düşünün ve yazın. Bugün şunu gördük ki okuyan, düşünen ve yazan bir gençlik var." dedi.

Kur'an tilaveti ile başlayan etkinlik, Asım Gündüz ve ekibinin seslendirdiği tasavvuf musikisi, skeçler, protokol konuşmaları ve ödüllerin verilmesi ile devam etti. Dine karşı baskının olduğu dönemleri bir skeçle anlatan oyuncular, camide Kur'an öğrenen çocuklara askerlerin baskın düzenlemesini ve çekilen sıkıntıları anlattı.

Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada birinciliği Mersin Anadolu İHL'den Cemile Gülistan Eser, ikiciliği Ankara Tevfik İleri İHL'den Ayşe Sümeyye Yavuz ile Konya Merkez İHL'den Mehmet Zahit Ayhan, üçüncülüğü ise Nevşehir Anadolu İHL'den Amine Nur Arıkan aldı. Yarışmanın birincisine 2 bin TL, ikincilere bin 500 TL, üçüncüye 1000 TL ve ilk ona girenlere 250 TL ödül verildi. Törende Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin'e de eğitime destek ödülü verildi. Yarışmada ilk altmışa giren denemeler ise kitap haline getirildi. Etkinlik, düzenlenen kermesle sona erdi.