Yarın sağlık ocağı açık mı? 23 Nisan sağlık ocakları açık olacak mı? 23 Nisan Aile Hekimleri açık mı?

Yarın sağlık ocağı açık mı? 23 Nisan sağlık ocakları açık olacak mı? 23 Nisan Aile Hekimleri açık mı?

Yarın sağlık ocağı açık mı? 23 Nisan sağlık ocakları açık olacak mı? 23 Nisan Aile Hekimleri açık mı?
Haberler.com / Mustafa Şirin - Haberler | Gündem

Yarın sağlık ocağı açık mı? sorusu gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 23 Nisan Cuma günü sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sağlık ocakları kapalı mı olacak açık mı? 23 Nisan'da aile hekimleri açık mı olacak? Koronavirüs tedbirleri kapsamına uygulanan hafta içi ve hafta sonu yasağının kapsamı 23 Nisan'da genişleyecek mi merak ediliyor. Peki, yarın sağlık ocağı açık mı? 23 Nisan sağlık ocakları açık olacak mı? 23 Nisan Aile Hekimleri açık mı?

23 Nisan'da yapılacak kısıtlamanın ardından vatandaşlar sağlık ocakları açık olacak mı, aile hekimleri açık olacak mı merak etti. Peki, koronavirüs kapsamında yarın (23 Nisan) sağlık ocağı açık mı? 23 Nisan sağlık ocakları açık olacak mı? 23 Nisan Aile Hekimleri açık mı?

YARIN (23 NİSAN CUMA) SAĞLIK OCAĞI VE AİLE HEKİMLERİ AÇIK MI?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, resmi tatil günüdür. Bundan dolayı 81 ildeki sağlık ocakları ve aile hekimleri kapalı olacak. Aynı şekilde acil servisler dışındaki hastanelerin poliknlikleri de kapalı olacaktır. Kısacası 23 Nisan resmi tatil olduğundan aile hekimi ve sağlık ocağı kapalıdır.

YARIN (23 NİSAN) YASAK VAR MI?

Koronavirüs salgını ve artan vakalar nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İçişleri Bakanlığı'nın 81 İl Valiliğine gönderdiği "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelgeye göre; kısıtlama 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayacak ve 3 gün sürecek.

KISITLAMA NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kısıtlama 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayacak. Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'de sona erecek.

23 NİSAN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Daha önce genelge ile belirtilen "Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi" aynen geçerli olacak. Hafta sonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de bire bir uygulanacak.

TÖRENLER ASGARİ DÜZEYDE TUTULACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis'te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı belirlenen esaslara göre kutlanacak. Milli Eğitim Bakanlığının 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.

Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

GÖREVLİ KİŞİLER KISITLAMADAN MUAF OLACAK

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27'nci ve 72'nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title