Yarım Saatte 3 Okul Protokolü

Yarım Saatte 3 Okul Protokolü
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Muğla'nın Fethiye ilçesinde "Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi" çerçevesinde hayırsever ve belediyeler tarafından yaptırılacak güzel sanatlar, çok programlı ve kız meslek liselerinin protokolleri törenle imzalandı."Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi" kapsamında Fethiye'de hayırsever Yusuf İzzet Gökçe tarafından yaptırılacak 16 derslikli kız meslek lisesi, Ölüdeniz Belediyesi tarafından yaptırılacak 12 derslikli güzel sanatlar lisesi ve Kumluova Belediyesi tarafından yaptırılacak 16 derslikli çok programlı lisenin protokolleri, Valilik 75.Yıl Salonu'nda okulların yapımını üstlenen hayırsever ve belediye başkanları ile Muğla Valisi Fatih Şahin tarafından imzalandı.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde "Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi" çerçevesinde hayırsever ve belediyeler tarafından yaptırılacak güzel sanatlar, çok programlı ve kız meslek liselerinin protokolleri törenle imzalandı.

"Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi" kapsamında Fethiye'de hayırsever Yusuf İzzet Gökçe tarafından yaptırılacak 16 derslikli kız meslek lisesi, Ölüdeniz Belediyesi tarafından yaptırılacak 12 derslikli güzel sanatlar lisesi ve Kumluova Belediyesi tarafından yaptırılacak 16 derslikli çok programlı lisenin protokolleri, Valilik 75. Yıl Salonu'nda okulların yapımını üstlenen hayırsever ve belediye başkanları ile Muğla Valisi Fatih Şahin tarafından imzalandı.

Törende konuşan Vali Şahin, Fethiye'de yaptırılacak okullar için 3 protokolün aynı anda imzalanmasının mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Muğla'da eğitim alanında hayırseverlerin katkılarının gözardı edilemeyeceğini ifade eden Şahin, "Muğla'da eğitim anlamında Türkiye ortalamasının üzerinde bir altyapıya sahibiz. Eğitime yapılan yatırım ülkemizin geleceğine yapılan en büyük yatırımdır. Bu anlamda desteğini esirgemeyen hayırseverlerimiz ve belediyelerimize çok teşekkür ediyorum. Devletimiz ve onların desteği ile derslik başına düşen öğrenci sayımız çok iyi noktalarda. Bizim görevimiz, hedefi her zaman daha da büyük tutmak ve altyapıyı her zaman hazır hale getirmek" dedi.

Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca, beldelerine 16 derslikli, 1 milyon 500 bin liraya mal olacak çok programlı lise yaptıracaklarını ifade ederek,

"Eğitimin olduğu yerde biz her zaman varız. Bu okulu mülkiyeti belediyemize ait olan 10 bin metrekare alan üzerine yaptıracağız. Daha önce yine belediyemiz tarafından beldemize 24 derslikli ilköğretim okulu yaptırıldı. Bizlere bu konuda yardımcı olan tüm hayırseverlere ve belde halkına çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ölüdeniz Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz de 2004 yılında göreve geldiklerinde belediye ve okul aile birliği katkıları ile 21 derslikli ilköğretim okulu yaptıklarını hatırlattı. Şimdi ise 12 derslikli güzel sanatlar lisesi yapımı için çalışmaya başladıklarını belirten Yılmaz, "Biz bu okulu yine en kısa süre içinde belde halkımızın katkıları ile tamamlayıp eğitimin hizmetine sunacağız. Çünkü eğitimden daha önemli hiç bir şey yok. Çocuklarımızın yarınlarına katkıda bulunmak bizi mutlu ediyor" dedi.

Hayırsever Yusuf İzzet Gökçe ise, daha önce Fethiye'de 15 derslikli Yusuf İzzet Gökçe İlköğretim Okulu yaptırdığını anımsatarak, şunları söyledi:

"İmkanı olup eğitime katkıda bulunduğum için çok mutluyum. Fethiye'de eşimin adına 16 derslikli Gülşen Gökçe Kız Meslek Lisesi yaptıracağım. Amacım okulu en kısa süre içinde tamamlayıp, geleceğimizin ümit ışıklarının daha bir eğitim alması."

Konuşmaların ardından Muğla Valisi Fatih Şahin, hayırsever ve belediye başkanlarına, katkılarından dolayı, "Eğitime Yüzde 100 Destek" rozeti taktı.

Diğer yandan, Muğla'da "Eğitime Yüzde 100 Destek Projesi" kapsamında yürütülen kampanyada bugüne kadar 85 protokol imzalandığı bildirildi. Yaklaşık 106 milyon 675 bin lira tutan projelerde, toplam 1001 derslik, 2 spor salonu, 1 konferans salonu ve 3 lojman bulunuyor. Şu ana kadar imzalanan 85 protokol kapsamında ise, 718 derslik, 2 spor salonu, 1 konferans salonu ve 3 lojman bitirildi, 283 dersliğin yapımı ise sürüyor.

- MUĞLA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title