"Yarı Final İstiyoruz"

Hırvatistan ile Karşılaşacak Olan A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Maça İyi Hazırlandıklarını Belirterek, "Bir İlki Başarıp Şampiyonda Yarı Final Oynamak İstiyoruz" Dedi.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finali'nde yarın Hırvatistan ile karşılaşacak olan A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, maça iyi hazırlandıklarını belirterek, "Bir ilki başarıp şampiyonda yarı final oynamak istiyoruz" dedi.

Maçın oynanacağı Ernst Happel Stadı'nda bir basın toplantısı düzenleyen Terim, Türk Milli Takımı'nın 8 yıl aradan sonra tarihinde 2. kez çeyrek finale kaldığını hatırlatarak, elde edilen başarının bir ekip başarısı olduğuna vurgu yaptı. Terim toplantıda şunları söyledi:

"Yarı finale adımızı yazdırmak istiyoruz. Bu nedenle de tüm milletimizin ve burada bulunan gazetecilerin pozitif enerjisine ihtiyacımız var. Medya ile kavgam varmış gibi yansıtılıyor. Ben işini iyi yapan her medya mensubu ve haber emekçisine saygı duyuyorum. Eleştirilerin de bu işin bir parçası olduğunu biliyorum. Benim sorunum; annelerin arkasına saklanıp da faullü yumruk atanlarla ve yalan haberle. Siz de yanlış yapanlara sahip çıkmayın. Bu akşam bizim için yüz yıl savaşları başlıyor. Belki 90 dakika, belki 120 dakika, belki de penaltılarla sonuca gideceğiz. Bunların hepsine hazırlıklı olacağız. Biz hep geriden geldik, Hırvatlar daha hiç geriden gelmedi ve mağlup olmadı. Umarım onlara bu duyguyu, geride kalma ve mağlup olma duygusunu yaşatırız. Maça galibiyetle başlayan biz oluruz. Bizi seven, bizimle üzülen herkesten bir ricam olacak. Silah atarak sevinmeyi bırakalım. Türkiye'de 10 yaşındaki İzel de dahil olmak üzere bazı insanların silahla yaralandığını duyduk. Bu küçük kızımıza ve tüm yaralılara acil şifa diliyorum. Ne olur bizim sevincimizi başkasının üzüntüsü haline getirmeyin." Servet'i Viyana'daki üniversite hastanesine gönderdiklerini belirten Terim, "Bu futbolcumuzun çeyrek finalde kesinlikle oynayamayacağını, yarı finalde de oynama ihtimalinin az olduğunu öğrendik. Ancak bizim bir felsefemiz vardı baştan beri; kalan oyuncularımızla yolumuza devam etmek. Çünkü biz bu çocuklara güvendik ve yola çıktık. Sakatlanarak geri gönderdiğimiz oyuncuların yerine de oyuncu çağırmayacağımı söylemiştim. Bu felsefemizi hala sürdürüyoruz. Bugünkü idmanı da 17 futbolcumuzla yapacağız. Buraya seçilen 23 futbolcu bir diğerinin yerine rahatça görev yapacaktır. Demek ki felsefemiz devam ediyor'' dedi.

Milli takım, Hırvatistan maçı öncesi son antrenmanını da akşam saatlerinde gerçekleştirdi. İlk 15 dakikası basına açık olan antrenmanda koşu ve pas çalışmaları yapıldı.

(AC-OK-S)

Kaynak: İHA