Yargıtay Başkanı Haberleri

Yargıtay Başkanı haber, Yargıtay Başkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargıtay Başkanı - 30.08.2019
Büyük Zaferin 97. yıl dönümü
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana bina girişinde gerçekleştirilen törende, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman, Bakanı Bekir Pakdemirli, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da aralarında bulunduğu kabine üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM başkanvekilleri ve üyeleri, AK Parti Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz ve yüksek yargı organlarının üyeleri, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile YÖK Başkanı Yekta Saraç, Emniyet Genel Mu¨du¨ru¨ Mustafa Aktaş, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, korgeneral ve koramiraller, tümgeneral ve tümamiraller, tuğgeneral ve tuğamiraller ile bürokratlar tebriklerini iletti.
Yargıtay Başkanı - 30.08.2019
Cumhurbaşkanı erdoğan: cumhuriyeti canımız pahasına korumakta kararlıyız
Anıtkabir'de düzenlenen törene Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Bakanlar ve kuvvet komutanları katıldı.
Yargıtay Başkanı - 21.08.2019
Sudan'da geçiş dönemi başbakanı Hamadok yemin etti
Hamadok, başkent Hartum'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ve Yargıtay Başkanı'nın huzurunda yemin etti.
Yargıtay Başkanı - 21.08.2019
Sudan'da Abdullah Hamadok geçiş dönemi başbakanı olarak yemin etti
Sudan'da 3 yıl 3 ay sürecek geçiş dönemindeki başbakanlık görevi için muhalefetten seçilen Abdullah Hamadok yemin etti. Hamadok, Hartum'daki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Sudan Askeri Geçiş Konseyi (AGK) Başkanı Orgeneral Abdulfettah el-Burhan ve Yargıtay Başkanı Abbas Ali Babiker'in huzurunda yemin etti.
Yargıtay Başkanı - 21.08.2019
Sudan'da Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri yemin etti
Sudan'da Devlet Başkanlığı Konseyi'nin (Egemenlik Konseyi) 9 üyesi, Konsey Başkanı Abdulfettah el-Burhan ve Yargıtay Başkanı Abbas Ali Babekir'in huzurunda yemin ederek, görevlerine başladı.
Yargıtay Başkanı - 20.08.2019
Tokat Barosu adli yıl açılış törenine katılacak
Yardımcı, yaptığı yazılı açıklamada, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit tarafından, 2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış törenine davet edildiklerini aktardı.
Yargıtay Başkanı - 19.08.2019
Afyonkarahisar Barosu adli yıl açılış törenine katılacak
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak adli yıl açılış törenine katılacaklarını söyledi. Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de normalleşme sürecine girilmesi adına Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in adli yıl açılış törenine baroları davet etmesini olumlu karşıladıklarını belirterek, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'na 2 Eylül'deki törende söz hakkının verilmesini de bu normalleşme sürecinin bir parçası olarak gördüklerini ifade etti.
Yargıtay Başkanı - 19.08.2019
Samsun Barosu adli yıl açılış törenine katılacak
Gürbüz, yaptığı yazılı açıklamada, Yeni Adli Yıl Açılış programı nedeniyle Yargıtay Başkanı tarafından Samsun Barosu Başkanı sıfatıyla kendisine gönderilen davete ilişkin düşüncelerini basın yoluyla kamuoyunun, Türkiye'deki tüm avukatların ve yargı camiasının bilgisine arz etme zorunluluğu doğduğunu aktardı.
Yargıtay Başkanı - 19.08.2019
Sudan'da yeni konseyin ilanı 48 saat ertelendi
Bugün, Devlet Başkanlığı Konseyi üyelerinin atanması, Askeri Konseyin feshi ve Yargıtay Başkanı huzurunda yemin töreni yapılması bekleniyordu.
Yargıtay Başkanı - 19.08.2019
Sudan'da muhalefet konseyin 5 sivil üyesini belirledi
Askerin de bugün isimleri açıklamasının ardından Devlet Başkanlığı Konseyi üyelerinin atanması, Askeri Konseyin feshi ve yarın Yargıtay Başkanı huzurunda yemin töreni yapılması bekleniyor.
Yargıtay Başkanı - 17.08.2019
TBB, Yargıtay'ın adli yıl açılış törenine katılacak
TBB Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Yargıtay Başkanlığı'nca adli yıl törenine Türkiye Barolar Birliği Başkanı'nın davet edilmesi üzerine konunun, Yönetim Kurulu'nda görüşüldüğü belirtildi. Açıklamada, "Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu törene katılım sağlanmasına karar vermiştir. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu törene katılacak ve eskiden beri gelen geleneğin devamı olarak Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit ile birlikte adli yıl açış konuşmasını yapacaktır.
Yargıtay Başkanı - 17.08.2019
CHP İl Başkanları Toplantısı
Bu anlayışla adalete olan güvenin biteceğini savunan Kılıçdaroğlu, "Yargıtay Başkanı söylüyor, 'Adalete olan güven yüzde 38'lere düştü.
Yargıtay Başkanı - 17.08.2019
TBB, Yargıtay'ın adli yıl açılış törenine katılacak
TBB Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Yargıtay Başkanlığı'nca adli yıl törenine Türkiye Barolar Birliği Başkanı'nın davet edilmesi üzerine konunun, Yönetim Kurulu'nda görüşüldüğü belirtildi. Açıklamada, "Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu törene katılım sağlanmasına karar vermiştir. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu törene katılacak ve eskiden beri gelen geleneğin devamı olarak Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit ile birlikte adli yıl açış konuşmasını yapacaktır.
Yargıtay Başkanı - 17.08.2019
TBB, Adli Yıl Açılış Töreni'ne katılacak
TBB Yönetim Kurulunun törene katılım sağlanmasına karar verildiği vurgulanan açıklamada, "Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu törene katılacak ve eskiden beri gelen geleneğin devamı olarak Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit ile Adli Yıl açış konuşmasını yapacaktır.
Yargıtay Başkanı - 05.08.2019
Sudan'da geçiş döneminin detayları
Yeni konsey tarafından 20 Ağustos'ta atanacak başbakan, ertesi gün konsey ve yargıtay başkanı önünde yemin edecek.
Yargıtay Başkanı - 26.07.2019
DHA YURT BULTENİ-9
'NAKİT TASARRUFU DOLAR BAZINDA YAPILIYOR' Türk Lirası'nın döviz karşısında değer kaybettiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Türk Lirası değer kaybetmeye başladığında bir propaganda başlamıştı. Dolarlar yakıldı, propagandayı yapanlar AK Parti'ye oy veren militanlardı. Keşke sonuç elde edebilselerdi. Ama bugün herkes nakit tasarrufunu dolar bazında yapıyor. Bankalardaki mevduatın yüzde 51'den fazlası dolar mevduatı. Bunu tetikleyen tek adam rejimidir. Tek adam rejiminden sonra Türkiye'nin imajı bozuldu. Türkiye'nin itibarı zedelendi. Hukukun üstünlüğü sıralamasında 109'uncu sıraya geriledik.134 gazeteci hapishanelerde. Türkiye'de basın özgürlüğünden söz etmek mümkün mü? Yargıtay Başkanı, yargıya güvenin yüzde 30'lara düştüğünü söyledi.
Yargıtay Başkanı - 26.07.2019
CHP Belediye Başkanları Çalıştayı
"Bir sürü propaganda yapıldı" Gelir dağılımında bozukluk olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Türk lirasının döviz karşısında büyük değer kaybettiğini bilmemiz gerekiyor. Özellikle AK Parti'li kardeşlerime seslenmek istiyorum; Türk lirası değer kaybettiğinde, Türk lirası karşısında dolar değer kazandığında bir propaganda başlamıştı. Dolarlar yakıldı, 'Gelin tıraş olun, sizden para almayacağız' dediler. Bir sürü propaganda yapıldı. Propagandayı yapanlar AK Parti'ye oy veren militanlardı. Yapsınlar, itirazımız yok. Keşke sonuç elde edebilselerdi. Ama bugün bütün vatandaşlarıma şunu söylemek isterim. Herkes nakit tasarrufunu dolar bazında yapıyor. Türk lirasına olan güven yok olmuş durumda. Bugün bankalardaki mevduatın yüzde 51'den fazlası dolar mevduatı. Yani Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diyor ki 'Türk lirasına güvenmiyoruz. Bir miktar elde avuçta para var. Onu da bankaya yatırdık, ancak dolarla tutabiliriz'. Geldiğimiz nokta budur. Bunu tetikleyen nedir? 'Tek adam' rejimi." Son 10 ayda bankalarda artan döviz tasarruf miktarının 28 milyar dolar olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eskiden 'demokrasi var' derdik, güçler ayrılığı ilkesi var, yargı bağımsız, devletin önemli kurumları bağımsızdı. 'Günlük sıcak politikalarla o kurumlara müdahale edilmez' derdik. Ama bugün Türkiye'nin itibarı bütün demokratik ülkelerde zedelenmiş durumda. Dünyada hukukun üstünlüğü sıralamasında 101. sıradan 109. sıraya düştük. Özellikle vatandaşların düşünmesi lazım. Neden Türkiye Cumhuriyeti devleti hukukun üstünlüğü konusunda geriye gidiyor?" Kılıçdaroğlu, Türkiye'de 134 basın mensubunun cezaevinde olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Dünyaya 'Türkiye'de basın özgürdür' dediğinizde kaç kişi buna inanır? Yargıtay Başkanı'nın açıklaması var.
Yargıtay Başkanı - 25.07.2019
AYM Başkanı Arslan: İhlalin kaynağı kurutulmalı
Anayasa Mahkemesi'nin yeni üyesi Selahaddin Menteş'in ant içme törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven katıldı.
Yargıtay Başkanı - 25.07.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabulü
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'i kabul etti.
Yargıtay Başkanı - 25.07.2019
Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Selahaddin Menteş yemin etti
Anayasa Mahkemesinde düzenlenen yemin törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Anayasa Mahkemesi Başkanı Prof.
Yargıtay Başkanı - 25.07.2019
Anayasa Mahkemesinde yemin töreni
Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, YSK Başkanı Sadi Güven, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yüksek yargı üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Yargıtay Başkanı - 22.07.2019
YARGITAY BAŞKANI İSMAİL RÜŞTÜ CİRİT ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, tavsiyelerde bulunduğu konuşmasında öğrencilere sevdikleri işi yapmaları gerektiğini anlatarak, "İnsan sevmediği işi yaptığında başarılı olması mümkün değildir ve onu mutsuz kılar" dedi.
Yargıtay Başkanı - 22.07.2019
İbn Haldun Üniversitesi'nde '3.Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi' programı düzenlendi
İBN Haldun Üniversitesi, öğrencilerin meslek seçimlerine destek olmak amacıyla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen 'Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi' programını düzenledi. Programa katılan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof.
Yargıtay Başkanı - 22.07.2019
İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ'NDE '3.GELECEĞİM SOSYAL BİLİMLER ZİRVESİ' PROGRAMI DÜZENLENDİ
İBN Haldun Üniversitesi, öğrencilerin meslek seçimlerine destek olmak amacıyla bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen 'Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi' programını düzenledi. Programa katılan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yargıtay Başkanı Haberleri | Yargıtay Başkanı Haber - Haberler - Sayfa 9 - Yargıtay Başkanı haberleri, son dakika yargıtay başkanı haber ve gelişmeleri burada. Yargıtay Başkanı Cirit: Yargının, tüm güç odakları karşısında bağımsız olması hukuk devletinin....
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 16:34:02. #1.15#

title