Yargıtay Başkanı Haberleri

Yargıtay Başkanı haber, Yargıtay Başkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargıtay Başkanı - 04.11.2019
Eski Askeri Yargıtay üyeleri hakim karşısında
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen ve tutuklanan eski yüksek yargı üyelerinin yargılanmasına devam edildi.
Yargıtay Başkanı - 04.11.2019
Eski Yargıtay üyesine 15 yıla kadar hapis istemi
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan yargılanan eski Yargıtay üyesi Zafer Turanlı'nın terör örgütü üyeliği suçundan 7 yıl 6 ay ila 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep edildi.
Yargıtay Başkanı - 23.10.2019
FETÖ sanığı eski Yargıtay üyesine etkin pişmanlık indirimi
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden tutukluyken etkin pişmanlıktan yararlanan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan eski Yargıtay üyesi Mustafa Sarıçam, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalandırılarak 1 yıl 6 ay 22 gün hapis...
Yargıtay Başkanı - 22.10.2019
Şili'de hükümet protestolara çözüm arayışında
Pinera, Şili Devlet Başkanlığı Sarayı La Moneda'da düzenlediği basın toplantısında, söz konusu gösteriler nedeniyle senato başkanı, yargıtay başkanı, temsilciler meclisi başkanı ve belediye başkanlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla da görüştüğünü duyurdu.
Yargıtay Başkanı - 21.10.2019
FETÖ sanığı eski Yargıtay üyesine hapis
Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesince, eski Yargıtay üyesi Mehmet Aydoğdu'ya, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.
Yargıtay Başkanı - 17.10.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 10
'Birinci Balkan Ülkeleri Başsavcıları Çalışma Formu', Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bulgaristan Cumhuriyeti Başsavcılığı'nın iş birliğiyle İzmir'de başladı. Foruma, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcı vekili Borislov Bobi Sarafov, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Romanya Başsavcıları ve beraberindeki heyetler katıldı.
Yargıtay Başkanı - 16.10.2019
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, İzmir'de
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve beraberindeki heyet, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'yi ziyaret etti.
Yargıtay Başkanı - 14.10.2019
Eski Yargıtay üyesi Karadağ'a 12 yıl hapis cezası
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, emekli Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'a, üç astsubayın "hipnoz ve işkence" ile ifadelerini aldığı suçlamasıyla 7,5 yıl hapis cezası verilen kararı onayanlardan eski Yargıtay üyesi Muzaffer Karadağ'ı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 12 yıl hapis...
Yargıtay Başkanı - 11.10.2019
Yargıtay başkanı cirit: yargı paketlerinde istanbul bildirgesi dikkate alınmalı
Yargıtay Başkanı Cirit: Yargı paketlerinde İstanbul Bildirgesi dikkate alınmalı Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Yargı paketleri hazırlanırken, 'İstanbul Bildirgesi'ndeki ilkeler mutlaka dikkate alınmalı.
Yargıtay Başkanı - 11.10.2019
Yargıtay başkanı cirit: yargı paketlerinde istanbul bildirgesi dikkate alınmalı
Yargıtay Başkanı Cirit: Yargı paketlerinde İstanbul Bildirgesi dikkate alınmalıYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Yargı paketleri hazırlanırken, 'İstanbul Bildirgesi'ndeki ilkeler mutlaka dikkate alınmalı.
Yargıtay Başkanı - 11.10.2019
Yargı Etiği Danışma Kurulu Kararları Sempozyumu
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin, "Milletimiz, şanlı ordumuzla bugün de adaleti gerçekleştirmek, dünyanın vicdanı olmak, iyilik, gelecek adına ümit verici gelişmeleri sağlamak için Fırat'ın doğusunda bulunmaktadır.
Yargıtay Başkanı - 11.10.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 11 Ekim 2019
(Muğla/05.45/10.00/13.00/15.00) 3- Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Yargı Etiği Danışma Kurulu Kararları Sempozyumu"nun Grand Ankara Otel'de düzenlenecek açılışına katılacak.
Yargıtay Başkanı - 10.10.2019
"Köklü Geçmişten Kutlu Geleceğe Kazakistan" paneli
Stratejik Düşünce Enstitüsünce (SDE) düzenlenen "Köklü Geçmişten Kutlu Geleceğe" başlıklı panele, Büyükelçi Saparbekulı, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erhan Akçay katıldı.
Yargıtay Başkanı - 10.10.2019
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Yargıtay üyesi Ahmet Kütük ile eski Danıştay üyesi Mehmet Çelik'e...
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Yargıtay üyesi Ahmet Kütük ile eski Danıştay üyesi Mehmet Çelik'e FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezalarını onadı.
Yargıtay Başkanı - 09.10.2019
FETÖ'nün "Yargıtay ceza daireleri sorumlusu"na 12 yıl 6 ay hapis
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, FETÖ'nün Yargıtayda "ceza daireleri sorumlusu" olduğu belirlenen eski üye Salih Sönmez'i örgüt üyeliğinden 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.
Yargıtay Başkanı - 09.10.2019
Eski Yargıtay üyesine FETÖ'den beraat
Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden yargılanan eski Yargıtay üyesi Ayşe Serpil Altıntaş'ın beraatine karar verildi.
Yargıtay Başkanı - 09.10.2019
"950. Yılında Kutadgu Bilig ve Adalet Paneli"
Gül, Yusuf Has Hacip'in adaletsizliği hukuka değil uygulayıcılara bağladığının altını çizerek, şöyle devam etti: "Kutadgu Bilig'ten çıkarmaya çalıştığımız mana, hukuk devleti demokrasiyi, insan onurunu insan hak ve özgürlüklerini, yasa önünde eşitliği teminat altına alan tüm kurumsal işleyişinde kendisini hukukla bağlı sayan bir devlet anlayışıdır. Bin yıl önce de Yusuf Has Hacip bunu yazmış, bin yıl sonra da bunu konuşuyor, ayakta tutmaya çalışıyoruz, bin yıl geçse de aramaya, ortaya koymaya, korumaya çalıştığımız değer bu değerdir. Adalet güneş gibidir, güneş nasıl herkese eşit şekilde ışığından yararlandırıyorsa, adalet de öyledir. Güneş, doğan, nefes alan, yaşayan her canlı için ışığını paylaşır. Güneşin önüne geçerek, farklı düşünceden, ideolojiden olanlara gölge yaparak güneş ışığını az verirseniz, kısarsanız orada adalet tecelli etmez." Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne de değinen Gül, bu belgenin temel vizyonunun güven veren ve erişebilir adalet olduğunu bildirdi. Adalet Bakanı Gül, şunları kaydetti: "Birileri için, bir kesim için değil herkes için, toplumun her kesimi, 82 milyon için adaletin dağıtıldığı sistem bizim arzu ettiğimiz sistemdir. 82 milyon vatandaşımızın bir kişisinde bile 'bana karşı adalet farklı bir tutum içerisine girer' düşüncesi varsa burada adalet tecelli etmemiş demektir. Uygulayıcılar, yargı paydaşları, bu ülkenin vatandaşları olarak eksikleri tamamlamak zorundayız. Hukuku her şeyin üstünde gören anlayışla adalet tecelli olur. Bu duyguyu adım adım mevzuatıyla, uygulamasıyla hayata geçirirsek mutluluğun bilgisine o zaman ulaşmış oluruz." "Adalet ile devletin varlığı, bekası arasında doğrudan ilişki vardır" Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit de adaletin veciz cümlelerle ifade edildiğini belirtti.
Yargıtay Başkanı - 09.10.2019
Kolombiya Eski Devlet Başkanı Uribe yolsuzluktan suçlu bulundu
Yargıtay Başkanı Alvaro Fernando Garcia Restrepo ise Uribe'yi yargılama konusunda mahkemenin meşruiyetini sorgulayanları ve eski devlet başkanını desteklemek için sokaklara çıkanları sorguladı.
Yargıtay Başkanı - 03.10.2019
Eski Yargıtay üyesi Özkan'a hapis cezası
Eski Yargıtay üyesi Mehmet Özkan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay Başkanı - 03.10.2019
Eski Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ertuğrul'a hapis cezası
Kamuoyunda "kumpas davaları" olarak bilinen "Balyoz", "Devrimci Karargah" gibi davaların onandığı Yargıtay 9. Ceza Dairesinin eski başkanı Ekrem Ertuğrul, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yardımdan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay Başkanı - 03.10.2019
"Ceza Adalet Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi" açılış konferansı
Yargıtay Başkanı Cirit: "Yargı Reformu Strateji taslağına çok önem veriyoruz" Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit de ülkelerin gelişmişlik düzeylerinin artık ekonomik ve sosyal alanda elde ettikleri başarılardan çok insan haklarına duydukları saygıyla ölçüldüğünü söyledi.
Yargıtay Başkanı - 02.10.2019
Arkadaşlarıyla 53 yıl sonra aynı sınıfta buluştu
Siirt Lisesinden 53 yıl önce mezun olan eski AK Parti Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu arkadaşlarıyla yıllar sonra aynı sınıfta buluştu.
Yargıtay Başkanı - 02.10.2019
Yargıtayda seçim
Yargıtay 7. Ceza Dairesi Başkanlığına yeniden Mehmet Mutlu seçildi.
Yargıtay Başkanı - 01.10.2019
Eski Yargıtay üyesine hapis cezası
Eski Yargıtay üyesi Mahmut Akkoyun, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay Başkanı - 26.09.2019
Kumpas davalarının hakim ve savcıları yargılanıyor
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), "Selam Tevhid" soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve savcının yargılandığı davaya devam edildi.
Yargıtay Başkanı - 25.09.2019
Eski Danıştay Genel Sekreteri'ne FETÖ üyeliğinden beraat
Yargıtay 9. Ceza Dairesince Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden yargılanan eski Danıştay Genel Sekreteri Mustafa Kökçam'ın beraatine karar verildi.
Yargıtay Başkanı - 24.09.2019
Eski Yargıtay üyesine 12 yıl hapis
Eski Yargıtay üyesi Ali Yıldız, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yargıtay Başkanı Haberleri | Yargıtay Başkanı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yargıtay Başkanı haberleri, son dakika yargıtay başkanı haber ve gelişmeleri burada. 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 19:56:33. #1.15#

title