Yargıtay Başkanı Haberleri

Yargıtay Başkanı haber, Yargıtay Başkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargıtay Başkanı - 02.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasama, yürütme ve yargı organlarının temsilcileriyle buluştu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama, yürütme ve yargı organlarının temsilcileri ile yemekte bir araya geldi.
Yargıtay Başkanı - 27.12.2019
Üç eski Yargıtay üyesinin hapis cezalarına onama
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Yargıtay üyeleri Esabil Saylak, Necati Meran ve Mehmet Ali Demirezici'ye FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezalarını onadı.
Yargıtay Başkanı - 27.12.2019
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Yargıtay üyeleri Esabil Saylak, Necati Meran ve Mehmet Ali...
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Yargıtay üyeleri Esabil Saylak, Necati Meran ve Mehmet Ali Demirezici'ye FETÖ'den verilen hapis cezalarını onadı.
Yargıtay Başkanı - 25.12.2019
İnsan Hakları Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Temel yasalarımızda yaptığımız değişikliklerle bireyi devletin önüne çektik. Birey haklarını önceledik.
Yargıtay Başkanı - 25.12.2019
Eski Askeri Yargıtay üyesi Haluk Zeybel'e FETÖ üyeliğinden 15 yıla kadar hapis talebi
Mütalaada, sanığın darbe girişimini organize edenler tarafından hazırlanan sözde sıkıyönetim mahkemeleri görevlendirme listesinde FETÖ üyesi olduğu bilinerek Askeri Yargıtay Başkanı olarak görevlendirildiği vurgulandı.
Yargıtay Başkanı - 23.12.2019
Eski Yargıtay üyesi İrfan Vural FETÖ üyeliğinden beraat etti
Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan yargılanan eski Yargıtay üyesi İrfan Vural beraat etti.
Yargıtay Başkanı - 19.12.2019
Antalya'da "Fikri Mülkiyet Hukuku" Çalıştayı
Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Muhittin Özdemir, "Bir yandan fikir üretenleri desteklerken öte yandan da o fikirleri koruyacak politikalar üretmek zorundayız." dedi.
Yargıtay Başkanı - 12.12.2019
Eski Askeri Yargıtay üyesine FETÖ'den hapis cezası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde sıkıyönetim listesinde yer alan eski Askeri Yargıtay üyesi Arif Fikret Özev'e, silahlı terör örgütü üyeliğinden 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası verildi.
Yargıtay Başkanı - 12.12.2019
Eski Yargıtay Üyesi Zafer Turanlı'ya FETÖ üyeliğinden beraat
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan Yargıtay 9. Ceza Dairesince yargılanan eski Yargıtay üyesi Zafer Turanlı beraat etti.
Yargıtay Başkanı - 11.12.2019
Eski Askeri Yargıtay üyesi Öztoprak'a FETÖ'den 12 yıl hapis cezası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde sıkıyönetim direktifinde "Ankara 1 No'lu Sıkıyönetim Savcısı" olarak yer alan eski Askeri Yargıtay üyesi Turgay Öztoprak'a, silahlı terör örgütü üyeliğinden 12 yıl hapis cezası verildi.
Yargıtay Başkanı - 11.12.2019
Eski Askeri Yargıtay üyesi Mehmet Şimşek hakkında hapis istemi
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde sıkıyönetim direktifinde Askeri Yargıtay Genel Sekreteri olarak görevlendirilen ve tutuksuz yargılanan eski Askeri Yargıtay üyesi Mehmet Şimşek'in, terör örgütü üyeliğinden 7 yıl 6 ay ile 15 yıl arasında hapis...
Yargıtay Başkanı - 11.12.2019
FETÖ'nün sözde sıkıyönetim direktifinde "savcı" olarak yer alan eski Askeri Yargıtay üyesi Turgay...
FETÖ'nün sözde sıkıyönetim direktifinde "savcı" olarak yer alan eski Askeri Yargıtay üyesi Turgay Öztoprak 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay Başkanı - 11.12.2019
Eski Askeri Yargıtay üyesi Hakan Ata'ya 7,5 yıl hapis
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası görevinden ihraç edilen ve tutuklanan eski Askeri Yargıtay üyesi Hakan Ata'ya, terör örgütü üyeliği suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
Yargıtay Başkanı - 11.12.2019
Eski Yargıtay üyesi Hüseyin Kulaç'ın hapis cezasına onama
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davalarda hapis cezasına çarptırılan eski Tuğamiral Hasan Kulaç ile sözde "Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı" eski Kurmay Albay Ömer Kulaç'ın ağabeyi eski Yargıtay üyesi Hüseyin Kulaç'ın silahlı terör örgütü üyeliğinden aldığı 8 yıl 9 ay...
Yargıtay Başkanı - 11.12.2019
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Yargıtay üyesi Hüseyin Kulaç'a FETÖ üyeliğinden verilen 8 yıl 9 ay...
Yargıtay Ceza Genel Kurulu, eski Yargıtay üyesi Hüseyin Kulaç'a FETÖ üyeliğinden verilen 8 yıl 9 ay hapis cezasını onadı.
Yargıtay Başkanı - 09.12.2019
Adalet Bakanı Gül: Yeni bir insan hakları eylem planı hazırlıyoruz (EK GÖRÜNTÜ)
İSTANBUL'da 'İnsan Hakları Eylem Planı'nın Uygulanmasını ve Raporlanmasını Destekleme Projesi'nin Açılış Konferansına' katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Hak ve özgürlüklerin daha da geliştirilmesi için yeni bir insan hakları eylem planı hazırlıyoruz" dedi.
Yargıtay Başkanı - 09.12.2019
İnsan Hakları Eylem Planının Uygulanmasını ve Raporlanmasını Destekleme Projesi
Söz konusu eylem planının, Türk hukukundaki bireysel hakların koruma altına alınmasına katkı yapmasını ümit ettiklerini ifade eden Buric, şunları kaydetti: "Eylem planı öncelikle insan haklarının korunması alanında ilerleme sağlanmasına katkı yapacaktır. Bu çerçevede özellikle Türkiye'nin üç yüksek mahkemesinin temsilcilerine seslenmek istiyorum. Sizin Avrupa Sözleşmesi'nin uygulanmasına ve ortak çalışmalarımıza yapacağınız katkı son derece önemlidir. Sizin yaptığınız çalışmalar neticesinde hem sizin mahkemeleriniz önüne gelen konular hem de AİHM'i ilgilendiren konularda ilerleme sağlama imkanına sahip olacağız. Özellikle gerekçeli ve insan hakları sözleşmesi ilkelerine uygun kararlar yayınlanması bu açıdan önemlidir." "Yargı bağımsızlığı hakimlere hem bireysel hem kolektif sorumluluk yüklemektedir" Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ise tarihte insan haklarına ve adalete değer veren devletlerin uzun yaşadığını, halklarının da mutlu olduklarını söyledi.
Yargıtay Başkanı - 09.12.2019
ADALET BAKANI GÜL: YENİ BİR İNSAN HAKLARI EYLEM PLANINI HAZIRLIYORUZ
Haber-Kamera: Elif YAVUZ-Feridun AÇIKGÖZ/ İSTANBUL, DHAİstanbul'da 'İnsan Hakları Eylem Planı'nın Uygulanmasını ve Raporlanmasını Destekleme Projesi'nin Açılış Konferansına' katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Hak ve özgürlüklerin daha da geliştirilmesi için yeni bir insan hakları eylem...
Yargıtay Başkanı - 09.12.2019
ADALET BAKANI GÜL: YENİ BİR İNSAN HAKLARI EYLEM PLANINI HAZIRLIYORUZ
Haber-Kamera: Elif YAVUZ-Feridun AÇIKGÖZ/ İSTANBUL, DHAİstanbul'da 'İnsan Hakları Eylem Planı'nın Uygulanmasını ve Raporlanmasını Destekleme Projesi'nin Açılış Konferansına' katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Hak ve özgürlüklerin daha da geliştirilmesi için yeni bir insan hakları eylem...
Yargıtay Başkanı - 06.12.2019
İçişleri Bakanlığına ilişkin yeni düzenlemeler teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (5)
Jandarma subay veya astsubayların mecburi hizmetleri, subay veya astsubay nasbedildikleri tarihten itibaren fiilen 15 yıl olacak.
Yargıtay Başkanı - 03.12.2019
Eski Yargıtay üyesi Bekir Özenir'e FETÖ üyeliğinden beraat
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan yargılanan, eski Yargıtay Üyesi Bekir Özenir'in oy birliğiyle beraatine karar verdi.
Yargıtay Başkanı - 28.11.2019
Yargıtay Başkanı Cirit: "4 bin hakim ve savcı FETÖ üyesi olmaktan yargılandı"
Programdan detaylar Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in konuşması Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan'ın konuşması Yargıtay Başkanı Cirit: "4 bin hakim ve savcı FETÖ üyesi olmaktan yargılandı" "FETÖ çetesi hukuku silah gibi kullanmak, 5 milyona yakın insanı yasaya aykırı...
Yargıtay Başkanı - 28.11.2019
FETÖ'nün "yargıdaki beyni" Hüseyin Yıldırım'ın 22,5 yıla kadar hapsi istendi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yargıdaki "taktiksel beyin takımı"nda yer aldığı belirtilen eski Adalet Akademisi başkanı ve eski Yargıtay üyesi Hüseyin Yıldırım'ın, terör örgütü yöneticiliği suçundan 22,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
Yargıtay Başkanı - 27.11.2019
Eski Yargıtay üyesi Albayrak, FETÖ üyeliğinden 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Eski Yargıtay üyesi Mustafa Albayrak'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 9 yıl hapis cezası verildi.
Yargıtay Başkanı - 24.11.2019
Haftanın tarihine bakış
Anayasa'da belirtilen "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" hükmünün özünü oluşturan "Hakimiyet milletindir" yazılı levha, 30 Kasım 1925'te TBMM kürsüsünün arkasına asıldı.
Yargıtay Başkanı - 21.11.2019
Samsun Bölge Bilirkişiler Derneği'nden davet
Dernek olarak Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'i makamında ziyaret ettiklerini de anlatan Urkaya, ziyarette, dernek olarak bilirkişilik faaliyetinin önemi, yapılanması ve işleyişle ilgili sahada karşılaşılan sorunların çözümlerine ilişkin görüşlerini sunduklarını aktardı.
Yargıtay Başkanı - 20.11.2019
Başkentte "Keşmir krizi" tartışılıyor
Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "Keşmir sorunu ve orada yaşanan insanlık dramının, uluslararası toplumun devletler hukukunun ilkeleri ve insan haklarına ilişkin samimiyetlerinin bir testi niteliği taşıdığına inanmaktayım." dedi.
Yargıtay Başkanı - 20.11.2019
Başkentte "Keşmir Krizi" tartışılıyor
Türkiye'den ise TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay katıldı.
Yargıtay Başkanı - 19.11.2019
"Ortak Değerimiz Ahmet Ağaoğlu" Konferansı'nda AA'ya plaket
Konferansa, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Azerbaycan Barolar Birliği Başkanı Anar Bağırov, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.
Yargıtay Başkanı - 19.11.2019
Eski Yargıtay üyesi Karayol'a 13 yıl 15 ay hapis cezası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yargıtay yapılanmasında ceza daireleri genel sorumlusu olan eski Yargıtay üyesi Muharrem Karayol, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 13 yıl 15 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay Başkanı - 18.11.2019
Zirve Yayınevi davasına bakan eski hakim Gürtekin'e hapis cezası
Malatya'daki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin davada mahkeme heyeti başkanlığı yapan, daha sonra Yargıtay üyeliğine seçilen Eray Gürtekin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay Başkanı - 18.11.2019
Erdoğan: Bizim derdimiz petrol değil bizim derdimiz insan
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı'na katıldı. Programa Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile 55 farklı ülkenin ombudsmanlık ve insan hakları kurumlarından 200'ün üzerinde kişinin katıldı.
Yargıtay Başkanı - 18.11.2019
ERDOĞAN: BİZİM DERDİMİZ PETROL DEĞİL BİZİM DERDİMİZ İNSAN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlenen 2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı'na katıldı. Programa Erdoğan'ın yanı sıra TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile 55 farklı ülkenin ombudsmanlık ve insan hakları kurumlarından 200'ün üzerinde kişinin katıldı.
Yargıtay Başkanı - 18.11.2019
2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı
Malkoç, şunları kaydetti: "Kurumun ilk kurulduğu yıllarda kurumun tavsiye kararlarına uyma oranı yüzde 20 civarındaydı. Arkadaşlarımızın gayretiyle yüzde 75'e çıkmıştır. Avrupa'da bunun ortalaması yüzde 80 olduğu göz önüne alınırsa 7 yıl gibi kısa bir zamanda aldığımız mesafe önemlidir. Dünyada 8 tane ombudsmanlık ağının üyesiyiz. Dünyanın buluşma noktası olan İstanbul'da 60 ülkeden 150'ye yakın, ombudsman, insan hakları savunucusu ve akademisyenle birlikteyiz. İslam ülkeleri ombudsmanlık birliğinin ve Asya ülkeleri ombudsmanlık kongresini İstanbul'da yapacağız. Kamu denetçiliği kurumuna reesen inceleme yetkisi verilirse Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine daha çok katkıda bulunuruz, halkın refahı konusunda daha etkin hale geliriz. Bizim alanımızda TBMM dilekçe komisyonu, CİMER var, Etik kurulu var. Bir çok kurul var. Bu kurulların bir bir araya gelmesi daha faydalıyken yeni bir kurum ihdas yerine kamu denetçiliği kurumunun kazandığı tecrübe ile yatırım ombudsmanlığının kamu denetçiliği kurumuna vermesinin daha uygun olacağını düşünüyoruz. Kamu denetçiliği kurumunda 5 tane denetçi arkadaşımız var. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçildiğinde bunların statüsü müsteşar yardımcılığından genel müdürlük daha gerisine düştü. Bu arkadaşlarımıza en azından yüksek mahkemedeki hakimler statüsü ve uzmanlarımıza da anayasa mahkemesindeki raportörlere eş denk bir çalışma yapılırsa memnun oluruz." Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit de kamu denetçiliği kurumunun kurulmasının hukuk devletinin ve insan haklarının gelişimi bakımından önemli bir kilometre taşı olduğunu belirterek, "Halkın bir emaneti olan kamu görevi, kamu yetkisi, kamu kaynakları için kamu yararı için yapılır.
Yargıtay Başkanı - 18.11.2019
2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'un yanı sıra 55 farklı ülkenin ombudsmanlık ve insan hakları kurumlarından 200'ün üzerinde kişinin katıldığı programda, Kamu Denetçiliği Kurumunun çalışma ilkelerinin anlatıldığı video izletildi.
Yargıtay Başkanı - 18.11.2019
Eski Yargıtay üyesi İlyas Altan'a 7 yıl 6 ay hapis cezası
Eski Yargıtay üyesi İlyas Altan, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Yargıtay Başkanı - 14.11.2019
Fikri Mülkiyet Akademisinin çalışma esasları belirlendi
Fikri Mülkiyet Akademisi, fikri mülkiyet alanında örgün, uzaktan ve karma eğitim programları, yurt içi staj programları, paneller, konferanslar gibi faaliyetleri düzenleyecek ve danışmanlık hizmetleri gibi görevleri üstlenecek.
Yargıtay Başkanı - 13.11.2019
Eski Yargıtay üyesi Yurdakul'a FETÖ'den hapis cezası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Yargıtaydaki 5 kişilik "danışma heyeti"nde yer alan eski Yargıtay üyesi Osman Yurdakul, silahlı terör örgütü üyeliğinden 11 yıl 16 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yargıtay Başkanı Haberleri | Yargıtay Başkanı Haber - Haberler - Sayfa 6 - Yargıtay Başkanı haberleri, son dakika yargıtay başkanı haber ve gelişmeleri burada. Yargıtay Üyeleri Zirvede.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 19:27:36. #1.16#

title