Yargıtay Başkanı Haberleri

Yargıtay Başkanı haber, Yargıtay Başkanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargıtay Başkanı - 30.05.2021
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin, Azerbaycan'ı ziyaret ediyor
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in kabul edeceği heyet, daha sonra Azerbaycan Yargıtay Başkanı Ramiz Rzayev, Adalet Bakanı Fikret Mammadov ile görüşme yapacak ve Gence Şehir Savcılığını ziyaret edecek.
Yargıtay Başkanı - 17.05.2021
Sudan'da, yolsuzlukla mücadele komisyonuna müdahaleye itiraz eden başsavcının istifası kabul edildi
Sudan Egemenlik Konseyi'nin, Başsavcı Tac es-Sir el-Habr'ın istifasını kabul ettiği ve Yargıtay Başkanı Nimet Abdullah'ı görevden aldığı bildirildi.
Yargıtay Başkanı - 20.04.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Eski Yargıtay Başkanı Sami Selçuk'un, 4 Nisan darbe çağrısının mertçe kaleme alındığını bir gazete aracılığıyla açıklamasının, tam manasıyla 'namertlik' olduğunu" dile getiren Bahçeli, "Emekli amirallerin bildirisini anayasal hak gören, düşünce özgürlüğüyle izah eden cunta sevdalıları, demokrasi muhalifleri, neyin ön hazırlığıyla, hangi amaçların propaganda faaliyetleriyle tembihlenmişlerdir? Her puslu dönemde, yargıya yuvalanmış bir ucubenin ağzını açması, nifak saçması nereye kadar olağan karşılanacaktır?" sorularını yöneltti.
Yargıtay Başkanı - 15.04.2021
Yargıtay Başkanı Akarca, Güneydoğu Avrupa ülkelerinden gelen savcılarla görüştü
Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Türkiye'nin Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Dönem Başkanlığı kapsamında Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen Mesleki Eğitim Programı çerçevesinde Arnavutluk, Bulgaristan, Kosova, Moldova ve Romanya'dan gelen savcıları kabul etti.
Yargıtay Başkanı - 12.04.2021
"Yüksek Temyiz Mahkemelerinde Gerekçeli Karar" konulu uluslararası sempozyumun ikincisi yapıldı
Yargıtay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca sempozyumda yaptığı konuşmada, bölge adliye mahkemelerinin faaliyete geçmesiyle Yargıtayda iş yükünün hızla azaldığını ve gerekçeli kararlar başta olmak üzere Yargıtayın içtihat mahkemesi sıfatının pekiştirilmesi açısından önemli reformları gerçekleştirmeye devam ettiğini belirtti.
Yargıtay Başkanı - 23.03.2021
Son dakika haber! Yargıtay Başkanı Akarca, Milli Savunma Bakanı Akar'ı ziyaret etti
Son dakika gündem haberi... Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı ziyaret etti.
Yargıtay Başkanı - 12.03.2021
Son dakika haberleri! Adalet Bakanı Gül, Hakim ve Cumhuriyet Savcısı Kura Töreni'nde konuştu Açıklaması
357 hakim ve savcının ilk görev yeri belirlendi Bakan Gül'ün ardından Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ile Danıştay Başkanı Zeki Yiğit de konuşma yaptı.
Yargıtay Başkanı - 01.03.2021
Hamas: Abbas'ın seçim mahkemesi kurulmasını öngören kararnamesi olumlu bir adım
Hamas, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, yeni çıkardığı ve seçim konularına bakacak mahkeme kurulması yönündeki kararnamesini olumlu bir adım olarak nitelendirdi.
Yargıtay Başkanı - 12.02.2021
Azerbaycan Cumhuriyeti Başsavcısı Aliyev, Türkiye'ye gelecek
Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da kabul edilecek Aliyev, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'le görüşecek, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcılığı ile Türkiye Adalet Akademisini ziyaret edecek.
Yargıtay Başkanı - 23.01.2021
Danıştay Başkanı Yiğit'in annesi toprağa verildi
DANIŞTAY Başkanı Zeki Yiğit'in yaşamını yitiren annesi Nazikar Yiğit (84), Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
Yargıtay Başkanı - 23.01.2021
?Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar Resmi Gazete'de yayımlandı
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla yapılan atamalar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Yargıtay Başkanı - 23.01.2021
Anayasa Mahkemesi üyeliğine Yargıtay Üyesi İrfan Fidan seçildi
Anayasa Mahkemesi üyeliğine Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Yargıtay Üyesi İrfan Fidan seçildi.
Yargıtay Başkanı - 11.01.2021
Sudan'da eski rejimle bağlantısı sebebiyle kamudan ihraç edilenler kararın iptalini istedi
Komite Başkanı Siracuddin Hamid, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Yargıtay Başkanı Nimet Abdullah'a Ömer el-Beşir Rejimini Ortadan Kaldırma Komitesinin Dışişleri Bakanlığından işten çıkardığı çalışanlarla ilgili kararının yeniden gözden geçirilmesi için 12 Ekim 2020'de talepte bulunduk.
Yargıtay Başkanı - 25.12.2020
Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili kamu görevlilerinin yargılandığı davada mütalaa açıklandı
Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı olduğu dönemde hazırladığı iddianameyle 9 üst düzey kamu görevlisi hakkında dava açmıştı.
Yargıtay Başkanı - 22.12.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İrfan Fidan'ın, Yargıtay Büyük Genel Kurulunca Anayasa Mahkemesi üyesi seçimi için aday gösterilmesini eleştirirken, "107 üye, vicdanlarını kiralayarak veya iradelerini satarak dün gelen bir kişiye 'Bu kişi Anayasa Mahkemesi üyesi olabilir' diye oy kullandılar.
Yargıtay Başkanı - 22.12.2020
Yüce Divan'da yargılanan eski Yargıtay üyelerinin ilk duruşması tamamlandı
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile firari sanık Kenan Karabeyeser'in, "görevi kötüye kullanma" suçu yönünden Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesinde yargılandıkları davanın ilk...
Yargıtay Başkanı - 22.12.2020
Eski Yargıtay üyelerinin, Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesinde yargılanmalarına başlandı
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile firari sanık Kenan Karabeyeser'in, "görevi kötüye kullanma" suçu yönünden Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesinde yargılanmasına başlandı.
Yargıtay Başkanı - 18.12.2020
Son dakika haber... CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Son dakika gündem haberi... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin, "Bir ittifak yapmışsanız, siz bu ittifakı dışlayıp bağımsız hareket edersiniz yanlış yapmış olursunuz." değerlendirmesinde bulundu.
Yargıtay Başkanı - 14.12.2020
Yargıtay üyesi İrfan Fidan'dan hakkındaki haberler hakkında suç duyurusu
Yargıtay üyesi İrfan Fidan ile eşi, haklarında çıkan haberlere ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Yargıtay Başkanı - 14.12.2020
Yargıtayda Anayasa Mahkemesi üyeliği için 17 Aralık'ta seçim yapılacak
Yargıtay Büyük Genel Kurulunca, Anayasa Mahkemesi üyeliği için 17 Aralık'ta seçim yapılacak.
Yargıtay Başkanı - 08.12.2020
Avukatların 28 maddelik yeni reform önerileri, Adalet Bakanı Gül'e iletildi
8- Hakimlerin bağımsızlığını ve teminatını, savcıların teminatını eksiksiz sağlamak üzere Hakimler ve Savcılar Kurulu, 'Hakimler Kurulu' ve 'Savcılar Kurulu' olarak ikiye ayrılmalıdır. Birine Yargıtay Başkanı, diğerine Yargıtay Başsavcısının başkanlık etmesi düşünülmelidir.
Yargıtay Başkanı - 07.12.2020
Son dakika haber | "Futbolda şike" davasında Aziz Yıldırım ile 3 kişi hakkındaki beraat kararının gerekçesi açıklandı
Kumpas soruşturmasına ilişkin iddianamedeki eylemler İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca hazırlanan iddianameye de yer verilen gerekçeli kararda, iddianamedeki şu bölümlere dikkat çekildi: "En baştan beri anlatıldığı şekilde, FETÖ'nün temel amacının devleti tüm yönleriyle ele geçirmek olduğu, bu amacı gerçekleştirmek için de akla gelebilecek her türlü yolu kullandığı, olayı en baştan Zaman gazetesi binasında veya daha önce kurgulayıp uygulamaya koydukları, basın yayın, kolluk, yargı camiasının hepsinin planladıkları amacı gerçekleştirmek üzere ayarlandığı, şike soruşturmasının da aynı şekilde olduğu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2016/103606 soruşturma sayılı dosyasında, eski HSYK üyesi Kerim Tosun vermiş olduğu ifadesinde, 'Yargıtay'da işlerine yarayacak dairelerde FETÖ mensuplarının çoğunlukta olacak şekilde ayarlandığını, Yargıtay Başkanı Nazım Kaynak'ın, Yargıtay başkanı olduktan sonra dairelerin iş bölümünü değiştirdiğini, bu değişikliği de bizzat cemaatin gerçekleştirdiğini, Balyoz, Şike, Hipnoz, Kurdoğlu gibi davaların cemaatin güçlü olduğu dairelerin görev alanına sokulduğunu' belirttiği anlaşılmıştır.
Yargıtay Başkanı - 04.12.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kimse korkudan konuşamıyor, biz konuşuyoruz.
Yargıtay Başkanı - 27.11.2020
Son dakika haberleri: HSK, Yargıtay'a 11 yeni üye seçti
Son dakika haber... Hakimler ve Savcılar (HSK) Genel Kurulunca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ile Akıncı Üssü Davası'nı sonuçlandıran Ankara 4.
Yargıtay Başkanı - 22.11.2020
Haftanın tarihine bakış
Millet Mekteplerinin 1928'deki açılış ve Atatürk'e başöğretmenlik unvanı veriliş tarihi olan 24 Kasım, 1981'den bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor.
Yargıtay Başkanı - 12.11.2020
Yargıtay Başkanı Akarca ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Şahin'den TBB Başkanı Feyzioğlu'na ziyaret
Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nu ziyaret etti.
Yargıtay Başkanı - 12.11.2020
Ceza Hukukunda Alternatif Çözüm Yolları Sempozyumu
Yargıtay Başkanı Akarca Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca da iyi işleyen bir hukuk sisteminin insan haklarının, demokrasinin, özgürlüğün, kişi güvenliğinin, kalkınmanın ve refahın en önemli koşulu ve unsuru olduğunu kaydetti.
Yargıtay Başkanı - 21.10.2020
Son dakika haber! Adalet Bakanı Gül, Karadağ Yüksek Mahkeme Başkanı ve üyelerini kabul etti
Görüşmeye Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Karadağ'ın Ankara Büyükelçisi Perisa Kastratovic, Karadağ Yüksek Mahkeme üyeleri de katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yargıtay Başkanı Haberleri | Yargıtay Başkanı Haber - Haberler - Sayfa 2 - Yargıtay Başkanı haberleri, son dakika yargıtay başkanı haber ve gelişmeleri burada. TBMM Başkanı Şentop, Meclis'teki 15 Temmuz anma töreninde konuştu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 03:06:59. #1.15#

title