Yargıtay Başkanı Gerçeker: "Çatışmadan Yana Değilim"

Yargıtay Başkanı Gerçeker: "Çatışmadan Yana Değilim"

Yargı ve Hükümet Arasında Yaşanan Gerginlik Sonrası Cumhurbaşkanı Gül ile Bir Araya Gelen Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, "Kişisel Olarak Çatışmaya Girme Taraftarı Değilim" Dedi.

Yargıtay Başkanı Gerçeker:

Yargı ve Hükümet arasında yaşanan gerginlik sonrası Cumhurbaşkanı Gül ile bir araya gelen Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, "Kişisel olarak çatışmaya girme taraftarı değilim" dedi.


Cumhurbaşkanı Gül ile yaptıkları görüşmenin çok olumlu geçtiğini belirten Gerçeker, "Yapıcı olmak lazım. Cumhurbaşkanı ile bildirimizde yer alan ilkeler doğrultusunda konuştuk. Bildirinin ne amaçla yayınlandığını anlattım" diye konuştu. Yayınladıkları bildirinin kamuoyu tarafından değerlendirileceğini kaydeden Gerçeker, şunları söyledi:


"Gayet doğal bir ziyaret. hiç kimseyle tartışmaya girmeyi istemem. Gergin havayı yumuşatmak istedik. Onun dışında bir amacımız yoktu. Kişisel olarak polemiğe girmek istemiyorum."


Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in, geçtiğimiz yıl yargı mensuplarına yapılan yüzde 40 oranındaki zammı gündeme getirmesine ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine Gerçeker, "Bakan daha sonra söylediğini geri aldı. Yorum yapmayacağım" yanıtını verdi. (ANKA)


(YG/GB)

Kaynak: ANKA