Yargıtay: "Basın Bürosu Bildirilerimiz Dışındaki Haberlere İtibar Edilmemeli'

Yargıtay: "Basın Bürosu Bildirilerimiz Dışındaki Haberlere İtibar Edilmemeli'

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından Yapılan Açıklamada, Siyasi Parti Kapatma Davalarıyla İlgili 'Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu Bildirileri Dışındaki Haberlere İtibar Edilmemesi' İstendi.

Yargıtay:

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, siyasi parti kapatma davalarıyla ilgili ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı basın bürosu bildirileri dışındaki haberlere itibar edilmemesi'' istendi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosunun yazılı açıklamasında şöyle denildi:

''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasa Mahkemesinde açılan siyasi parti kapatma davalarında Anayasa ve yasaların verdiği yetki çerçevesinde görevli olması nedeniyle bu davaların açıldıkları tarihlerden itibaren, 'beyanda bulunmama kararı' alınmış olmasına ve bu karara titizlikle riayet edilmesine karşın bazı internet sitelerinde veya yazılı ve görsel basında söz konusu davalarla ilgili Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklı haberler yer aldığı görülmüştür.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu bildirileri dışında bu tür haberlere itibar edilmemesi kamuoyuna ve basın organlarına saygı ile duyurulur.''

Kaynak: AA