Yardım Tekliflerini Kabul Etmedi

Yardım Tekliflerini Kabul Etmedi

04.08.2012 09:49 | Son Güncelleme: 04.08.2012 10:47
Yardım Tekliflerini Kabul Etmedi

İstanbul'da annesinin cesediyle 7 yıl yaşayan Nazan Öncel, olayların ardından evine kapandı.

Fatih'te annesinin cesediyle aynı evde 7 yıl yaşadığı ortaya çıkan Nazan Öncel, yaşadığı olayların ardından evine kapandı. Öncel, mahalle muhtarının ve çevre sakinlerinin tüm yardım tekliflerini geri çevirdi.

İstanbul Muhtarlar Derneği Genel Başkanı ve Molla Gürani Mahallesi Muhtarı Akif Ak, Fatih'te ölen annesinin cesedi ile aynı evde 7 yıl yaşadığı ortaya çıkan Nazan Öncel'i ziyaret etti. Öncel'in adeta çöp eve dönüşen dairesinin görüntüleri medyadan izlediğini ifade eden Ak, evin kırık kapısını yaptırmak ve erzak ihtiyaçlarının belirlemek için geldiğini ancak Öncel'in tüm yardım çağrılarına olumsuz yaklaştığını söyledi. Akif Ak, "Kapıyı açmıyor, bir korku veya bir tedirginlik var. Her türlü yardım talebini ret ediyor. Ev eşyalarının temizlenmesi lazım, gıdanın verilmesi lazım. Biz bu tekliflerin hepsini yaptık, fakat hem kapıyı açmıyor hem de yardım talebini kabul etmiyor" dedi.

Öncel'in dana önce yardım talebinde bulunup bulunmadığı sorulan Ak, "Yok, şuana kadar hiçbir yardım talebi olmadı. Ne mahalle sakinlerinden ne muhtarlıktan nede belediyeden. Biz konuyu gereken yerlere ileteceğiz" diye yanıtladı.

Ak, bir basın mensubunun "Kapı kırık, güvenlik açısından bir risk oluşturuyor. Bununla ilgili bir çalışma olacak mı?" şeklindeki soruya, "Kapısını da yaptırtalım, fakat kendisinin rızası olması lazım. Öncelikle kapısını açması lazım, ölçülerinin alınması lazım ki yaptırtalım. Sayın belediye başkanımıza da bu konuyu bildireceğim, başkanımızda kapıyı yapar. Gerek biz gerekse de mahalle halkı olarak ta yaptırtırız ama kendisinin talebi olması lazım" dedi.

"Önümüzdeki günlerde şansımızı tekrar deneyeceğiz, tekrar konuşacağız" diyen Ak, Öncel'in evinde gıda maddesinin bulunduğunu sanmadığını ifade ederek, "Evde erzak ve yiyeceğinin var olduğunu da sanmıyorum. Şuana kadar herhangi bir mahalle sakinine saldırısı veya olumsuz davranışı olmadı. Hatta gayet sakin ve uysal. Muhtarlığa geldiğinde de böyleydi" diye konuştu.

Öncel'in yaşadığı son olaylardan dolayı psikolojik olarak etkilenmiş olabileceğini ifade eden Akif Ak, "2009 yılında mahalleler birleşti daha önce Murat Paşa'ydı. 4 sene burada annesinin cesedi ile birlikte yaşamış. 3 senede bizim mahalle birleşince yaşamış. Fakat bundan hiç kimsenin haberi yok. Muhtarlığa gelip giden bir insandı. Gayet mütevazi bir şekilde sıkıntısı olmayan ama şimdi durumu çok değişik, herhalde psikolojisi bozuk. Yardım talebini kabul etmiyor. Oda insan onun da gıda ihtiyacı olacaktır. Bu konuyu hem belediye hem kaymakamlığa ileteceğim. Ev yaşanılacak bir halde değil. Kokularda artık yayılacak, apartman sakinleri de huzursuz olacaklar. Bunu kaldırmamız gerekiyor" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Güncel

Son Dakika Haberleri

Vaka sayıları artan Edirne'de sık sık komşu ziyaretlerinin sonlandırılması anonsları yapılıyor - HaberlerMigros E-spor Turnuvası'nda ikinci sezon heyecanı başlıyor - HaberlerDarbe girişimi sırasında 143. Filo harekat subayı olan eski binbaşı Ali Karabulut, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. - HaberlerKPSS ön lisans cevap kağıtları erişime açıldı - HaberlerSon Dakika | Güney Koreli sohbet odası operatörüne cinsel istismardan 40 yıl hapis cezası - HaberlerSon dakika haber... Diyarbakır'da PKK'ya operasyonda 448 kilo esrar ele geçirildi - HaberlerSon dakika: Soylu: "Bu yıl 76'sı büyük, 307'si orta; 99 bini kırsal ve 2900'ü şehirlerde olmak üzere toplam 102 bin iç güvenlik operasyonu yapıldı" - HaberlerSon dakika haberleri! Soylu, FETÖ ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığından bugüne kadar 42 bin kişinin ihraç edildiğini, 14 bin kişinin görevden uzaklaştırıldığını,... - HaberlerSon dakika haberleri... Kahramanmaraş'ta yalnız yaşayan kadın evinde ölü bulundu - HaberlerSon Dakika! Akıncı Üssü Davası'nda; sivil imamlar ve Ankara'yı bombalayan pilotlar 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı - HaberlerFransızların skandal Dağlık Karabağ kararına Dışişleri'nden tepki: Taraflı olduğunun açık göstergesidir - HaberlerSon Dakika! Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz terör operasyonunda gözaltına alındı - HaberlerÇok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı - Magazin
title