'Yaratılanı Yaratandan Ötürü Sevemiyorsak, Hz. Muhammed'i Anlayamamışızdır'
Haberler » Yerel » 'Yaratılanı Yaratandan Ötürü Sevemiyorsak, Hz. Muhammed'i Anlayamamışızdır' - Haberler

'Yaratılanı Yaratandan Ötürü Sevemiyorsak, Hz. Muhammed'i Anlayamamışızdır'

Kars İli Memurlar Derneği (KARİMDER)Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Yaratılanı yaratandan ötürü sevmiyorsak, İslam kardeşliğini tam anlamıyla hissedemiyorsak Peygamberimiz Hz."

'Yaratılanı Yaratandan Ötürü Sevemiyorsak, Hz. Muhammed'i Anlayamamışızdır'

İli Memurlar Derneği (KARİMDER)Yönetim Kurulu Başkanı , Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Yaratılanı yaratandan ötürü sevmiyorsak, İslam kardeşliğini tam anlamıyla hissedemiyorsak Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'i anlayamamşızdır" dedi.

Başkan Yıldırım, dünyaya gelişinin 1441'nci yılının kutlandığı bu zaman dilinde, Hz. Muhammed (S.A.V.)'in Allah tarafından insanlığa rahmet elçisi olarak gönderildiğini çeşitli Hadis'i Şerif'lere yer vererek ifade ettiği mesajında şu ifadeleri kullandı; "Daha Peygamberlik makamına ulaşmadan 'El Emin' sıfatını alan, iyiliği, doğruluğu ve güvenilirliği ile insanlığa örnek olan yüce Peygamberimiz, hikmetli sözleriyle de ümmetini yanlıştan ve sapıklıktan korumaya çalışmıştır. Peygamberimiz'in (S.A.V) doğumunu anmaktan maksat O'nu anlamaya çalışmaktır. Eğer bizler gerçekten başkalarını sevgi ve şefkatle kucaklayamıyorsak, yaratılanı yaratandan ötürü sevmiyorsak, İslam kardeşliğini tam anlamıyla hissedemiyorsak, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)'i anlayamamışızdır demektir."

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler