Eğitim ve Kültür Çalışmalarıyla Tanınan Yaran-ı Harput Grubunun Derneği Açılıyor
Advertisement

Eğitim ve Kültür Çalışmalarıyla Tanınan Yaran-ı Harput Grubunun Derneği Açılıyor

Eğitim ve Kültür Çalışmalarıyla Tanınan Yaran-ı Harput Grubunun Derneği Açılıyor
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

Gençlere eğitim desteği vermek, Harput kültürünü yaşatmak, komşuluk hukukunu yaygınlaştırmak için düzenlediği aylık toplantılarla tanınan Yaran-ı Harput Grubu'nun dernek açılışı, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak.

Gençlerin eğitim faaliyetlerinin desteklenmesi, Harput kültürünün geliştirilerek yaşatılması, komşuluk hukukunun yaygınlaştırılması alanlarında düzenlediği aylık toplantıları ile tanınan Yaran-ı Harput Grubu'nun dernek açılışı 14 Mayıs Pazar günü yapılacak.

YENİ YERİNDE HİZMET VERECEK

Dernekten yapılan açıklamada, derneğin Eyüp Defterdar Mahallesi Değirmen Sokak'taki Eyüp İş Merkezi'ndeki yeni yerinin açılışının pazar günü saat 14.00'te gerçekleştirileceği duyuruldu.

24 YILDIR TOPLANTILAR DÜZENLİYOR

Açıklamada, "1993 yılından bu yana her ay bir konu başlığı ve sahasında uzman bir konuk ile toplanan Yaran-ı Harput Grubu, Yaran-ı Harput Derneği adı altında derneğe dönüşmesi ile faaliyet alanını gençlerin eğitim faaliyetlerinin desteklenmesi, Harput kültürünün geliştirilerek yaşatılması, komşuluk hukukunun yaygınlaştırılması gibi alanlara da genişleterek sürdürdü." denildi.

AÇILIŞA GENİŞ KATILIM BEKLENİYOR

Açılışa, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, eski İçişleri Bakanı Efkan Ala, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri Ömer Serdar, Metin Bulut, Ejder Açıkkapı, Karabük Valisi Mehmet Aktaş, eski Elazığ Valisi Muammer Erol'un katılmasının beklendiği belirtildi.


Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title