Yaralı Teröristin Erzurum'a Getirilmesine Tepki

Yaralı Teröristin Erzurum'a Getirilmesine Tepki

Erzincan'ın Çağlayan Beldesinde Güvenlik Güçlerine Ateş Açan ve Daha Sonra Yaralı Olarak Yakalanan Terör Örgütü PKK Üyesinin Erzurum'a Getirilmesine, Bir Grup Vatandaş Tepki Gösterdi.

Yaralı Teröristin Erzurum'a Getirilmesine Tepki

Erzincan'ın Çağlayan beldesinde güvenlik güçlerine ateş açan ve daha sonra yaralı olarak yakalanan terör örgütü PKK üyesinin Erzurum'a getirilmesine, bir grup vatandaş tepki gösterdi.

Yaralı teröristin Erzincan 13 Şubat Devlet Hastanesi'nden, güvenlik gerekçesiyle Erzurum Aziziye Araştırma Hastanesi'ne sevkedildiğini öğrenen bir grup vatandaş, hastane bahçesinde toplandı.

Terör örgütü aleyhine slogan atan grubun hastaneye girmek istemesi üzerine, güvenlik güçleri müdahale etti.

Erzurum Emniyet Müdürü Kamil Çolak, olay yerine gelerek kalabalığı ikna etmeye çalıştı ve teröristin başka bir hastaneye götürüleceği sözünü verdi.

Bu sırada acil servis önünde polis tarafından barikatlar kurularak hastaneye girişler tutuldu. Ancak hastanenin arka kapısından içeri girerek teröristin bulunduğu kata çıkmak isteyen yaklaşık 30 kişi, çevik kuvvet ekipleri tarafından güçlükle dışarıya çıkartıldı.

Hastaneye gelen askeri araçların hareket etmesine de izin vermeyen kalabalık, polisler tarafından yoldan uzaklaştırıldı.

Bu arada, üzerine benzin dökerek teröristin hastaneden çıkartılmasını isteyen bir kişi ise polis tarafından etkisiz duruma getirildi.

Olayların yaşandığı sırada çevre binalarda Türk bayraklarının asılması da dikkati çekti.

Hastanede bulunan yaralı teröristin gizlice başka bir hastaneye götürülmesinin ardından hastane çevresindeki vatandaşlar dağıldı.