Yaralı Sedyeyle 1 Kilometre Taşındı
Haberler » Güncel » Yaralı Sedyeyle 1 Kilometre Taşındı - Haber

Yaralı Sedyeyle 1 Kilometre Taşındı

Zonguldak'ta ıhlamur ağacından düşen yaşlı adam, ambulansa götürülmek için sedyede ile yaklaşık 1 kilometre taşındı.

Yaralı Sedyeyle 1 Kilometre Taşındı

'ın İlçesinde ıhlamur ağacından düşen yaşlı adam, ambulansa götürülmek için sedyede ile yaklaşık 1 kilometre taşındı. Uzun bir yürüyüşün ardından yaralı vatandaş karayolunun kenarından bekleyen ambulansa bindirildi.

Olay 18.30 sıralarında karayolu 1 Tünel kenarında bulunan fındık bahçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Akçakoca karayolu 1 Tünel'den yaklaşık 1 kilometre içerideki fındık bahçesindeki Ihlamur ağacına çıkan (60), ıhlamur topladığı sırada dengesini kaybederek 4 metre yükseklikten toprak zemine düştü. Olay yerine gelen ambulans bahçeye araç girişinin olmaması nedeniyle, karayolunun kenarında beklemek zorunda kaldı. Yaralının yanına sedye ile giden sağlık görevlileri ve Alaplı Belediyesi itfaiye ekipleri yaptıkları ilk müdahalenin ardından Arslan'ı sedyeyle ambulansa taşıdılar. Sedyede yaklaşık 1 kilometre taşınan yaralı, uzun bir yürüyüşün ardından ambulans alındı. İbrahim Arslan, tedavisi için Ereğli Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı, düşme neticesinde kafa, bel ve göğüs bölgesinde kesikler ve ezikler olduğu öğrenildi.

Öte yandan görgü tanığı ve yaralının arkadaşı Baki Bozkurt (55), karayolunun duble yol olmasından sonra bahçelerin girişlerinin bariyerle kapatıldığını ve araçların araziye girmediğini söyledi.

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler