Yaralı Kurtulan Chapecoense'li Futbolcu Hayatını Kaybetti

Yaralı Kurtulan Chapecoense'li Futbolcu Hayatını Kaybetti

Yaralı olarak kurtulan Chapecoense'li kaleci Danilo hayatını kaybetti. Uçak kazasında ölenlerin sayısı 77'ye çıktı. Uçak kazasında sadece 4 kişi sağ kaldı.

Yaralı Kurtulan Chapecoense'li Futbolcu Hayatını Kaybetti

Kolombiya'da meydana gelen uçak kazasından yaralı olarak kurtulan kaleci Danilo, hastanede hayatını kaybetti. Kolombiya'nın Medellin şehri yakınlarında içinde Brezilya takımı Chapecoense'nin bulunduğu uçağın düşmesinin ardından bölgede hemen arama ve kurtarma çalışmaları başlamıştı. 76 kişinin hayatını kaybettiği kazada 3 futbolcunun yaralı olarak kurtarıldığı belirtildi. Chapecoense'nin 2 kalecisi Danilo ve Follmann'ın yansıra sol bek Alan Ruschel'in de kazadan yaralı olarak kurtulduğu ve hastenede tedavilerinin sürdüğü belirtilmişti. Bu isimlerden Danilo'nun hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Brezilya basınında yer alan haberlere göre uçakta 95 kişinin olması bekleniyordu ama düşen uçakta 72 kişi vardı. Bunların 48'i Chapecoense takımı kafilesi, 21 gazeteci, 3 misafir ve cabin görevlilerinden oluştuğu bilgisi veriliyor.

HABERİ ALINCA ŞOKA GİRDİLER

Chapecoense takımında bazı oyuncuları ise sakatlıklar, cezalar nedeni ile teknik direktör Caio Junior tarafından kadroda yar almadı. Bu isimler ise; Baby, Demerson, Marcelo Boeck, Andrei, Hyoran, Martinuccio, Nivaldo ve Rafael Lima olduğu belirtildi. Kadroda olmadığı için takım arkadaşlarıyla birlikte Kolombiya'ya gitmeyen Chapecoense oyuncuları ölüm haberini duyunca adeta şoka girdi.