Yangına Uykuda Yakalanan Ev Sakinlerini Vatandaşlar Kurtardı

Yangına Uykuda Yakalanan Ev Sakinlerini Vatandaşlar Kurtardı

Karaman'da kömürlükle bitişik olan evde çıkan yangını yoldan geçen vatandaşlar fark etti. Uyuyan ev sakinlerini uyandırdıktan sonra mutfakta patlama meydana gelirken şans eseri kimse yaralanmadı.

Karaman'da tek katılı bir evin mutfağında çıkan yangında, uykuda olan ev sakinlerini vatandaşlar haberdar ederek uyandırdı. Evin boşaltılmasının hemen ardından mutfakta patlama olurken yangın sebebi araştırılıyor.

YANGIN KÖMÜRLÜKLE BİTİŞİK EVDE MEYDANA GELDİ

Yangın, gece saat 23.45 sıralarında tek katlı evin bitişiğindeki mutfakla birlikte kullanılan kömürlükte meydana geldi.

YOLDAN GEÇENLER FARK EDİP EVDEKİLERİ UYANDIRDI

Oradan geçmekte olan vatandaşlar evin mutfağından dumanların yükseldiğini görmesi üzerine önce uykuda olan ev sakinlerini uyandırarak tahliye ettirdikten sonra durumu itfaiyeye haber verdi.

EVDEN ÇIKAR ÇIKMAZ MUTFAKTA PATLAMA OLDU

Ev sakinlerinin dışarı çıkmasının hemen ardından mutfakta meydana gelen patlama ise korkuya neden oldu. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye, vakit kaybetmeden yangına müdahale etti. Bu sırada ev sakinleri de itfaiyenin yangın söndürme çalışmalarını kaldırım üzerinde endişeli gözlerle izlediler.

YANGIN SEBEBİ ARAŞTIRILIYOR

İtfaiyenin 1 saatlik çalışması sonucu yangın tamamen kontrol altına alınarak söndürüldü. İtfaiye, yangının çıkış sebebini araştırırken, patlamaya neyin sebep olduğu da tespit edilemedi. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA