Yangına müdahale sırasında yapılan hayati hatalar dikkat çekti

Yangına müdahale sırasında yapılan hayati hatalar dikkat çekti

Sakarya'da 2 katlı ahşap bir evde çıkan yangın korkulu anlar yaşanmasına sebep oldu. Can kaybının yaşanmadığı yangında, yangından çok müdahale sırasında hayati hatalar dikkat çekti.

Yangına müdahale sırasında yapılan hayati hatalar dikkat çekti

Sakarya'da 2 katlı ahşap bir evde çıkan yangın korkulu anlar yaşanmasına sebep oldu. Can kaybının yaşanmadığı yangında, yangından çok müdahale sırasında hayati hatalar dikkat çekti. Elektrik idaresi görevlilerinden birisi yanan evin elektriğini kesmek için elektrik direğine çıktığında hemen altında küçük öğrenciler bulunması göze çarptı. Polisin de çevre güvenliği tedbiri almadığı yangın; polis, itfaiye ve meraklı vatandaşların içe girdiği bir karmaşa altında söndürüldü.

Adapazarı Yağcılar Mahallesi 1399 nolu sokakta bulunan Yunus Kavi'ye ait henüz belirlenemeyen bir sebeple evde çıkan yangın itfaiyeye zor anlar yaşattı. Sokakların dar olması sebebiyle itfaiye araçları olay yerine güçlükle ulaştı. Elektirik direğine çarpan bir itfaiye aracının ön camı kırıldı, ancak yalananan olmadı. İtfaiye yangına müdahale ederken Sakarya Elektirik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) kesim ekibi olay yerine sonradan ulaştı.

İtfaiye tehlikeyi göze alarak yangını söndürmeye devam ederken bu arada SEDAŞ görevlileri de elektrik kesimi için çalışma başlattı. Seyyar merdivenle direğe çıkan elektrik idaresi görevlisi, binanın elektriğini keserken, hemen altında çocukların olduğu gözlerden kaçmadı. Direğin altında bulunan çocuklara hiç bir uyarı yapılmadan elektriğin kesilmesi büyük tehlike meydana getirdi. Öğrenciler ise yaşadıkları tehlikenin varlığını uyarılınca anladı.

Bu arada evi yanan aile sinir krizi geçirdi. Aileyi komşuları teselli etmeye çalıştı.