'Yangın Var'a Diyarbakır'da İkinci Gala

'Yangın Var'a Diyarbakır'da İkinci Gala

'Yangın Var'a Diyarbakır'da İkinci Gala
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Trabzon'un Çayırbağı Belediyesi'ne bağışladığı itfaiye aracının beldeye giderken, yolda karşılaştığı olayların konu olduğu 'Yangın Var' filminin ikinci galası Diyarbakır'da yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Trabzon'un Çayırbağı Belediyesi'ne bağışladığı itfaiye aracının beldeye giderken, yolda karşılaştığı olayların konu olduğu 'Yangın Var' filminin ikinci galası Diyarbakır'da yapıldı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, "Temennim bu filim büyük yangının söndürülmesinde büyük bir katkı sunar" dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Trabzon'un Çayırbağı Belediyesi'ni bağışladığı bir itfaiye aracının Diyarbakır'dan Trabzon'a götürülürken, yolda yaşanan olayların konu edildiği, 9 Aralık'ta gösterime giren 'Yangın Var' filmine ikinci gala Diyarbakır'da yapıldı. Ninova Park Prestij Sinemalarındaki galaya Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, filmde 'Asya' rolündeki Nesrin Cavadzade, 'Koşman' rolündeki Osman Sonant, diğer oyuncular, Yapımcı Koray Çalışkan, Yönetmen Murat Saraçoğlu, DİSAD Başkanı Raif Türk, GÜNSİAD Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

Diyarbakır'da 3 ayrı salonda eş zamanlı gösterime giren filmin bu hafta vizyona giren filmler arasında en çok izlenen olduğunu belirten Yapımcı Koray Çalışkan, Diyarbakır galasının çok etkileyici olduğunu söyledi.

Filmin başrol oyuncularından Osman Sonant, filmin mesajının yumuşak bir şekilde kimseye zarar vermeden aktarıldığını söyledi. Sonant, "Artık gerçekten bazı şeylerin anlaşılması için bunu biraz komediyle yoğurarak vermiş olaması da herkesi çok mutlu ediyor. Buraya çekim için geldiğimizde ben Diyarbakır'ı ilk kez görüyordum. Çok ön yargılarım vardı. Koşman gibi o yolculuk, Koşman'dan çok beni değiştirdi" dedi.

BAYDEMİR: 'YANGIN VAR FİLMİ SU OLUR TEMENNİSİNDE BULUNUYORUM'

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, filmde yaşamdan gerçekleştiği için dokunaklı bir süreçi mizah diliyle yansıtıldığını söyledi. Baydemir, şunları söyledi:

"Herşeyden önce böyle bir yaşanmışlığa mizah diliyle değinmek bana göre büyük bir cesareti gerektiriyor. Ortaya koymuş oldukları performansı yürekten kutluyorum. Temennim bu filim büyük yangının söndürülmesinde, büyük bir katkı sunar. Su olur büyük yangının söndürülmesinde Yangın Var filmi. Su olur temennisinde bulunuyorum. Bence Türkiye'nin dört bir yakasında ne kadar çok izlenirse o hızlı yangının söndürülmesine katkıda bulunur diye düşünüyorum."

Gösterimin ardından platforma çıkan oyuncular duygularını paylaştı. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir oyuncuları tek tek tebrik ederek çiçek verdi.

Bilindiği gibi Çayırbağı'nın AK Partili Belediye Başkanı Hilmi Köroğlu, ihtiyaçları olan itfaiye aracını sağlamayı çalışırken, beldenin yolunu yapan Diyarbakırlı müteahhitin önerisiyle Antalya'da yapılan belediyeler toplantısında, bu isteğini Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e söyledi. Baydemir de kabul etti. Çayırbağı'ndan giden şoför itfaiye aracını geçen yıl ocak ayı sonunda alarak beldeye getirdi. Trabzon'da 21 plakalı itfaiye aracı araç park halindeyken, 'bomba ihbarı' yapıldı. Gerçek yapılan soruşturma sonucu ortaya çıktı. - Diyarbakır

'Yangın Var'a Diyarbakır'da İkinci Gala
'Yangın Var'a Diyarbakır'da İkinci Gala
'Yangın Var'a Diyarbakır'da İkinci Gala
'Yangın Var'a Diyarbakır'da İkinci Gala

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Çok Okunan Haberler

title