Yangın Çıkan Kamyonette Ölü Bulundu

Yangın Çıkan Kamyonette Ölü Bulundu

İzmir'in Bornova İlçesi'nde, henüz belirlenemeyen bir nedenle sürücü kabininde yangın çıkan kamyonet, içinde su bulunan çaya yuvarlandı.

Yangın Çıkan Kamyonette Ölü Bulundu

İzmir'in Bornova İlçesi'nde, henüz belirlenemeyen bir nedenle sürücü kabininde yangın çıkan kamyonet, içinde su bulunan çaya yuvarlandı. Kabindeki yangının söndürülmesinin ardından yapılan kontrolde araç şoförü 52 yaşındaki İsmail Kiracı'nın hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Kiracı'nın ölüm nedeninin kesin olarak belirlenmesi için otopsi yapılmasına karar verildi.Işıkkent Semti Kemalpaşa Caddesi 23 numaradaki beton fabrikasının güvenlik görevlileri, bugün saat 00.30 sıralarnda, yangın çıkan hareket halindeki 35 K 00977 plakalı kamyonetin, Manda Çayı'na yuvarlandığını gördü. Güvenlik görevlilerinden biri işyerinin yangın tüpünü kaparak alevlere müdehale etmek için koşarken, çalışma arkadaşı da durumu, polise, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Güvenlik görevlisinin çabalarına rağmen kamyonetin sürücü kabinindeki yangın sönmedi, aracı ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri söndürdü. Kapıların kilitli olduğunu fark eden itfaiye ekipleri aracın camlarını kırarak, kapıları açabildi.

Acil yardım ekiplerinin yaptığı kontrolde, vücudunda yanıklar bulunan evli ve 2 çocuk babası İsmail Kiracı'nın hayatını kaybettiği belirlendi. Nöbetçi savcının incelemesinin ardından, nakliyeci olduğu belirtilen Kiracı'nın cesedi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Aracın motorunun bulunduğu bölümde herhangi bir izin bulunmaması, yangının kabloların kısa devre yapmasıyla çıkmadığı düşüncesini güçlendirdi. Sürücü kabinindeki yangının nasıl başladığının araştırıldığı kaydedildi. Aracın kapılarının kilitli olması nedeniyle, intihar ya da cinayet olasılığı üzerinde de durulduğu, araştırmaların çok yönlü devam ettiği belirtildi. Kamyonette detaylı inceleme yapmak isteyen polis ekipleri, aracı Bozyaka'daki Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne götürdü.

Yangın tüpüyle kamyonetteki yangını söndürmek isteyen özel güvenlik görevlisi Ali Karakoyun (32), "Aracın sürücü kabini alev almıştı. Sonra Manda Çayı'na yuvarlandı" dedi.