"Yandaş Yargı Çabasında Değiliz"
Haberler » Politika » "Yandaş Yargı Çabasında Değiliz" - Haberler

"Yandaş Yargı Çabasında Değiliz"

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, 'Biz Yandaş Yargı Yaratma Çabasında Değiliz. Biz İstiyoruz Ki Yargı Bağımsız ve Tarafsız Olsun. Yargı AK Parti'nin Yandaşı Olmasın Ama CHP'nin de Yandaşı Olmasın' Dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, ''Biz yandaş yargı yaratma çabasında değiliz. Biz istiyoruz ki yargı bağımsız ve tarafsız olsun. Yargı AK Parti'nin yandaşı olmasın ama CHP'nin de yandaşı olmasın'' dedi.


Kılıç, AK Parti'nin 2. etabı bugün başlayan ''Türkiye Buluşmaları'' konferansları kapsamında Esenyurt Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda konuştu.


Türkiye'nin, etrafında yaşananlara kayıtsız kalmayan büyük bir ülke olduğunu belirten Kılıç, ''Filistin'in meselesi herkesten önce bizim meselemizdir. Biz adaletin, merhametin bayraktarlığını yapmaya mecburuz. Biz bin yıldır Anadolu coğrafyasında zulmetmeden, katletmeden varız. Çünkü biz, adam gibi bir milletiz. Bedeli ne olursa olsun sessiz kalmayacağız. Çünkü İsrail'in devlet terörüne sessiz kalmak bizim kendimizi inkar etmemiz olur'' dedi.


Kılıç, AK Parti'nin milletle hiç karşı karşıya gelmediğini, bundan sonra milletle karşı karşıya gelmeyeceğini söyledi.


AK Parti'nin 8 yıllık iktidarında uyguladığı başarılı dış politikalar neticesinde bugün bütün dünyanın desteği Türkiye'nin yanındayken İsrail'in ''yapayalnız'' olduğuna dikkati çeken Kılıç, Birleşmiş Milletler tarihinde ilk defa Güvenlik Konseyi'nde İsrail devletine kınama kararı çıktığını, tarihte ilk defa ABD'nin bugün itibarıyla İsrail'i Gazze'deki ambargonun ve ablukanın insan haklarına aykırı olduğu noktasında sert bir dille uyardığını belirtti.


Suat Kılıç, insanlığın Türkiye'ye, Türkiye'nin de AK Parti'ye ihtiyacı bulunduğunu söyledi.

-''PEYNİR GEMİSİ LAFLA YÜRÜMÜYOR''-

Kılıç, ''Muhalefet ne derse desin aldırış etmeyin. Bahçeli'nin, Kılıçdaroğlu'nun, diğerlerinin sözleri sakın ola ki kulaklarınızı doldurmasın, sakın ola ki sizi meşgul etmesin'' dedi.


Suat Kılıç, şunları kaydetti:


''Peynir gemisi lafla yürümüyor. Kılıçdaroğlu konuşacak, Bahçeli düşünecek, onlar konuşmalarını bitirene kadar, onlar düşünüp eyleme geçme kararı alana kadar biz gideriz Gazze'nin de, Filistin'in de imdadına yetişiriz.''


Türk milletinin önümüzdeki dönemlerde de yeni yeni badireler aşma çabasında olacağını belirten Kılıç, ''Her zaman olduğu gibi başımıza çorap örme çabasına girenler olacaktır ama biz bu milletin dirayetine güveniyoruz'' diye konuştu.


''CHP demek bu coğrafyada kıtlık, kaos, kardeş kavgası, devletin çalışamaz hale gelmesi demektir'' diyen Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:


''CHP'nin, MHP'nin, diğerlerinin söylentileri, dedikoduları, lüzumsuz lafları bizim kulağımızı dolduramaz, doldurmayacak. Bakın bir tanesi çıktı, Kılıçdaroğlu. Elinde birtakım dosyalar var. Ne var ne yok kimse bilmiyor. Çıkarsın ortaya, döksün ne varsa meydana. Bir iktidar, aynı anda hem yol, hem yolsuzluk yapamaz. Elinde yolsuzluk dosyaları varmış. İddiasını ispat edemeyeni bu toplum sandığa gömer.''


Bazılarının ''Bırakın anayasa ile uğraşmayın, sadece ekonomiye bakın'' dediğini söyleyen Kılıç, bir ülkede demokrasi yoksa, bir ülkede hukukun üstünlüğü kılınamamışsa, bir ülkede yatırımcıların girişim özgürlüğü yoksa, bir ülkede mahkemelerin adil, tarafsız yargılama yaptığına inanılmıyorsa o ülkeye yatırım için bile gelinmediğini belirtti.


Kılıç, artık ''kendi yağıyla kavrulma döneminin sona erdiğini'' belirterek, ''72 milyonluk bu memleketin komşunun yağına ihtiyacı vardır. Nedir o? Avrupa sermayesi, küresel sermaye, Körfez sermayesi... Bizim nüfusumuz genç, bu yatırımlar, istihdam olmalı ve bizim daha yüksek bir kalkınma hamlesini buradan hareketle yakalamalı. Özgür, demokratik, hukukun üstünlüğüne inanan ülkelerde bunlar olabiliyor'' diye konuştu.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler