Yanan Fabrikaların İzlerken Göz Yaşlarını Tutamadılar

Yanan Fabrikaların İzlerken Göz Yaşlarını Tutamadılar

Mersin Serbest Bölgesindeki bir tekstil fabrikasında çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.

Yanan Fabrikaların İzlerken Göz Yaşlarını Tutamadılar
12.09.2011 23:26 | Son Güncelleme: 12.09.2011 23:26

Mersin Serbest Bölgesindeki bir tekstil fabrikasında çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Fabrika sahipleri itfaiyenin yetersizliği karşısında adeta isyan ederken çalışanlar ise ekmek teknelerinin yanışı sırasında hıçkırıklara boğuldu.

Mersin Serbest Bölgesi'ndeki Palmiye Tekstil isimli bir fabrikada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Tekstil atölyesinin altındaki kumaşların bulunduğu bölümde çıkan yangın kısa sürede atölyeyi kapladı. Alevler kısa sürede büyürken olay yerine gelen itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başlarken çalışanlar da yangına müdahale etti.

Atölyenin yanında park halinde bulunan otomobilin camı çevrede bulunanlar tarafından tahta ve demir parçaları ile kırıldı. Otomobil yangın yerinden itilerek uzaklaştırılırken çalışanlar ellerine aldıkları balyoz ve demir parçaları ile fabrikanın pencereleri kırarak itfaiye ekiplerine yardımcı olmaya çalıştı. İtfaiye ekipleri su sıkarak yangına kontrol altına almaya çalıştı. İtfaiye ekiplerinin yetersiz kalması dikkatlerden kaçmazken görevlinin düzeltmeye çalıştığı hortum elinden boşalıp kendini ıslatınca tepki gösterdi.

Tam alevler kontrol altına alındığı sırada itfaiye ekipleri biten sularını doldurmak üzere olay yerinden ayrıldı. Bunun üzerine alevler tekrar büyüyerek tekstil atölyesini sarınca fabrikanın ortakları ve çalışanlar adeta isyan etti. İtfaiye ekiplerine tepki gösteren çalışanları çevrede bulunanlar sakinleştirmeye çalıştı. Olayı haber alarak gelen kadın çalışanlar ise çaresizce alevleri seyretti. Bazı çalışanlar alevler karşısında göz yaşlarına boğulup hıçkırıklarına engel olamadı.

Fabrika tamamen yananken, yangın 2 saatlik bir uğraş sonrası kontrol altına alındı.

Kaynak: CHA

title