Yanal: Kazanmayı Çok Arzu Ediyorduk ve Kazandık

Yanal: Kazanmayı Çok Arzu Ediyorduk ve Kazandık

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Gaziantepspor Maçını Kazanmayı Çok İstediklerini ve Sonuçta Kazandıklarını Söyledi.

Yanal: Kazanmayı Çok Arzu Ediyorduk ve Kazandık

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Gaziantepspor maçını kazanmayı çok istediklerini ve sonuçta kazandıklarını söyledi.

Ersun Yanal, 3-2 galibiyetleriyle sona eren maçın ardından yaptığı değerlendirmede, maça belki de sezonun en erken golüyle başladıklarını belirterek, "2-0'ı bulup oyunu tamamıyla kontrol altına aldığımızda, hatta daha da farkı yakalayabileceğimiz bir anda kalecimizin kırmızı kart görmesiyle 10 kişi kaldık" dedi.

1 kişi eksik olmalarına karşın yakaladıkları net pozisyonu değerlendiremediklerini ifade eden Yanal, "Yattara'nın 3'e 1 yakaladığımız net bir pozisyonu var. Orası bence kırılma noktasıydı. Daha sonra 2. golü kalemizde gördük. Ancak son dakikada attığımız gol bu maçın bize dönmesiyle ilgili herhalde takdiri ilahiydi" diye konuştu.

Trabzonspor'un çok soğuk bir süreç yaşadığını kaydeden Yanal, şöyle konuştu:

"Trabzonspor ile ilgili buradaki herkesin yaşadığı süreci Trabzonspor da olumsuz yönleriyle yaşıyor. Kongreye 1 haftamız kaldı. 1 hafta sonra belirlenecek yönetimimizle yolumuza bakacağız. Bugün kazanmayı çok istiyorduk ve kazandık. Ancak her iki takımı da kutlamak, futbol adına güzel ve sıcak bir gece yaşattıkları için teşekkür etmek gerekiyor. Oyuncularımızın daha iyi ve kontrollü oynayabilmesi için önümüzdeki dönemi daha iyi geçirmemiz gerekiyor."

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise çok ilginç ve izleyenlerin çok zevk aldığı bir maç oynadıklarını söyledi.

Maçın bitmesini hiç istemediğini ifade eden Bakkal, "İnanılmaz güzel bir maçtı. Penaltılar, pozisyonlar, kartlar. Keşke tüm maçlarımız böyle olsa. Kartları tasvip etmiyorum da pozisyonlar oldukça güzeldi. Oyunun herhalde 14. saniyesinde yediğimiz gol moralimizi bozdu. Daha sonra 2. golü yedik" dedi.

2-0 yenik duruma düşmelerine karşın mücadeleyi hiç bırakmadıklarını ifade eden Bakkal, şöyle konuştu:

"Böyle mücadele yapılıyorsa bu oyuncuları kutlamak gerek. Beraberliği de sağladık ama bir anlık konsantrasyon bozukluğu, birazcık garanti oynamamamız bizim mağlup olmamızı sağladı. Ama özetle maçın ikinci yarısında ben çok zevk aldım. Futbol da galibiyet de var mağlubiyet de var. Ama 2-0'dan sonra 2-2'yi yakaladıktan sonra 3-2 mağlup olmamız bizi üzdü" diye konuştu.