Yamula Barajı Haberleri

Yamula Barajı haber, Yamula Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yamula Barajı - 09.09.2015
Kayseri'de Baraja Giren Kişi Boğuldu
Alınan bilgiye göre, Kocasinan ilçesi Kuşçu Mahallesi'nde serinlemek için arkadaşlarıyla Yamula Barajı'na giren Okşan Kayabaşı (20), suda çırpınmaya başladı.
Yamula Barajı - 08.06.2015
İhh 8. Yetim Karne Şöleni
İHH İnsani Yardım Vakfı Kayseri Şubesince, Suriyeli ve Kayserili yetim çocuklara yönelik karne şöleni düzenlendi.  İHH Yetim Sorumlusu Hatice Kurt, Yamula Barajı kıyısında düzenlenen etkinlikte, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 200'ü Suriyeli 667 yetimle ilgilendiklerini söyledi.
Yamula Barajı - 17.05.2015
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de
Yamula Barajı'nın yapımını tamamlayarak Kayseri'ye "deniz" getirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Millilik bu, milliyetçilik bu.
Yamula Barajı - 12.05.2015
Kayseri'ye 10 Milyon Liralık Yatırım
Mustafa Çelik, otoparkın üzerinde kaykay pistinin yanı sıra 4 kafeterya, amfi tiyatro, süs havuzları ve peyzaj alanları olacağını anlatarak, amaçlarının güzel işler yapıp insanların duasını almak olduğunu vurguladı.  Eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti milletvekili adayı Mehmet Özhaseki de 21 yıllık belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirdiği stadyum, atık su arıtma tesisi, Erciyes Master Planı ve Yamula Barajı gibi büyük projeler hakkında bilgi verdi.
Yamula Barajı - 02.04.2015
Vali Düzgün'den Felahiye ve Özvatan'a Ziyaret
Düzgün, Kayseri genelinde yeşil alan miktarını daha iyi konuma getirme gayreti içerisinde olduklarını belirterek, şöyle devam etti: "Felahiye, Kayseri'de en fazla fidan dikiminin gerçekleştirildiği iki ilçemizden birisi. Yamula Barajı'nın çevresinin de Felahiye sınırları içerisinde kalmasıyla Felahiye'de dikilen toplam fidan sayısı son 3 yıl içerisinde 3 milyona yaklaşmış olacak.
Yamula Barajı - 02.04.2015
Yağışlar, Barajları Doldurdu
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri'de bulunan barajların doluluk oranları hakkında bilgiler verdi. Düzgün, "Özellikle son 1 ayda Kayseri gerçekten çok ciddi bir yağışa sahne oldu. hem kar yağışı hem de özellikle son 1 hafta içerisinde yağan yağmurla birlikte özellikle Sarımsaklı Barajı'nda doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı ama Yamula Barajı'nda doluluk oranı yüzde 70'e yaklaştı.
Yamula Barajı - 10.03.2015
Dev Projeler Devam Edecek
Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Erciyes, Raylı Sistem, Harikalar Diyarı, Yamula Barajı, Serbest Bölge, İkinci Üniversite, Stat gibi dolaylı ya da direk pek çok dev projelere imza atarak Kayseri’yi model şehir haline getiren Mehmet Özhaseki, dev projelere Ankara’da da devam etmeye kararlı. Ankara’da takip edeceği projelerden ilkini açıklayan Özhaseki, Ankara-Kayseri hızlı tren hattının kısa sürede hayata geçirilmesi için yeni bir formül hakkında bilgi verdi.
Yamula Barajı - 06.03.2015
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akca Açıklaması
Akca, Kırşehir'in su kaynakları potansiyeli açısından Türkiye ortalamasına yakın olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Burada sulanabilir arazilerin yeteri kadar kısmının sulanmadığını görüyoruz. Bu sorunu çözmek için Yamula Barajı gibi çeşitli projelerimiz var.
Yamula Barajı - 17.02.2015
Özhaseki Ulusal Gündemde
Özhaseki'nin halktan kopmadığını da vurgulayan Donat, Başkanın sırça köşkte değil daima halkın içinde olduğunu ve bu nedenle halkın güvenini kazandığını belirtti. Yazısında Mehmet Özhaseki'nin yatırımlar yaparken uyguladığı formüllerden de bahseden ve bu formüllerle büyük projeleri belediyeye yük getirmeden hayata geçirdiğini dile getiren Yavuz Donat şu ifadeleri kullandı; "Üniversitede hukuk okudu; ama o bir tüccar çocuğu. Hesabını iyi biliyor. Stat yaptı, yanında pek çok spor tesisi var. Formül üretti, belediyeden tek kuruş çıkmadı. Otobüs terminali yaptı, aynı şekilde para ödemedi. Raylı sistem yaptı. 70 araç, 35 kilometre. Borçsuz bitirildi. Şehrin su sorununa köklü çözüm buldu. Yamula Barajı Yap İşlet Devret modeliyle gerçekleşti.
Yamula Barajı - 10.02.2015
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Özhaseki İstifa Etti
Kayseri'nin, Anadolu'nun parlayan yıldızı, Türkiye'nin marka şehri olduğunu dile getiren Özhaseki, şöyle devam etti: "Arkadaşlarımla yüzlerce yıl bu şehre hizmet edecek prestij projelere imza attık. 30 yıl uğraşılan ama bir türlü başarılamayan raylı sistemi bu şehre biz tanıştırdık. Türkiye'nin en güzel stadyumunu ve spor tesislerini inşa ettik. Denizi getirdik, Yamula Barajı'nı yaptık.
Yamula Barajı - 18.01.2015
Vali Şentürk, Boztepe'yi Ziyaret Etti
Açıklamada, Şentürk'ün şu ifadelerine yer verildi: "Toplantılar, ilçenin sosyal ve ekonomik durumunu değerlendirme ve iyileştirme noktasında etkili olacaktır. İnanıyorum ki Boztepe kısa süre sonra en gözde ilçelerden birisi olacaktır. Yamula Barajı Sulama Projesi'nin bitmesiyle binlerce hektar arazimiz suyla buluşacak.
Yamula Barajı - 18.11.2014
Tarımsal Yenilik ve Bilgi Sistemleri Bölge Grup Toplantısı
Kırşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şahin: "Yamula Barajı Sulama Projesi'nin hayata geçmesi ile sulama yapılacak alan miktarı 650 bin dekar artarak 1 milyon 71 bin dekara yükselecek.
Yamula Barajı - 12.10.2014
Vali Düzgün'den Bölge Müdürü Kara'ya Ziyaret
Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarının ağaçlandırma konusunda gösterdiği gayretin meyvelerinin önümüzdeki yıllarda çok daha iyi anlaşılacağını belirten Düzgün, şunları kaydetti: "Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Erciyes eteklerinde 23 bin 500 dekar alana yaklaşık 1,5 milyon fidan, Yamula Barajı'nda 55 bin dönüm alanda 5 milyon fidan, Bahçecik Barajı havzasında bin 280 dekar alanda ağaçlandırma çalışmaları yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yamula Barajı Haberleri | Yamula Barajı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Yamula Barajı haberleri, son dakika yamula barajı haber ve gelişmeleri burada. Çelik'ten Enerji Hamlesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.3.2021 14:46:42. #1.14#
title