Yamula Barajı Haberleri

Yamula Barajı haber, Yamula Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yamula Barajı - 07.02.2017
Yamula Barajı'nda Sona Yaklaşıldı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünce Kayseri'de yapımı sürdürülen Yamula Barajı Mansap Cazibe ve Terfi Sulaması'nın yüzde 97'sinin tamamlandığı bildirildi.
Yamula Barajı - 19.01.2017
Kayseri ve Sivas'ta Kültür Sanat
Ayırca, pazar günü, profesyonel fotoğraf eğitimi ve Yamula Barajı gezisi düzenlenecek.
Yamula Barajı - 31.08.2016
Yamula Baraj Gölü'nde Çevre Düzenleme Çalışmaları
Çolakbayrakdar, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Yamula Barajı'nın "Kayseri'nin denizi" olarak anıldığını anımsatarak, Yamula Baraj Gölü'nün, yapılan çalışmalarla cazibe merkezi haline geldiğini belirtti.
Yamula Barajı - 28.08.2016
Eroğlu ve Özhaseki Kayseri'de
Kayseri'ye her geldiklerinde bir müjde verdiklerini aktaran Eroğlu, şunları kaydetti: "Bugünkü 13 müjdenin 2'si Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne (DSİ), 6'sı Orman Genel Müdürlüğüne, 4'ü Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne, 1'i de Meteoroloji Genel Müdürlüğüne ait. Özellikle DSİ 2 önemli projenin inşaatını kısa zamanda yapacak. Bu Pınarbaşı'ndaki yıllardır beklenen Panlı Barajı. Kocasinan Yamula Barajı Ebiç Pompa Sulaması'nı da ekim ayında inşallah inşaat ihalesini gerçekleştireceğiz.
Yamula Barajı - 11.05.2016
Düşürdüğü Oltasını Almak İçin Girdiği Baraj Gölünde Boğuldu
Kayseri'de yamula Barajı'na balık tutan 28 yaşındaki Feyzullah Yılmaz, düşen oltasını almak için girdiği suda boğuldu.
Yamula Barajı - 21.04.2016
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki Açıklaması
Özhaseki, Kocasinan Belediyesi tarafından Yamula Barajı kenarındaki Kuşçu Mahallesi'nde düzenlenen Çanakkale şehitlerini anma programına katıldı.
Yamula Barajı - 16.02.2016
Kocasinan Belediyesinin 2015 Yatırımları
Çolakbayrakdar, Kuşçu Mahallesi'ndeki Yamula Barajı kıyısında yapımı devam eden Tatil Köyü ve Mesire Alanı Projesi'nin de bu yıl tamamlanmasının planlandığını ifade ederek, 17 parka 10 bin metrekare dökme tartan zeminli pist yaptıklarını anlattı.
Yamula Barajı - 13.02.2016
Pazar Yerinin Çatısında Elektrik Üretilecek
Türkiye'nin enerji politikalarının ve stratejilerinin, ithalatı kesmek ve olabildiğince yerli kaynaklara yönelmek olduğunu vurgulayan Yıldız, "Bunun bir pazar yerinde uygulanmış olması önemlidir. Yamula Barajını yaptığımızda 25 milyon metrekarelik kamulaştırma yaptık.
Yamula Barajı - 13.02.2016
Pazar Yerinin Çatısında Elektrik Üretilecek
Türkiye'nin enerji politikalarının ve stratejilerinin, ithalatı kesmek ve olabildiğince yerli kaynaklara yönelmek olduğunu vurgulayan Yıldız, "Bunun bir pazar yerinde uygulanmış olması önemlidir. Yamula Barajını yaptığımızda 25 milyon metrekarelik kamulaştırma yaptık.
Yamula Barajı - 14.01.2016
99 Baraj ve Hidroelektrik Santrali'nin Toplu Açılış Töreni
Doğalgazda dışa bağımlı olunmasının hiç beklenmedik zamanlarda sorunlar yarattığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: "Bunun için kendi kaynaklarımızı süratle devreye almalıyız. İş adamlarımızdan daha fazla gayret daha fazla yatırım bekliyoruz. Nükleer santral başta olmak üzere enerjide dışa bağımlılığımızı asgariye indirecek diğer imkanları da kararlılıkla hayata geçirmeliyiz. 2023 Türkiyesi diğer hedeflerimizle birlikte enerji alanında bizi 2053 ve 2071 vizyonumuza taşıyabilecek alt yapıya sahip olmalıdır. Her kim ki bu ülkenin ve milletimizin geleceği için taş üstüne taş koyuyorsa Allah ondan razı olsun. Bizim desteğimiz de sonuna kadar onların yanındadır. Her kim ki bu ülkenin ve milletin tekerine çomak sokmaya çalışırsa, biz sonuna kadar onlarla da mücadele edeceğiz." Barajların yapımında ve inşaatında katkısı olan iş adamlarına ve mimarlara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "HES'lerde yine bu sözde akademisyenlerin bu işlerin önüne geçmek için neler yaptığını bilirim. Bunlar Greenpeace'ciler hep bir araya gelirler önünü kesmeye çalışırlar. Biz isminde yeşil olanlardan çok daha fazlasıyla severiz. Onların adı Greenpeace'dir. Bizimki tam manasıyla yeşildir. Bu barajlar çevreye farklı güzellikler katarlar. Ben şimdi Yusufeli'ni dünüyorum. Yusufeli bittiği zaman orası ne tür güzellikler arz edecektir. Baraj ve barajın yanında yeni Yusufeli'nin inşaası ve ihyası o projeleri bizzat takip ettim. Bakanım projeyi gösterdi bambaşka bir Yusufeli ortaya çıkacak. Kayseri'de bir Yamula Barajı'nı düşünün öyledir.
Yamula Barajı - 11.01.2016
Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin her ay gerçekleştirdiği profesyonel fotoğraf eğitimi ve uygulama Gezisi, bu hafta şehrin en önemli değerlerinden Yamula Barajı'nda yapıldı.
Yamula Barajı - 08.01.2016
Grafikli - Kayseri'ye Yamula Barajı ve Hes Bereketi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde açılışını yaptığı Yamula Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), elektrik üretiminin yanı sıra tarımsal sulamaya, su sporlarına, balıkçılığa ve turizme sağladığı katkılarla ülke ve kent ekonomisine "bereket" getirdi.
Yamula Barajı - 11.12.2015
Sulu Tarıma Geçiş Projesi"
 Açıklamada görüşlerine yer verilen Kocasinan Kaymakamı Ali Candan, Dadağı Tüneli'nin açılmasıyla birlikte yapımı gerçekleştirilen "Yamula Barajı Mansap Cazibe ve Pompaj Sulama Projesi" ile toplam 77 bin dekar alanın sulu tarım altyapısına kavuştuğunu belirtti.
Yamula Barajı - 16.10.2015
MHP'li Korkmaz: Osb'deki Fabrikalar Ne Oldu? Balondu, Patladı
AKP’Lİ ELİTAŞ İŞ HAYATINDA BAŞARILI OLAMAYINCA, GİRDİĞİ HER İŞİ BATIRINCA SİYASETE GİRDİ MHP’li Korkmaz, şunları kaydetti: “Kayserili’nin oy verdiği, Meclis’e gönderdiği, bize hizmet edin dediği AKP’li vekillerin sınıfta kaldı. İktidar oldular, Başbakan oldular, Bakan oldular, grup Başkanvekili oldular ama Kayseri’yi unuttular. Sınıfta kaldılar. Taner Bey ne yaptı Kayseri’ye? Mustafa Elitaş ne yapmış Kayseri’ye? Mustafa Elitaş, iş hayatında başarılı olamamış, başladığı işi batırmış daha sonra siyasete girmiş ve yalanı essah gibi söyleyen biri. Çıkıyor, Bahçecik Barajı’nı ben yaptım diyor. Yahu o barajın inşaatı ne zaman bitti, 2002 yılında su tuttu o baraj. Planlamasını kim yaptı? Sen mi vardın? Partimizin, koalisyon hükümetinin imzası var o hizmette. 14 yıldır iktidardasınız nerede sulama kanalları? Çiftçi bu barajdan faydalanıyor mu? Tarım mı gelişti, hayvancılık mı gelişti? İşte ilçelerin hali ortada. Hani Paris yapacaktınız ilçeleri? İlçeleri daha da geriye götürdünüz. Yerli-köylü ayrımı yaparak barajlardan elektrik üretip, ağa babalara iş alanları açtınız. Köylü ise halen tarım alanlarının sulanmasını bekliyor. Yamula Barajı’nda herkesin emeği var.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yamula Barajı Haberleri | Yamula Barajı Haber - Haberler - Sayfa 6 - Yamula Barajı haberleri, son dakika yamula barajı haber ve gelişmeleri burada. Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 00:56:25. #1.16#
title