Yamula Barajı Haberleri

Yamula Barajı haber, Yamula Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yamula Barajı - 21.02.2020
Bakan Pakdemirli Kayseri'de su ürünleri tesisini inceledi Açıklaması
Pakdemirli, Yamula Barajı'nda üretilen su ürünlerinin yurt dışına ihraç edildiğini belirterek, şunları kaydetti: "Özellikle Yamula Barajı'ndaki su ürünleriyle ilgili Japonya'ya, Çin'e dahi ihraç edilen ürünleri, somon balıklarını da gördük ve yerinde inceledik.
Yamula Barajı - 21.02.2020
KOP projeleri Kırşehir'de tarımsal üretime katkı sağlıyor
Şehrin büyük bölümünün geçim kaynağı konumunda bulunan tarım sektörünün daha modern tekniklerle yapılması ve hazırlanan projelerle çiftçilerin gelir düzeyinin arttırılmasını hedeflediklerini belirten Akın, şöyle devam etti: "Kırşehir, önemli ölçüde hububat üretiminin yapıldığı, bunun yanı sıra hayvancılığın da geliştiği illerimizden birisidir. İlimizde tarımsal arazilerimizin verimli kullanılması ve daha fazla alanın sulamaya açılması konusunda çalışmalar yürütülüyor. Özellikle Yamula Barajı Seyfe Sulama Projesinin hayata geçmesi tarımsal üretimin artmasında etkili olacaktır.
Yamula Barajı - 21.02.2020
7,5 milyon yıllık fosiller ince işçilikle sergiye hazırlanıyor
Kayseri'de Yamula Barajı etekleri ile Barsama bölgesinde bulunan yaklaşık 7,5 milyon yıl öncesine ait gergedan, fil, mamut, zürafa ve bovit fosilleri, Kayseri Bilim Merkezindeki laboratuvarda büyük bir titizlikle temizlenerek sergiye hazırlanıyor.
Yamula Barajı - 21.02.2020
GÜNDEM / 21 Şubat 2020
(Kocaeli/09.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) 2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çeşitli ziyaretlerde bulunacak, sektör temsilcileriyle bir araya gelecek, Yamula Barajı'nda incelemelerde bulunacak.
Yamula Barajı - 21.02.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 21 Şubat 2020
(Kocaeli/09.00) 2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çeşitli ziyaretlerde bulunacak, sektör temsilcileriyle bir araya gelecek, Yamula Barajı'nda incelemelerde bulunacak.
Yamula Barajı - 19.02.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
BELEDİYE BAŞKANI: BİLİM İNSANLARI GELİYOR Fosillerin bulunması konusunda destek verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Daha önce Koramaz Vadisi'nde fosilleri görüyor ve buluyorduk; ancak daha sonraki süreçte Kızılırmak nehrimizin kenarına Yamula barajı bölgesinde bulunan fosillerle beraber gündem tamamen değişti.
Yamula Barajı - 19.02.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
BELEDİYE BAŞKANI: BİLİM İNSANLARI GELİYOR Fosillerin bulunması konusunda destek verdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Daha önce Koramaz Vadisi'nde fosilleri görüyor ve buluyorduk; ancak daha sonraki süreçte Kızılırmak nehrimizin kenarına Yamula barajı bölgesinde bulunan fosillerle beraber gündem tamamen değişti.
Yamula Barajı - 12.02.2020
KAYSERİ Kazıda bulunan 7,5 milyon yıllık zürafa kafatası temizleniyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle 2018 yılının Eylül ayında Yamula Barajı kıyısındaki Taşhan Mahallesi'nde yapılan kazılarda fil, üç toynaklı at, bovidae ve gergedana ait 7,5 milyon yıllık fosiller bulundu.
Yamula Barajı - 29.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------------------- TOKİ kura çekiminden görüntü Kura çekimi bekleyen vatandaşların görüntüsü Kurada adı çıkan vatandaş ile röp Belediye Başkanı ile röp ve detaylar HABER-KAMERA: Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, =============================== 7,5 milyon yıllık dev fosil özenle temizleniyor   KAYSERİ'de Yamula Barajı kıyısında sürdürülen kazı çalışmalarında, tek parça halinde bulunan fillerin atası olarak bilinen 7,5 milyon yıllık 'Choerolophodon' cinsine ait fosil üzerinde temizlik ve güçlendirme çalışmaları devam ediyor.
Yamula Barajı - 29.01.2020
7,5 milyon yıllık dev fosil özenle temizleniyor
KAYSERİ'de Yamula Barajı kıyısında sürdürülen kazı çalışmalarında, tek parça halinde bulunan fillerin atası olarak bilinen 7,5 milyon yıllık 'Choerolophodon' cinsine ait fosil üzerinde temizlik ve güçlendirme çalışmaları devam ediyor.
Yamula Barajı - 16.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ-14
ERÜ Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Gönülalan ve ekip arkadaşları, kentte tezgahlarda satılan ve Kayseri Yamula Barajı, Bünyan ve Pınarbaşı ilçelerindeki iç sularda yetiştirilen 10 çeşit balıkta kimyasal analiz çalışması yaptı.
Yamula Barajı - 26.11.2019
Taşınan köyde tek başına hayvancılık yapıyor
İlçeye bağlı 600 haneli Çevril Köyü sakinleri, 2003 yılında Yamula Barajı inşaatı nedeniyle evlerini boşalttı.
Yamula Barajı - 26.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-10
İlçeye bağlı 600 haneli Çevril Köyü sakinleri, 2003 yılında Yamula Barajı inşaatı nedeniyle evlerini boşalttı.
Yamula Barajı - 24.11.2019
Kırşehir'de 2. Mucur Çalıştayı yapıldı
Mucur'un tarım, hayvancılık ve un fabrikaları ile kentin ekonomisine önemli katkılar sağladığını vurgulan Akın, "Ülkemizin örnek yatırımlarından biri olan rüzgar enerjisi santrali de Mucur ilçemizdedir. Seyfe Gölü Kuş Cenneti, yeraltı şehirleri ve tuz mağarası ile turizme konu olacak varlıklara sahip. Yamula Barajı ve Seyfe Sulaması Projesinin tamamlanmasıyla Mucur ve Boztepe ilçeleri dahilindeki 65 bin hektar alan sulu tarıma açılacak.
Yamula Barajı - 23.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
Kayseri'de 2019'da 105 fosil bulundu    Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle geçen yıl Eylül ayında Yamula Baraj Gölü kıyısında Taşhan Mahallesi kırsalında başlatılan ve Barsama bölgesi ile devam eden kazı çalışmalarının bu yılki süresi tamamlandı. Uzman Antropolog Ömer Dağ, 2019 yılında Barsama ve Yamula Barajı kıyısında farklı boyut ve türde 105'e yakın fosil parçası bulduklarını söyledi.
Yamula Barajı - 15.11.2019
Kayseri'de 7,5 milyon yıllık yeni fosil bulundu
KAYSERİ'de Kocasinan ilçesi Emmiler Mahallesi Yamula Barajı kıyısında devam eden kazı çalışmasında, file ait olduğu tahmin edilen 7,5 milyon yıllık fosil bulundu.
Yamula Barajı - 15.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 15
Görüntü Dökümü -------------- -Edremit-Balıeksir Karayolundan detay görüntüler -Balıkesir'den detay görüntüler Boyut: 223 Mb Haber-Kamera: Fatih Emrah ERDOĞAN/BALIKESİR, ====================== Kayseri'de 7,5 milyon yıllık yeni fosil bulundu Kayseri'de Kocasinan ilçesi Emmiler Mahallesi Yamula Barajı kıyısında devam eden kazı çalışmasında, file ait olduğu tahmin edilen 7,5 milyon yıllık fosil bulundu.
Yamula Barajı - 15.10.2019
Baraj suyu çekilince insan kafatası ve kemikleri ortaya çıktı
Kayseri'de, Yamula Barajı'nda suların çekilmesiyle eski Taşhan Mahallesi'ndeki mezarlıkta toprak üstüne çıkan insan kafatası ve kemikleri, belediye ekiplerince yeni mezarlığa taşınarak defnedildi.
Yamula Barajı - 14.10.2019
Kayseri'de at, zürafa ve gergedan fosilleri bulundu
Kazı çalışmalarına Barsama bölgesinde devam ettiklerini belirten Kahya, "Barsama'daki kazı çalışmalarına geçen yıl başladık. Buranın tarihi de Yamula Barajı civarında bulunan fosillerle aynı dönem.
Yamula Barajı - 14.10.2019
Kayseri'de 8 milyon yıllık yeni fosiller bulundu
KAYSERİ'nin merkez Kocasinan ilçesinde bulunan Barsama bölgesinde yapılan kazı çalışmalarında, 8 milyon yıllık at, zürafa, gergedan, bovidaeya (Boynuzlugiller) ait fosiller bulundu.  Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle geçen yıl Eylül ayında Yamula Baraj Gölü kıyısında Taşhan Mahallesi kırsalında başlatılan kazı çalışmalarına ara veren kazı ekibi, çalışmalarını bölgenin 70 kilometre güneydoğusundaki Barsama bölgesine kaydırdı. Ankara Üniversitesi Paleoantropoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Uzman Antropolog Özge Kahya ve ekibinin gerçekleştirdiği yaklaşık 15 gündür sürdürdüğü kazı çalışmalarında, 8 milyon yıllık üç toynaklı at, gergedan, bovidae, zürafa ve boş boynuzlu canlılara ait fosil bulundu.  'HER YERDE FOSİL ÇIKIYOR' Uzman Antropolog Özge Kahya, bölgedeki çalışmaların 15 gündür sürdüğünü söyleyerek, "Barsamada bulunan fosiller genelde 7-8 milyon öncesine ait 3 toynaklı at, zürafa, gergedan, bovid ve boş boynuzlular. Bu da bize kazı alanının o yıllarda ormanlık alan olduğunu gösteriyor. Erkilet Yamula barajı kıyısında çıkan fosillerle Barsama'da çıkan fosiller aynı döneme aittir.
Yamula Barajı - 14.10.2019
Dha yurt bülteni - 11
Görüntü Dökümü --------------- -Salda Gölü -Valinin konuşmas -Salda Gölü -Salda Drone görüntüsü 3,03"-184 mb Haber- Kamera: Mesut MADAN/BURDUR,   ==================== Kayseri'de 8 milyon yıllık yeni fosiller bulundu Kayseri'nin merkez Kocasinan ilçesinde bulunan Barsama bölgesinde yapılan kazı çalışmalarında, 8 milyon yıllık at, zürafa, gergedan, bovidaeya (Boynuzlugiller) ait fosiller bulundu.  Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle geçen yıl Eylül ayında Yamula Baraj Gölü kıyısında Taşhan Mahallesi kırsalında başlatılan kazı çalışmalarına ara veren kazı ekibi, çalışmalarını bölgenin 70 kilometre güneydoğusundaki Barsama bölgesine kaydırdı. Ankara Üniversitesi Paleoantropoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Uzman Antropolog Özge Kahya ve ekibinin gerçekleştirdiği yaklaşık 15 gündür sürdürdüğü kazı çalışmalarında, 8 milyon yıllık üç toynaklı at, gergedan, bovidae, zürafa ve boş boynuzlu canlılara ait fosil bulundu.  'HER YERDE FOSİL ÇIKIYOR' Uzman Antropolog Özge Kahya, bölgedeki çalışmaların 15 gündür sürdüğünü söyleyerek, "Barsamada bulunan fosiller genelde 7-8 milyon öncesine ait 3 toynaklı at, zürafa, gergedan, bovid ve boş boynuzlular. Bu da bize kazı alanının o yıllarda ormanlık alan olduğunu gösteriyor. Erkilet Yamula barajı kıyısında çıkan fosillerle Barsama'da çıkan fosiller aynı döneme aittir.
Yamula Barajı - 02.10.2019
Tufan Dinçer'in katil zanlısına 18 yıl hapis
Olay, 13 Haziran'da Kayseri'nin Melikgazi İlçesi Germir Mahallesinde yaşandı. Akraba olan Tufan Dinçer ile Ahmet K. alacak verecek meselesi yüzünden tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesinin ardından Ahmet K. yanında bulunan silahla kuzeni Tufan Dinçer'i vurarak ölümüne sebep oldu. Cinayet sonrası Ahmet K., Tufan Dinçer'i aracıyla hastaneye götürürken, bir el daha ateş etti, hastane kapısına bırakıp kayıplara karıştı. Kayseri Şehir Hastanesi'ne yaralı olarak getirilen Tufan Dinçer, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Kayseri Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri bir ihbar üzerine yaptıkları operasyonda cinayet şüphelisi Ahmet K.'yı ve şüpheliye yardım ettiği iddia edilen Y.E.'yi yakaladı. Olaydan 8 gün sonra Kocasinan ilçesi Erkilet Mahallesi'nde Yamula Barajı yakınlarında bir bağ evinde polis ekiplerince suç aleti silah ile kıskıvrak yakalanan Ahmet K.
Yamula Barajı - 24.09.2019
Kuşçu Marina sahil kenti imkanı sunuyor
Kocasinan Belediyesi tarafından Yamula Barajı'na yapılan Kuşçu Marina, Kayserililere sahil kenti imkanı sunuyor.
Yamula Barajı - 11.09.2019
"Kayseri 7,5 milyon yıl önce Afrika gibiymiş"
Yamula Barajı eteklerindeki Kuşçu ve Taşhan Mahallesi'nde iki yıl önce bir çobanın kalıntılar fark etmesi üzerine Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kurtarma kazıları başlatıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yamula Barajı Haberleri | Yamula Barajı Haber - Haberler - Sayfa 2 - Yamula Barajı haberleri, son dakika yamula barajı haber ve gelişmeleri burada. Başkan Büyükkılıç, Vali Günaydın ile birlikte Kayseri'nin Faruk Molu'yu ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 14:04:49. #1.15#
title