Yalova Sermayecik'te Hasat Heyecanı Başladı

Yalova Sermayecik'te Hasat Heyecanı Başladı

Yalova Sermayecik'te Hasat Heyecanı Başladı
CHA - Haberler | Güncel

Yalova'nın Meyveciliğiyle Ünlü Köylerinden Altınova İlçesi Sermayecik Köyü'nde Yeni Sezon Hasat Heyecanı Başladı. Sermayecik Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Resul Çiftçi, 15 Gün Sonra Yeni Sezon Çilek ve Kiraz Hasadına Başlayacaklarını Belirterek, Sezonun Bereketli Geçeceğini Söyledi.

Yalova'nın meyveciliğiyle ünlü köylerinden Altınova ilçesi Sermayecik köyü'nde yeni sezon hasat heyecanı başladı. Sermayecik Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Resul Çiftçi, 15 gün sonra yeni sezon çilek ve kiraz hasadına başlayacaklarını belirterek, sezonun bereketli geçeceğini söyledi.

Köyden, 100 tonu organik, 250 ton civarında çilek üretimi beklediklerini kaydeden Çiftçi, 30'u organik, 200 ton civarında da kiraz üretimi beklendiğini söyledi. Hasadın bir ay kadar sürdüğünü hatırlatan Çiftçi, köylerinde çilek ve kiraz yanında ceviz, armut, erik, kestane, fındık, böğürtlen ve üzüm de yetiştirdiklerini, köylerinin bölgede meyvacılıkla nam saldığını dile getirdi.

Engebeli bir araziye sahip olmalarına karşın çok verimli araziye sahip olduklarını ifade eden Çiftçi, köy halkının çok çalışkan olduğunu, yetkililere ilettikleri gölet inşaatının yapılması ve sulama sorununun aşılabilmesi durumunda, üç beş yıl içinde meyveciliğin beş altı kat artabileceğini sözlerine ekledi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title